Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki az akinek fajtatiszta de...

Ki az akinek fajtatiszta de nem törzskönyves 100ezres kutyája van?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kis közvélemény kutatást itt az oldalon, hogy ezzel is rávilágítsak nem minden arany ami fénylik.

Nem kell az idétlen és mocskos szaporítókat támogatni,de azért a másik véglet is súlyos miszerint csak a tk-s kutya fajtatiszta és aki nem 120ezer Ft ért vesz kutyát az már nem is ember?!! Valamint aki nem ment meg egy keverék vagy korcs kutyát az már nem is rendes kutyabarát.?! Azért ezek durva dolgok, és sok embernek elveszik egy életre a kedvét a kutyatartástól. Amúgy Magyaroroszágon kötve hiszem,hogy valakinek van felesleges 100-120 ezer Ft csak a kiskutya vételárára.

Én ezt így látom, és szeritnem sokan tartanak velem, sokan osztják a véleményem.

A felelős állattartás előbb kezdődik ott, hogy ha már megvan a kutya etetni kell (jó minőségű táppal) chip, oltás és ivartalanítás. Szóval felteszem a költői kérdést:

Kinek van kedves fajtatiszta kutyusa mennyiért és honnan vette és milyen fajta? :) Minden válasz érdekel:) Végre szeretnké rendet teni


2013. ápr. 2. 19:56
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
76%
már előre azon élvezkedem hogy le fognak pontozni DE: én is hülyeségnek tartom a törzskönyv mániát. sőt tovább megyek: NÉHA egy törzskönyv nélküli kutya egészségesebb/szebb/FAJTATISZTÁBB lehet mint egy csilivili 200e forintos társa!mert bár ezt sok okos nem tudja de a törzskönyv bizony nem szentírás;)
2013. ápr. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 A kérdező kommentje:

A 21:15-ös válaszoló nagyon szépen megfogalmazta a lényeget! A drága és tk-s kutyák között is nagy eséllyel lehet olyan kutyát kifogni aki nem teljesen egészséges és a tk-s tenyésztők is lehetnek szaporítók!

Ebből mi következik??

Hogy bizony ebben az országban semmi nem garancia főleg nem ha még otthagyod a fizetésed egy kutya árára.

Az egyik kérdésben láttam,hogy valaki tenyésztőtől vett drága pénzen egy dobermannt és sajnos diszpláziás lett a 4 éves kutya...Szerintetek a tenyésztő majd fájdalomból és emberi könyörületből visszadja a pénzt a tulajdonosnak és beismeri a hibáját?! ugyan kérlek...már régben elfelejtette, hogy mi volt 4éve és nem fog vele törődni egy percet sem! Ez a világ ilyen...

2013. ápr. 2. 21:34
 23/48 anonim ***** válasza:
55%

Én tudom, hogy, ha valaki felelős, valódi tenyésztőtől vásárol kutyát, az probléma esetén minden lehetséges segítséget megkap. Egy felelős tenyésztő pedig garanciát vállal a kutyájára.

Az adásvételi szerződésben szerepel, hogy milyen jellegű problémákra vállal a tenyésztő garanciát, de vannak olyan esetek is, mikor ezen kívül eső probléma esetén is segít egy jó tenyésztő. Ez utóbbi esetben persze nem elvárható, hogy kifizesse a kutya árát.

Ezen kívül én tudom, hogyha bármi baj történne, a kutyáim visszamehetnének a tenyésztőjükhöz, aki gondoskodik róluk, akit ismernek és szeretnek a mai napig is.

Előfordulhat, hogy nagyon jó helyről kerül ki egy beteg kutya. De ha az a hely nagyon jó, akkor a fentebb felsorolt dolgokra a gazda számíthat is. Ez az egyik legfőbb különbség "vásárlói" szempontból tenyésztő és szaporító között, s ez is egy olyan dolog, amit meg kell fizetni.

2013. ápr. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
79%

Fajtatiszta, tenyésztőtől vásárolt kutyám van, 80eFt volt.

50eFt-ért tudtunk volna venni szaporítótól kutyát, de kérdem én, ha az oltásokat, tk-t, chipet számolom, nem ugyanott vagyok? És akkor van egy egészséges, szűrt szülőktől származó kutyám.

