Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki az akinek fajtatiszta de...

Ki az akinek fajtatiszta de nem törzskönyves 100ezres kutyája van?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kis közvélemény kutatást itt az oldalon, hogy ezzel is rávilágítsak nem minden arany ami fénylik.

Nem kell az idétlen és mocskos szaporítókat támogatni,de azért a másik véglet is súlyos miszerint csak a tk-s kutya fajtatiszta és aki nem 120ezer Ft ért vesz kutyát az már nem is ember?!! Valamint aki nem ment meg egy keverék vagy korcs kutyát az már nem is rendes kutyabarát.?! Azért ezek durva dolgok, és sok embernek elveszik egy életre a kedvét a kutyatartástól. Amúgy Magyaroroszágon kötve hiszem,hogy valakinek van felesleges 100-120 ezer Ft csak a kiskutya vételárára.

Én ezt így látom, és szeritnem sokan tartanak velem, sokan osztják a véleményem.

A felelős állattartás előbb kezdődik ott, hogy ha már megvan a kutya etetni kell (jó minőségű táppal) chip, oltás és ivartalanítás. Szóval felteszem a költői kérdést:

Kinek van kedves fajtatiszta kutyusa mennyiért és honnan vette és milyen fajta? :) Minden válasz érdekel:) Végre szeretnké rendet teni


2013. ápr. 2. 19:56
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:

a kicsi képét rosszul linkeltem:


[link]

2013. ápr. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
88%

Namármost. Amelyik kutyának nem igazolt a származása, az nem fajtatiszta. Az ember is csak akkor Kis Pista a nagyvilág számára, ha van erről papírja.


Ha valaki nem akar 120 ezret költeni a kutya megvételére (mert én azért jópár olyan embert ismerek, aki a 10 évre szóló társáért sajnál 30 ezret is, de a két év múlva kifutó elektronikai cikkért simán kifizet 120 ezret, szóval én nem használom azt a kifejezést, hogy nincs rá pénze, inkább azt, hogy kutyáért annyit nem akar adni - ami még nem bűn, félre ne értsétek), de mégis felelős állattartó szeretne lenni, még mindig tarthat kutyát. a következőképp:

1. Örökbefogad menhelyről, fajtamentőktől, utcáról

2. Kevésbé drága fajtát választ. Pl mudit (a többi magyar fajtának nem tudom az árát, de a mudiról tudom, hogy 40-80 ezer között mozog az ára, s az alsó határon is igen jó minőségű, igazolt származású kölykök vannak).


Az ember ott ássa el a felelősségét, mikor kitalálja, hogy márpedig neki xy fajta kell, de nem akar érte annyit fizetni, mint amennyibe az rendesen kerülne, ezért vesz sokkal kevesebbért szaporított kölyköt. Ahelyett, hogy akkor mondjuk xy fajta keverékét hozná el egy menhelyről.

Ezért is helyes azt mondani (és jó lenne a köztudatba beépíteni), hogy a törzskönyvvel nem rendelkező kutyák nem fajtatiszták, így csökkenne a szaporítóktól való vásárlás motiváltsága.

2013. ápr. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
77%
20:43 és neked miért fáj, hogy milyen szót használ ak utyája megnevezésére? Ez csak egy fogalom aminek sok jelentősége nincs a való életben. A szaporítás problémáját nem az fogja megoldani, hogy melyik kutyára milyen tudományos megnevezést alkalmaznak.
2013. ápr. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
52%
Jah, van egy 3. lehetőség is: feles tulajdonjoggal veszel kutyát a tenyésztőtől. Ettől persze mindenkinek feláll a hátán a szőr, merthogy kötelezettséget senki nem akar vállalni, csak olcsó kutyát. xD
2013. ápr. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
100%
13-as: szerintem, ha a köztudatba beivódna az, hogy csak a törzskönyves kutya fajtatiszta, akkor azok, akik olyan indíttatásból választanak szaporítótól kutyát, hogy menőzhessenek vele,ezt a motivációs alapot részben elveszítenék (részben, mert mi sem a tk-vel járkálunk mindenhova).
2013. ápr. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
74%

Én nem értem miért kell szőrszál hasogatni avval hogy csak azt lehet fajtanevén nevezni aminek papírja van.

Szerintem ha egy kutya mindenben megfelel a standardnak, és az ősei között is csak ilyen kutyák voltak, akkor hívható mondjuk németjuhásznak.

Most ha van róla papír akkor is így nevezik, ha ez a papír elveszik, akkor meg már hirtelen nem nj, hanem valami keverék lett belőle?

Szerintem a fajtajellegű KEVERÉK amikor látszik a kutyán hogy valami más is van benne, pl. az a tipikus falusi keverék németjuhász ami fele akkora mint a standard a feje is más, de a mintája hasonló és jól jelez.


Kérdező amúgy most nálad a keverék és a korcs két külön kategória? Mert szerintem a korcs fejlődési rendellenességre, hibára utal.

És szerintem nem érted hogy mi a különbség egy tenyésztő és egy szaporító között, ezért nem érted miért kerül előbbi 100k-ba. A minőséget meg kell fizetni, röviden és tömören.

2013. ápr. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a TK-s tenyésztők között is vannak szaporítók, kutyagyárak. De még TK-t is adnak. Ezek csalnak ahol tudnak. Ha születik kb. egy időben két alom, ide-oda pakolgatják a kiskutyákat, sokszor nem az az apakutya, aki a TK-n szerepel, stb...
2013. ápr. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg Giniras aki ezért vesz kutyát azt nem érdekli a megnevezés, már az is elég nekik, ha csak nyomokban haosnlít a megnevezett fajtára.
2013. ápr. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
100%
8-as vagyok a boxeres, én pl nem akartam menőzni. Egyszerűen csak megláttam és tudtam hogy Ő kell nekem. Kedves, nyugott, hihetelenűl türelmes kutyus volt. Nagyon bájos pofival. Nem bánom hogy elhoztam mert máshol talán nem lett volna ilyen szerető családja, de minden nap stresszelek mi jöhet még.
2013. ápr. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:

Elnézést, hogy ilyen sokat írok, de rájöttem, hogy a kérdésre meg nem válaszoltam, pedig akartam, még az első válaszban:


Nekem. Nekem van két fajtatiszta, törzskönyves, kitűnő vézenű és küllemű mudim kennelből, akik egymagukban meg sem közelítették a 100 ezret (de ketten együtt utazási költséggel pont annyik voltak, viszont nem egyszerre jöttek) xD. Mi az általam felsorolt 2+1 lehetőség közül a másodikat választottuk, mivel párom nem akart kutyáért annyit fizetni. Keresgélés közben pedig majdnem szaporítótól szereztük be az eredetileg kinézett fajtát, mert én is tájékozatlan voltam - de szerencsére a sors közbeszólt.

2013. ápr. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!