Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki az akinek fajtatiszta de...

Ki az akinek fajtatiszta de nem törzskönyves 100ezres kutyája van?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kis közvélemény kutatást itt az oldalon, hogy ezzel is rávilágítsak nem minden arany ami fénylik.

Nem kell az idétlen és mocskos szaporítókat támogatni,de azért a másik véglet is súlyos miszerint csak a tk-s kutya fajtatiszta és aki nem 120ezer Ft ért vesz kutyát az már nem is ember?!! Valamint aki nem ment meg egy keverék vagy korcs kutyát az már nem is rendes kutyabarát.?! Azért ezek durva dolgok, és sok embernek elveszik egy életre a kedvét a kutyatartástól. Amúgy Magyaroroszágon kötve hiszem,hogy valakinek van felesleges 100-120 ezer Ft csak a kiskutya vételárára.

Én ezt így látom, és szeritnem sokan tartanak velem, sokan osztják a véleményem.

A felelős állattartás előbb kezdődik ott, hogy ha már megvan a kutya etetni kell (jó minőségű táppal) chip, oltás és ivartalanítás. Szóval felteszem a költői kérdést:

Kinek van kedves fajtatiszta kutyusa mennyiért és honnan vette és milyen fajta? :) Minden válasz érdekel:) Végre szeretnké rendet teni


2013. ápr. 2. 19:56
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:

Az emberek igen nagy százaléka nem azért akar kutyát,hogy sportoljon vagy dolgozzon vele.Ehhez képest a Kutya című reklámújság(már rég nem szakmai lap,több reklám meg hirdetés van benne,mint értékelhető cikk)vagy 20-30 oldalon át csak eladó kiskutyákat hirdet ilyen-olyan tenyészetekből.

Hova lesz ez a rengeteg kiskutya minden hónapban,ha az emberek nagy része nem akar százezreket kifizetni feleslegesen egy olyan kutyáért,akit sportra vagy munkára nem akar használni?

Nem azokra a hirdetésekre gondolok,ahol X fajta kiskutyák előjegyezhetők,hanem a már megszületett kiskutyákra.Kizárt,hogy ennyi kölyköt el tudnának adni.

2013. ápr. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
75%

épp a minap állapítottam meg, hogy régen mennyivel több volt a hirdetés az A kutya újságban... :D

megnyugtatlak: annak is a nagy része szaporítós, hiába a MEOE folyóirata, nem kérik el a hirdetésfeladáskor a tagsági számot, vagy a kennelnevet (bár ha elkérnék sem mennének vele messzire, ahogy írtam volt rengeteg a tk-es szaporító is).

ne féltsd a tenyésztőket, hogy mi lesz a kölykeikkel, vagy megtartják, vagy társtulajdonost keresnek, vagy elviszik őket külföldiek. van olyan, aki Mo-n már nem is hirdet...

attól se félj, hogy menhelyre passzolják le őket, hisz ott az első, hogy chipet néznek, és a tenyésztői kutyában már 8 hetesen (vagy amikor megérkezik a törzskönyv benne van a transponder... a kóbor kutyák nem az ellenőrzött, minőségi almokból termelődnek, hanem az ilyen-olyan Fifinekcsakegyszerlegyenkölyke meg a nagybani szaporítók tevékenysége révén.

2013. ápr. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:

Találkoztam pályafutásom alatt nem egy olyan kutyával,akit a híres-neves tenyésztője nem kért vissza,mikor értesítették az állatvédők,hogy bajban van a nála született kutya.

Pl.az az idős kutya,akit mestertenyésztő küllembíró tótumfaktum tenyésztett annak idején.A 12 éves,sintértelepen lévő kutyát nem kérte vissza,azt hazudta,nincs helye.Ehhez képest folyton hirdetett panziót meg bentlakásos kiképzést.nem igaz,hogy nem jutott volna nála a sokat szenvedett öreg kutyának egy zug.Elég nagy botrány volt belőle annak idején.Megüzente az állatvédőknek,hogy sok szerencsét kíván a kutyának,de nem tart rá igényt.Ha fiatal,ivaros szuka lett volna,biztosan hazaviszi.