Szaportóknál is 40-50eFt egy kutya és tenyésztőnél is lehet találni 70-80eFt-ért (pl. kevésbé ismert, de ettől függetlenül mindenre odafigyelő kennelből). Nem tudom megérteni, h összességében 10-20eFt-on miért spórolnak az emberek?!

2013. ápr. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
73%

Van egy tk-s palotapincsim. Biztos, hogy egy jó szaporítótól kaptuk. Abban sem vagyok biztos, hogy valódi a tk-e.

Ettől függetlenül én nem azt mondom rá, hogy fajta jellegű keverék. Bárkinek ezt mondom elröhögi magát. Szerintem sokkal szebb mint a díjnyertes társai, sokan dicsérik. Mellette van egy utcán talált, egy menhelyi és egy házi gyártmányú kutyám. Ràjuk BÜSZKÈN azt mondom, hogy keverékek.

Szeretnék majd tenyésztőtől egy kutyát, de nem amiatt hogy villoghassak a papírommal. Vannak olyan gazdik is akiknek jó lenne az apródos kölyök is de 10 000ft-tal azért fizet többet hogy tudjon lobogtatni egy papírt amin rajta van milyen fajta a kutyája.

Szerintem eléggé túl van már reagálva ez a dolog. A " nagy okosak" mindenkit csak kioktatnak, hogy biztos nem fajtatiszta mert ez a szőrszála görbe, juj egy mocskos szaporítót támogattál...mindenki követ el hibàkat, nem mindenki tud annyit a kutyákról mint az itteniek. Az hogy ezért lenézik az embert szerintem szánalmas. Vannak igen is jó gazdik akik mindent megadnak a kutyájuknak, mégsem tk-s. Aki jó gazdi az nem a kutyája származásától lesz jó gazdi.

Nagyon sokan elítélik a menhelyi kutyákat, kóbor kutyákat pedig szegény àllat nem tehet róla hogy ilyennek született, ilyenre nevelték. Csak mi emberek tehetünk róla. Fényzhetjük magunkat de kitünni akkor sem fogunk. Mindig egy kalap alá fognak minket venni. Nem szép dolog hogy így ócsároljuk a másikat. Ez a szép a kutyákban...nem érdekli őket honnan származik a másik, feltétel nélkül szeretnek, a legjobb barátaink.

Mindenkinek a saját kutyája a legszebb, itt nem kell rendet tenni. Csak rendes gazdik vannak itt. Vagyis én eddig úgy látom.

2013. ápr. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
100%

Nekem fajta tiszta jellegű keverék argentin dogom van (mókásan hangzik :) ), és ingyen hoztuk el fajtamentőktől. Nincs semmi baja, idáig... De tudom, hogy ő is egy szaporítás eredménye, és fáj, hogy rajta kívül még nagyon sok dogo gazdátlan az ilyen szaporításoknak köszönhetően. Ugyanis ritka a tk-es gazdira váró dogo, mondhatni egyenlő a nullával. De ez nem csak ennél a fajtánál tudható be. Vegyük például a stafford-ok esetét is, csak ott sokkal rosszabb a helyzet... :(

Lehet én látom rosszul, de a jó tenyésztő legalább egy előszűrést csinál a felelős gazdák között, és nem adja boldog-boldogtalannak oda a kutyát, csakhogy ne maradjon a nyakán, ezzel is megelőzve azt, hogy a kutya ne az utcára kerüljön ki.

2013. ápr. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
55%
Bennem csak egy kérdés merült fel: ha a kutyára magára nem vagy hajlandó ennyi pénzt kiadni, akkor egy esetleges betegség esetén (ami tenyésztett, szaporított, és menhelyi kutyánál is előfordul...) igen?... Ez nekem sántít...
2013. ápr. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
100%

Miért mondják egyesek (vagy csak azaz 1 válaszoló) állandóan hogy a keverék le van nézve meg fújolva (nem tudom hogy a gyikre gondolt-e vagy általánosságban, de szerintem egyik sem igaz)?

Én még itt egyszer nem hallottam volna hogy valaki leszól egy keveréket vagy tk-eset istenít.


Egyébként meg azért nem adnak ki kutyáért több pénzt az emberek, mert tudatlanok.

