Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van 1 örökbe fogadott nagyon...

Van 1 örökbe fogadott nagyon agresszív kutyám ( már 3 szor megkapott ) és most vettem egy kölyök kutyát ( lehet nem kellet volna ). Hogy szoktassam őket össze?

Figyelt kérdés
tényleg a kutya nagyon agresszív vicsorgat az emberre ha eszik stb... a kis kutya nem tud elkapni tőle idegbajt ? attól félek hogy a kis kutya is agresszív lesz hogy terrorba tartja majd a nagy kutya
2013. ápr. 2. 19:34
1 2
 11/19 sippara ***** válasza:
Először a már meglévőt kellett volna megnevelni. A világ legbutább és legfelelőtlenebb dolga volt másik kutyát hozni mellé.
2013. ápr. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
néztem a műsorait az az embert egy csomó videojában megkapja egy kutya szal én is biztos vagyok benne ha elkezdenék így szorakozni vele durvábban megkapna mint eddig .. esetleg egy bandászt kellene beszereznem az mennyibe kerül kb és hol tudok ?
2013. ápr. 2. 21:51
 13/19 sippara ***** válasza:
Egy jó, házhoz járó kiképzőt kéne beszerezned, méghozzá minél hamarabb.
2013. ápr. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
A kiskutya amúgy milyen fajta?
2013. ápr. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Hát cesart nem ajánlom,mert nem pusztán neveletlen kutyákat kezel,hanem egy fokkal rosszabb,viselkedés zavarral küzdőket ,akikhez nem hagyományos oktatót hanem terápiás szakembert szoktak hívni.Gázos kutyához újat beszerezni nem volt jó ötlet,ezt már te is tapasztalod.A kiskutya ha peched van sokat elsajátíthat az öreg viselkedéséből,rosszul fog szocializálódni ha nem viszed egésszéges kutyák közé,ill megsérülhet.Ami neked olyan kezelhetetlennek tűnik az idős kutyánál,szakember számára egy mindennapos probléma,ami ilyen korban is kezelhető valamilyen szintig.Ehhez neked kell tanulnod.Mutasd meg szakembernek,kutya kiképzőnek,vagy terápiás oktatónak valami ismertebb suliból.
2013. ápr. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

kedves kérdező!


ne haragudj, de látszik hogy nem vagy tisztában egy nagyon fonot lényegi különbséggel: AGRESSZÍV vagy TERRITORIÁLIS DOMINÁNS viselkedés.


a tied egyértelműen (ahogyan azt már mások is megírták) territoriális tehát domináns. ha agresszív lenne akkor hidd el már a házadból sem mernél kilépni mert szó szerint ok nélkül mindennek és mindenkinek neki akarna esni. viszont ne feledjük el hogy van egy nagyon érzékeny határvonal ami a kettőt elválasztja egymástól. egy territoriálisan domináns kutyánál nagyon el tud durvulni a helyzet ha 1) nem foglalkoznak vele eléggé 2) szinte semmilyen kontaktba nincsen a gazdival 3) le sincs mozgatva eléggé 4) az udvaron sínylődik egyedül ne adj isten lánr verve, kennelbe zárva.


ezek együttese sokkal durvább megnyilvánulásokat eredményez a domináns kutyának hiszen, valljuk be, nincs is élete és a bekkatanás határát súrolja. ezeket a kutyákat én személy szerint sokkal inkább sajnálom mint megvetem, hiszen nem egyszerű odáig eljutni hogy a gazdit megkapja egy kutya. egyértelműen kivehető hogy a félelmed miatt ezzel a kutyával maximum csak annyira vagy kontaktba amíg a kajáját odaadod neki. bármibe lefogadnám hogy még az udvaron sincsen mozgástere (szintén a félelemből adódóan) láncon vagy kennelben éli szomorú kis domináns életét. ezek után nem csoda hogy semmilyen kötődése nincsen irántad és szeretne elmororgni a kajájától, hiszen ahogyan a szabadságát, lehet azt is elveszed.