Aki benne van az állatvédelemben,biztos hogy találkozott már hasonló esettel.Teszem hozzá,olyan is volt,aki rögtön indult a nála született kutyáért a gyepire.És egy év múlva már ugyanannak a kutyának az eladó kölykeit hirdette.

2013. ápr. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:

Magyarországon a küllemtenyésztők 95%-a nem ért az adott fajtához, amit tenyészt. Sőt, magához a kutyához és a tenyésztéshez sem. Az az 5% jó kutyát csinál. Aki viszont igazi, egészséges, jó idegrendszerű és komoly kutyát akar, az csakis munkavonalas kutyát vegyen. Ott is vannak aljadék tenyésztők, de sokkal ritkább, mert a kutyáik többnyire alkalmatlanok vagy csak részben alkalmasak a munkára és emiatt gyorsan kibukik a hozzá nem értés.


Én személy szerint beszüntetném a csak küllemre tenyésztést. Miattuk van ennyi ideggyenge kutya.

2013. ápr. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
100%

de most az ilyen mitől lenne TENYÉSZTŐ? sem a koszorú, sem a küllembíróskodás nem jelenti ezt. az utóbbi két kommentben is írtam: vannak ilyen aranykoszorús mesterszaporítók, igen. sajnos a MEOE-n belül is magasan áll a kaki... akinek minden hónapban ott a hirdetése az újságban azzal, hogy folyamatosan kaphatók kölykök, annak mindegy milyen koszorúja van (amit egyébként könnyen meg lehet szerezni megfelelő mennyiségű kölyökkel), el kell kerülni messziről.


a küllemtenyésztés kapcsán többé-kevésbé egyet értek, bár megjegyezném, hogy vannak olyan társasági fajták, amiknél soha nem is volt elvárás, hogy bármilyen feladatnak is megfeleljenek (ha a yorki meg az uszkár el is látott valaha vadászati munkát, a bichon-félék biztosan nem), náluk nem kivitelezhető a munkavonal.

de határozottan elkélne egy sokkal-sokkal szigorúbb tenyészszemle rendszer, ahol minden fajtánál bevezethetnék a karaktertesztet + (ahol kell) az ösztönpróbát. már van egy-két fajta, aminek a hivatalos teny.szemléjén tényleg aprólékosak, de mit ér az egész, amikor egy CACIB-hoz hozzácsapott szedett-vedett teny.szemlén, ahol csak küllembírálatot tartanak, ugyan olyan értékű tenyészthető címet kaphat egy kutya, mint az, amelyik a szigorúbbat csinálta meg...?

2013. ápr. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:

Egy vevőtől,akinek telebeszélték a fejét azzal,hogy csak hiperszuper tenyésztőtől vegyen horror drágán kutyát,nem várhatja el senki,hogy minden egyes tenyésztőt végigjárjon és lecsekkoljon,főleg ha első kutyás az illető.

A MEOE dolga lenne,hogy a mestertenyésztői címet tényleg csak azok viselhessék,akik korrektek,és méltók rá.

2013. ápr. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
100%
Én sem akarom támogatni a szaporítókat, és kb. 100 eFt körüli összeget szeretnék szánni az imádott fajtámra, amit hobbi célból szeretnék tartani. Ennek ellenére nagyon felháborított az, hogy egy tenyésztő szerint ez kevés, és minimum 1500 euro-ra számítsak, és nem fog nekem adni senki ennél olcsóbban. Évek óta vágyom egy ilyen kutyára, de azért 1500 eurot még én sem adnék ki egy kutyáért hobby célra, és úgy érzem a 100 ezer sem kevés érte a mai világban. Amúgy amit ez a mestertenyésztő állított az nem igaz, mert utána jártam, de azért az tényleg durva már hogy egyes tenyésztők hogy el tudnak szállni maguktól...
2013. ápr. 7. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
Kis hazánkban hobbyra? Kennel neve?
2013. ápr. 7. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!