Sokan írták már hogy ők is csak azután kezdtek erre a szaporító dologra odafigyelni miután már megvették a kutyájukat és a mai napig vele élnek, ugyan már felvilágosulva és tudva hogy a kövi kutyájuk jó helyről lesz.

Ezek már intelligensebb emberek (nagy részünk aki gyakran ír ide), mert tanultak a hibájukból.

De az egyszerű ember aki alapjáraton még a kutyákhoz sem ért (és azontúl is facsavarral vetekszik az intelligenciája) az úgy gondolja hogy nem létezik olyan hogy beteg szaporított kutya, mert alapjáraton minden kutyának életrevalónak kéne lennie, betegségtől mentesen, talán annyit még tud hogy ha egy kutya nagyon túl van tenyésztve akkor beteges lehet.

Ügye ez érthető mert régen nem volt ilyen kutyadömping, nem voltak beteg kutyák, mert ami volt az vagy keverék volt vagy tényleg jó tenyésztésből származott, így mindkét esetben alacsony volt a % hogy a kutya beteg lesz.

Ez a sok beteg kutya relatív új dolog, csak azóta vannak amióta amióta boldog-boldogtalannak elérhetővé váltak az új fajták. Emlékszem a 90es évek elején még mindenkinek csak tacskója volt, vagy egy közepes testűje a panelban (nem volt ennyi embernek kutyája), most meg már mindenhol yorki,csivava,bishonok vannak ráadásul mindenkinek.

Javítsatok ki ha tévedek de szerintem ez a szaporítás nem lehet több 10,15 évesnél, így még relativ ismeretlennek hat az átlag ember között.


Persze mivel itt rengetek 10+ korosztály fordul meg (facebookon ki ne látott volna már hirdetést meg evvel kapcsolatot figyelem felhívást, és tájékoztatást), így ők már ennek tudatában remélhetőleg már nem vesznek szaporított kutyát, így remélhetjük hogy záros időn belül megfogy ez szűnni.

Így csak idő kérdése hogy ez a tudatlan réteg felszámolódjon, és esetleg remélve hogy tanulva hogy 100k-kat költött el a kutyára orvosi kezelés címén, inkább nem fog spórolni rajta, és rendes helyen veszi meg.


Az ismerősi körömben csak én értek a kutyákhoz meg ehhez a témához, és hiába próbáltam meg már több éve lebeszélni egy barátomat hogy ne az olcsó kutyát vegye meg a lányának, mert komoly eséllyel lesz beteg a kutya, persze hogy nem hallgattak rám, mert a kislánynak már úgy megtetszett amit kiválasztott, és különben is ne féljek, nem lesz az beteg. Nem a fenét a tudatlanságnak meg is lett az eredménye, azóta is emlékeztetem a gazdit amikor kifizet egy kezelést hogy én már akkor megmondtam hogy ne vegyen onnan kutyát, és remélhetőleg ebből majd tanul.

De erre az volt a válasz hogy hát honnan tudhatta volna, jó helynek tűnt... igen ám mondtam neki, avatatlan szemnek minden csak jónak TŰNIK, de nem az ha jobban megnézi.

Szóval érthető az ő szemszögükből hogy nem akarnak 100k-ért kutyát venni, elvégre szerintük a 30k-s is ugyan azt tudja, csak nincs "flancos tk meg tenyésztői családneve), szóval ugyan azért miért adjon 3x annyit.

Ezért nem haragszom az ilyen emberre mert honnan is tudhatná, persze tudhatná ha utána olvasna, de ilyen szintű felelősséget ne várjuk az átlag (pláne egyszerű) embertől.


Szerintem azt kéne tudatosítani az emberekben hogy mi az hogy szaporító mert mint látszik a kérdező sincs tisztába vele. Szomorúnak tartom hogy egy nagyobb állatokkal foglalkozó oldalon sincs ilyesmi cikk fent, amiből az emberek tanulhatnának.


Bocs hogy regényt írtam, de próbáltam az egész témát összefogni. És mivel a google elég sokszor hoz ki innen kérdéseket, remélem a tudattágításom célt ér előbb-utóbb.

