Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vettem tenyésztőtől kutyát...

Vettem tenyésztőtől kutyát akinek a szülei törzskönyvesek, a kicsit hol tudom tk-zni? és mennyi idős koráig lehet pl ha 3 évesen szeretném, még van rá lehetőségem?

Figyelt kérdés
2013. márc. 29. 20:49
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
39%

Szaporító az, aki a pénzért gyártja a kölyköket, nem azért, hogy tökéletesebb legyen a fajta. Márpedig aki nem tk-ezteti a kölyköket az nem is a fajta érdekeit nézi! Ilyen egyszerű. És nem mi mondjuk, hogy keverék, hanem mindenki. Tk nélkül bizonytalan a származása, nem lehet tudni mit örökölt, kik a felmenők. Persze, lehet DNS vizsgálatot csinálni egy vagyonért, csak azt nem értem, ha ennyi pénzed van, miért nem akartál igazi tenyésztőtől kölyköt?


9-es, és mégis honnan tudod, hogy valóban azok a szülei a kutyádnak, akiket te mondasz? Mert a szaporító, akitől vetted azt mondta? Ugyan, ne legyél már ennyire naiv!

2013. márc. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 Hovarju ***** válasza:
100%

Egy ennyi idős kutyának már nem tudsz törzskönyvet kérni, előttem már többen leírták miért.

De ha csak azért szeretnéd, hogy mások ne tudjanak beszólni érte, akkor teljesen felesleges.

A te kutyád, és gondolom nem fogod többé/vagy kevésbé szeretni, ha van törzskönyve.

2013. márc. 30. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
62%

Jajaja tudjuk kérdező csak azért akarsz tk-t csináltatni hogy itt a sehonnai gyiken a nóném arcoddal, a nó ném embereknek tudjad mondani hogy a nóném kutyádnak tk-e van, és csak ezért adnál ki egy rakat pénzt. Ennyi erőből hazudhatsz is, az sokkal olcsóbb. Ne nézzél már ennyire szánalmasan hülyének mindenkit.

Ismerd csak be, vagy ha nem teszed az sem baj, mindenki látja, 3 éves a kutyád, és szeretnéd szaporítani és hát jól nézne ki ha lenne tk-e a kutyának. Szerintem akitől vetted se igazi tenyésztő volt.

Ne szaporíts !

És most majd mondani hogy ááá nem is igaz, mit dumálunk arról amit nem is tudunk...

Csak éppen tök egyértelmű mit akarsz, és szánalmas vagy.

Ne szaporíts !

2013. márc. 30. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
77%

Figyelj, nekünk tökmindegy. Nekem is tk nélküli "fajtatiszta", vagy fajtajellegű keverék (kinek hogy tetszik) kutyám van. Amikor vettem, fogalmam sem volt róla, hogy miért fontos a tk, amolyan úri szórakozásnak gondoltam a tk-et, meg a kiállításokat, tenyészszemléket. És most van egy 5.5 kg-os yorkshire terrierem, ami a standardnek a duplája.

A törzskönyv nem rongyrázás, hanem garancia arra, hogy a kutyád olyan lesz, amilyennek lennie kell. + valószínűleg nem fog örökletes betegségeket hordozni.

Senkit nem érdekel, és nem az alapján fognak megítélni, hogy van e tk-e a kutyádnak. Az Neked kellene, hogy fontos legyen, ez is része a felelősségteljes kutyatartásnak. Te egy szaporítót támogattál, amikor tk. nélküli kutyát vettél. Egy tenyésztőnél a törzskönyv nem opció, igenis kiváltja minden kutyának, ennyi.

Még annyi, hogy miután én ezt megértettem, elvittem a kutyámat ivartalanítani.

2013. márc. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

tegnap 23:04

Ugyan már...

Ha kérdik, van-e törzskönyve, max rávágod, hogy persze. Kétlem, hogy ilyenkor még meg is kellene mutatnod. Annyit tehetsz , hogy megtanulod a szülei nevét. Ha kérdezik, meg tudod mondani. Ha pedig a kérdezgető úgy folytatja, hogy pároztatást akar, azt simán le lehet pattintani.

2013. márc. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 Bazseee_ ***** válasza:
0%

Vicces emberek járnak erre felé az biztos :D 11 es ! 1. háznál voltak a szülei megtudtam nézni! veled ellentétben nem vagyok hülye kicsit értek a dolgokhoz , nehéz lenne becsapni, + a szülei fent vannak az interneten szal...

2. látom az anyán hogy most szoptatott le van robbanva

3. amikor a kiskutyát a szülők elé vittük a kutyák nyugtalanná váltak

4 látom hogy a kis kutya echte apjára ütőt általában a kis kutyák 70% ban az apa génjeit öröklik

5. a Tenyésztő mögött 20 év kutyázás tapasztalat van , visszatérő vendégei vannak, hírneve van 90 es kutya katalógusokban tűnik fel a neve szal csak nem kockáztatja

6. nem én állítom hogy csoda szép kutya állatorvos , tenyésztő ismerőseim , egyéb ismerősök mondják hogy gyönyörű és hogy ilyen kutyát ritkán látni még sorolhatnám a pontokat .... a tényeket meg nyugodtan lelehet pontozni nem izgat :DD és nekem nem kell tk mert nem vagyok tenyésztő , ö csak hobbi állat nekem , nekem elég az ,hogy küllemre és idegrendszerre is kiváló . Ja abban meg 10000% ig biztos vagyok hogy az ide írt okoskodóknak vagy nincs kutyája vagy utcai vegyes, volt még nem is régen itt egy téma ,hogy milyen kutyád van? és ilyen válaszok jöttek hogy pit és cane corso keverék :D

2013. márc. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 Bazseee_ ***** válasza:
0%
ja és nem hinném hogy a kutyák örökbe vannak fogadva , mert igen büszke volt rá, pecek hosszabbítónak kiváló :)
2013. márc. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
jujj, inkább maradtál volna csönben! Ki mondta neked azt a baromságot, h a kutyák 70%ban az apjuk kinézetét örölnik? Gondolom a 6 generációs határról még nem nagyon hallottál....
2013. márc. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 Bazseee_ ***** válasza:
7%
mondjuk 70% túlzás volt de nagyobb számban örökít ez tény , na én kiszálltam mert nem szeretek vitatkozni főleg ismeretlenekkel , hisz itt egyes emberek még egy 30 éve kutyázó embernek is megmagyaráznának olyan dolgokat ,hogy az valami hihetetlen , de persze csak gyikon,, de azt megtudtam ,hogy korcs kutyám van :( az igazából már nem számít ,hogy a szülei mifélék hisz a kis kutyát a gólya hozza ,lényeg hogy ha vki gyönyörködik a kutyámban majd rá szolok hogy ez egy korcs :D amúgy az ilyen "szaporító"(tks szülők) pont arra jó hogy ha vkinek nincs pénze tks kutyára akkor itt tud találni egy jó idegrendszerű kutyát, gondolom , hát én mérget veszek rá hogy nektek is tks kutyáitok vannak :D , vki irta hogy 50ezer a kutya tksan nem tudom hol él, vagy hol vásárolta mert, minimum 70-80 ezer
2013. márc. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

13 as te majom ki mondta neked hogy én szaporítani akarom ?

lehet hogy kiállítás miatt kellene erre nem gondolsz ? ennyi eszed van

2013. márc. 30. 12:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!