Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudok tenni ha az egyik...

Mit tudok tenni ha az egyik kutyám agresszív a másikkal szemben? Elektromos nyakörv bevallhat?

Figyelt kérdés
Testvér kutyákról van szó,eddig nagy békében voltak,sőt együtt fekszenek most is.De az egyik elég erélyesen lépett fel a másikkal szemben.Aggasztó.

2013. márc. 27. 22:25
1 2 3
 11/24 sippara ***** válasza:
Lehet akár kétszáz kutyád is, sőt, lehet, hogy a kétszázból csak tízzel van gond, de attól még az, amit az utolsó kommentedben leírtál, úgy ahogy van, hülyeség - le is írtam, miért. Mivel nem vagy falkavezére a kutyáidnak (legalábbis a támadó félnek biztosan nem), ezért ő(k) megpróbálnak feljebb jutni a ranglétrán. Ha ezt le sem tudod tiltani (már morgás, "csúnyán nézés" szintjén is), akkor az bizony komoly gond - és ehhez semmi köze annak, hogy mellettük hány és milyen fajtájú "jól működő" kutyád van (mivel a dominancia nem fajta, hanem egyedfüggő).
2013. márc. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Amúgy ha kint lenne kertben egy másik kan mellett a kutyád akkor is tudnád kontrollálni ha nem vagy kint?Mert nálunk ilyesmi a helyzet.Bent voltam amíg történt.A másik 3 kutyát sikerült megnevelnem.Talán idővel öt is.
2013. márc. 28. 15:33
 13/24 A kérdező kommentje:
Amúgy a falkavezér kérdése eldőlt már rég.És vitatkozni nem fogok,kérdeztem de ez nem segítség hanem..
2013. márc. 28. 15:36
 14/24 anonim ***** válasza:

Ha te lennél valóban a vezető, akkor hozhatnál szabályokat, amit be is tartanának a kutyák. Például alapvető szabály, hogy sosincs agresszió, akár ott vagy, akár nem!

A farkasok is ösztönlények, még inkább mint a kutyák, ott még sem gyilkolják halomra egymást akkor sem, ha az alfa pár távol van. Egyszerűen csak azért, mert ezt nem tehetik meg, mert vannak szabályok annak érdekében, hogy ne gyengüljön a falka ereje.


Annyira nem értem, hogy akárcsak még olyan sok mások, te is miért azt gondolod, hogy a kutya a rossz, a hibás mindig! Miért nem tudod megérteni, hogy a viselkedése csak attól függ, hogy milyen a gazdája! Hogy minden probléma az ember, a főnök miatt alakul ki. De persze ha biztosan tudod, hogy ez tőled független, akkor természetesen nem is vagy te a vezető.

2013. márc. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Néha el lehet fogadni mások véleményét de nem mindig.A kutya tudja ki a falkavezér de ezenkívül ha több kutya lakik együtt kialakítanak egy ranglétrát.Eldöntik ki az erősebb és ki a gyengébb.Főleg amikor felnőnek.Ez nem azon múlik,hogy engem elfogadtak-e vezérnek vagy nem.De köszi.Látom csak a saját tudásod fogadod el.Pedig egy falka életét próbálom jó útra terelni,azért mielőtt neki álltam szereztem tapasztalatot.Csak érdekelt pár vélemény.Nem a vitáról hanem a megoldásról.
2013. márc. 28. 19:28
 16/24 A kérdező kommentje:
Ja,én egyáltalán nem mondtam,hogy a kutya a rossz.
2013. márc. 28. 19:30
 17/24 anonim ***** válasza:
kérdezö, igen is számít az ivartalanítás, akárhány évesek is és nem csak az agressziót kerülöd el vele, hanem soksok betegséget, szinte biztos, hogy valamilyen rák viszi el a nem ivartalanított kutyusokat, ha szeretnéd hogy tovább éljenek es ne legyen méh vay prosztata és egyéb rákos daganata ivartalanítsd, a szaporultaról már nem is beszélve....
2013. márc. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 sippara ***** válasza:
Megint tévedsz. A kutyák között rangsort jó esetben te, mint falkavezér alakítod ki, nekik aztán ehhez kell tartaniuk magukat (szép is lenne, ha egy 18-20 kilós kamasz kutya megpróbálná erő alapon eldönteni, hogy ő, vagy a tíz éves pincsi van "magasabban"). Bármilyen ettől eltérő viselkedést a falkavezér korrigál, vagy büntet. Ennyire egyszerű.
2013. márc. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Igen.Az idősebb kutyám van az élen de mint mondtam 2 egyidős testvér kutyásról van szó.Csak az egyik nagyobb.Amúgy Te próbáltál már több kutyával együtt élni?Igen.Az ivartalanítás megfontolandó,de a betegség elkerülése miatt inkább.
2013. márc. 28. 20:47
 20/24 sippara ***** válasza:
Igen, volt már több kutyám, kis- és nagytestű is egyszerre. A kicsik álltak feljebb a hierarchiában, egészen egyszerűen azért, mert nem engedhettem meg, hogy a nagyok terrorizálják őket a falkabeli fölényüket fitogtatva.
2013. márc. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!