Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magára hagytak egy kutyát egy...

Magára hagytak egy kutyát egy házban, miután a gazdája elköltözött máshová! Hol tehetek feljelentést?

Figyelt kérdés
Rendőrségen? Állatvédőknél? Emailt írjak vagy telefonáljak? Van egyáltalán értelme, foglalkozni fognak az üggyel? A gazdi nevét, lakcímét tudom, bár a jelenlegi címét nem tudom, de még a régi házba van bejelentkezve. Leírnátok azt is, hogy kb mit mondjak a telefonba vagy hogy mit írjak emailbe?
2013. márc. 31. 21:57
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
És szerinted, ha most ennyivel elintéződne a dolog, hogy valaki elviszi a kutyáját, akkor a jövőben mi gátolja meg abban, hogy ugyanilyen felelőtlenül tartson állatot? Pláne, mint mondtam az idióta barátjából kinézem, hogy húsvétra is élő állatot fog a csajnak ajándékozni! Nem biztos, hogy mindig ott lesz a közelében egy állatbarát, aki befogadja a megunt állatot!! Ezen gondolkozz el légyszíves! Lehet, hogy kegyetlennek tűnhet, hogy nem sietek az állat megmentésére mindent félredobva, de az lebeg előttem, hogy ezzel nagyon-nagyon sok állatát menthetem meg, mert ha legalább egy pénzbírságot kapna a csaj, akkor rájönne, hogy igenis az állatoknak is vannak jogaik, amiket figyelembe kell vennie! És nem letagadni a saját kutyáját, az első felmerülő probléma után.
2013. ápr. 1. 11:35
 12/24 A kérdező kommentje:
Oké, rendőrséget már értesítettem, szerintem holnap telefonálni is fogok. Nem tudom, hogy a kutya a házban van-e, vagy a kertben(csak pár m2 terület)Illetve még a koszos melléképületbe is lehet, hogy bezárta. Sajnos nem tudok a kutyáról sok mindent, hogy hogy van.
2013. ápr. 1. 11:38
 13/24 anonim ***** válasza:
37%
Pont ne nekem magyarázd, én ezzel foglalkozom nap mint nap. Hidd el, nincs kapacitás minden állatmagárahagyüt nekünk feljelenteni! Te is élhetsz az állampolgári jogoddal, midszerint jogod van feljelentést tenni bárki ellen. Hajrá, tedd meg! Mi is ezt tesszük állandóan, de közben nekünk menteni is kell, reklámozni, szerkeszteni, stb. Ennyi midnent egyszerre csinálni lassan képtelenség!
2013. ápr. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Nem neked "magyaráztam".


Sikerült elintéznem egyébként, a helyi állatvédők úton vannak.

Köszönöm mindenkinek a kedves és nem kedves válaszát!