nézd, én megértem hogy nagyon durva amikor vicsorít ahogyan az sem kellemes hogy megkap, de hidd el az a kutya nem azért ilyen mert agresszív hanem mert nincsen megfelelően foglalkozva vele és a tetejében még a gazdi sem tudja neki megmutatni, bebizonyítani hogy alkalmas a vezéri szerepre. cesar eseteihez én csak annyit fűznék hogy minden olyan esetben amikor egy kutya őt megharapta sajnos elkövette azt a hibát hogy a gazdihoz beszélt "félidőben" így nem a kutyára koncentrált, aki pedig kihasználva az alkalmat vagy egy véletlent odakapott neki. persze ha az arányait nézzük még így is több az a kutya amelyiket azonnal rendbetette és valójában ezek a kutyák azok amelyekről tévesen azt hiszik hogy agresszívak (ahogyan te is a tiedről) miközben szerencsétlen "csak " domináns és a tetejében a mozgáshiány miatt a bekattanás szélén áll. érdekes pl. hogy szinte minden esetben ilyen kutyák találkozását cesar mindig egy kiadós sétával kezdte. sőt érdekes az is hogy az ilyen megkattant ebek mindig a nem megfelelő tartás következtében lesznek problémásak.


én is azt javaslom hogy mindenképpen menj el egy jó kutyasuliba. választás előtt alaposan járj utánna hogy valóban jó legyen ne a régimódi kényszerítős verzióba menj. olyan helyre ahol nagy hangsúlyt fektetnek a gazda-kutya közti viszonyra ezáltal is megemlítik neked a falkavezérség létezését és azt hogy az mi is ponotsan...


megteheted azt hogy tévesen azt gondolod ezen senki nem tud változtatni hiszen te sem tudtál. de sajnos te nem is értesz eléggé a kutyákhoz (egyértelműen bebizonyosodott) hogy ezt valóban te kijelenthesd. sajnos az már most borítékolható ha nem veszel igénybe szakszerűe segítséget hogy a másik kutyád is a puszta tudatlanságodnak és hitetlenkedésednek hála ugyanarra a sorsa fog jutni amire a kinti: nem foglalkozol vele mert agresszív. ugyanis a kutyák mindig a domináns egyedet követik ami azt jelenti nem te vagy. namármost, lehet hogy a kölyök most még cuki de az első kamaszkori erőfitogtatásnál be is fogod adni a kulcsot mondván "elkapta az idegbajt". hidd el, ha elmész egy jó suliba szó szerint ki fog nyílni a szemed és nagyon sok dolgot fogsz megérteni amit azelőtt nem, vagy tévesen. így nem csak egy hanem kettő nagyon jó kutyád lesz, hiszen ha a 11 éves kutyát képes leszel irányítani akkor a kicsit már gyerekjáték lesz.

2013. ápr. 3. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 FannaL ***** válasza:
Igen, egy jó kutya suli akár életet is menthet. De csak olyanba menj, ahol tényleg megtanítanak a falkavezérségre, mert ha csak azt annyit mondanak, hogy szeresd a kutyát mert a kutya is szeret téged akkor azt nagy ívből elkerülném
2013. ápr. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
aztán hogyan rángatom el szerintetek a kutyasuliba ? :D ja félre értés ne essék nem kölyök kora óta van nálam hanem 10 évese kora óta
2013. ápr. 3. 14:52
 19/19 sippara ***** válasza:
Leírtuk azt is egy párszor, hogy házhoz kéne kiképzőt hívni. A kutyád nem agresszív, csak mivel a gazdája nem képes hiteles vezetőként viselkedni, átveszi ő ezt a szerepet - ezek után pedig mégis hogy képzeled, hogy te, a rangsorban alatta álló kis lepkefing a tálja közelébe, ne adj' Isten a területére lépsz?
2013. ápr. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!