2013. ápr. 1. 12:20
 15/24 anonim ***** válasza:
49%
örülök hogy valaki tudott segíteni, de úgy látszik a lepontozáshoz kedves kérdező értesz de a szövegértelmezéshez nem! a csjjal szerintem simán meg tudtad volna ennyi idő alatt beszélni hogy xy időben mész a kutyáért adja oda neked. amihez nem hiszem hogy ragaszkodott volna ha már ígyis letagadja hogy az övé. ilyen egyszerű! de nem, te itt azon vethengesz hogy az a csaj ne ússza meg ezt a dolgot miközben a kutya egyedül van. nagy állatmentő vagy mondhatom. az ellen pedig semmit nem tudsz tenni hogy a csaj nyulat kap vagy sem. de az ellen hamarabb is tudtál volna hogy egy kutya ne szenvedjen. de ahelyett hogy normálisan megbeszélted volna a csajjal hogy adja oda inkább még fenyegetőztél ezzel még nagyobb veszélybe sodorva a kutyát! te magad írtad le hogy lehet kinyírja ezek után. nem kell ahhoz ismernem az egész sztorit hogy tudjam/megértsem neked főleg azon van a lényeg hogy a csajt megbüntessék, ezt is te magad írtad le, nehogy máá' megússza nemde? kell hogy jöjjön valami hivatalos szerv és lássák hogy mi van hogy jól legyen megbüntetve. félreértés ne essék, itt nem a felelőtlen csajt akarom védeni, hanem veled közölni hogy semmivel nem vagy különbb! érdekes más emberek megpróbálják elkérni a kutyát és csak utánna fordulnak olyan szervekhez ha nem adja. ha meg odaadja akkor örülnek hogy megentettek egy kutyát de nem toporognak mint egy ovodás gyerek hogy de márpediglen előbb a felelőtlen gazdi legyen megbüntetve. arról nem is beszélve hogy vannak sokkal komolyabb problémák is amit ilyen egyszerűen nem lehetne megoldani. gondolj csak bele, lehet hogy egy sokkal jobban szenvedő kutyától (lehet épp felakasztanak egyet mondjuk, nem tudhatod, ők meg pont emiatt nem érnek oda időben) vetted el az esélyt az idétlenséged miatt csak azért mert a csajjal képtelen voltál megbeszélni hogy adja oda a kutyát, mert nehogy már megussza ilyen könnyedén!!! na most ez vagy eljut az agyadig vagy nem.
2013. ápr. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Igen, nekem most az a legnagyobb problémám, hogy mindegyik választ értékeljem ugye? És nyilván 10x is lepontoztam a válaszod így lett 0%-os! Hát igazán sajnálom, ennél szomorúbb dolgot még nem is hallottam.

Én úgy gondolom, hogy azzal, hogy most kockáztattam egy kutya életét és hogy eljárás indul a felelőtlen gazdája ellen, nagyon sok kutya életét megmentettem! Mert ezek után kétszer is meggondolja majd, hogy "tart-e" állatot. Tegnap csak kinevetett, mert teljesen biztos volt abban, hogy semmit nem tehetek ellene, illetve a kutyáért sem.

De amúgy nyugodtan égessetek el máglyán, hogy vettem a fáradtságot és 2 egész napomat a kutyamentés megszervezésére áldoztam. Valóban nem vagyok különb, mint a szóban forgó kutyatulajdonos.

2013. ápr. 1. 13:05
 17/24 A kérdező kommentje:

Most kaptam egyébként egy telefonhívást, amiben közölték, hogy hatalmas szerencse, hogy írásban történt ez a beszélgetés. Ki kell nyomtatnom és ez már egy hiteles információ ami szerint a lány bűncselekményt követett el azzal, hogy a kutyát magára hagyta, hogy nem hajlandó venni a fáradtságot, hogy az állatot rendszeresen meglátogassa, tisztán tartsa, etesse. Erre bizonyítékként képeket fognak készíteni a kutya helyéről és magáról a kutya állapotáról. Ettől fogva többet nemigen tarthat állatot ez ilyen "féreg". (az állatmentő egyesület elnöke fogalmazott így).

Akit érdekel a történet, nyugodtan írjon privátban és tájékoztatom majd, hogy hol tart az ügy. :)

2013. ápr. 1. 13:27
 18/24 anonim ***** válasza:
78%
Sajnos mifelénk is van egy hasonló eset. egy kistestű kutyát hagytak magára az alkoholista gazdái, legalább egy hónapja. a kapu le van lakatolva, be jutni nem igen lehet. A szomszédok etetik ahogy tudják. Kint voltak a menhelyről is de nem tudták elvinni, mert nincs hely. Ez a legnagyobb próbléma, hogy sosincs elég hely és nincs elég örökbefogadó sem.
2013. ápr. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
58%
Örülök neki, h egyesek szerint magánlaksértést elkövetni ajánlatos dolog...
2013. ápr. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Nincs szó magánlaksértésről. Ha kintről lehet látni, hogy egy kutya életveszélyben van, akkor ki kell hívni a rendőröket és intézkedni kell! Neked kéne a legjobban tudnod!
2013. ápr. 1. 17:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!