2013. ápr. 3. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
100%

Nekem drága fajtám van, 60E volt tk nélkül. A gyógyítása meg cirka 400 ezer az elmúlt 5 év alatt.

Amúgy én akkor már valamennyire tisztában voltam vele, hogy honnan szabad meg honnan nem szabad kutyát venni, de meghalt az előző kutyám, össze voltam törve, és azonnal kellett a kutya. Szerintem nagyon sok ember ott bukik el, és nyúl bele szaporított kutyába, hogy nem akarja kivárni az időt míg tenyésztőnél megszületik, elhozható, stb.

Most is van egy ismerősöm, akit hiába próbáltam lebeszélni a szaporított kutyáról, mert neki most olyan a helyzete, hogy ráér annyit foglalkozni a kölyökkel, és neki azonnal kellett, és tenyésztőnél épp nem volt eladó kölyök.

2013. ápr. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
100%

rengeteg sarkítás és nagymértékű tudatlanság sejlik a kérdésből és néhány válaszból is...


hogy a végén kezdjem, a 4 éves tenyésztői dobermann közel sem biztos, hogy diszpláziás! pont arról ment a találgatás, hogy simán lehet lyme-kór is, amihez meg semmi köze a genetikának, akármelyik kutya megkaphatja kullancs által.


próbáljuk már meg megjegyezni: ilyen törzskönyv nélküli kutya vásárlásakor közvetlenül magatokkal szúrtok ki! közvetve pedig az összes kóbor kutyával.


mert miért akarsz fajtatiszta kutyát venni?

hát azért, mert az a FAJTA tetszett meg.

de mitől lesz a labrador labrador?

- attól, mert úgy néz ki, mint egy labrador: ezt tenyésztői kutyánál több küllembíró is ellenjelzi, a szaporítós szukánál meg a gazdája, aki a legritkább esetben objektív.

- attól, mert úgy viselkedik, mint egy labrador: a tenyésztő figyel arra, hogy idegileg stabil legyen, vadász képességvizsgát elvégeznek a kutyákkal. nincs olyan, hogy nem hozza vissza az apportot, vagy széttépi kemény szájjal a "zsákmányt" vagy hogy nem ugrik be a vízbe.

- + nyilván mindenki egészséges kutyát szeretne, erre pedig garanciát (remélem mindenki ismeri a szó jelentését) csak a tenyésztő vállal.

hangsúlyoznám: a küllem, a karakter és a vitalitás is le tud romlani csupán 1-2 generáció alatt is!!! ha nem figyel rá oda az ember (márpedig a szaporító hol figyel rá oda?) akkor hipp-hopp a fajtája árnyéka lesz csupán a szaporított egyed.


amikor meg adott két törzskönyves kutya, akkor magyarázza már meg nekem valaki, hogy mi a halálért nem lehet legalább a törzskönyvet lekérni a kölyköknek? a legtöbb érzelmi-szaporító azzal jön, hogy dehát mindkét szülő törzskönyves, és nem akarnak hasznot belőle... szuper, de akkor nem mindegy már, hogy lekér egy-egy tk-et a piciknek, vagy sem? 5500ft és rögtön chipet is kap, a hülyének is megéri. a szűrésekről már nem is beszélek, az nettó pénzkidobás nekik a kölykökre...


egyébként volt "fajtatiszta" törzskönyv nélküli kutyám, nagytestű fajta, 10 hónaposan súlyos diszpláziát diagnosztizáltak a csípőjén porckopással, 1,5 évesen entrópiummal kellett műteni (mindkettő öröklődő).

egyik ismerősömnek szaporítós 'francia bulldogja' van, akit mindenki boston terrier keveréknek néz, és állandó emésztési problémái vannak

egy másik ismerős - minden rábeszélésem ellenére - szaporítós bordert vett a gyereknek, az nemrég pusztult el, egy év betegeskedés után. epilepsziás volt, szintén öröklődő betegség.

ismertem epilepsziás szaporítós csivavát is, ő egy kicsit tovább élt, mint a border.

azt már nem is mondom, hogy az ismerőseim szaporítós kutyái között egy-két olyan akad, ami küllemileg nem satnyul el a törzskönyves állományhoz képest, és talán 3-4 olyan, amelyik képességeiben hozza a fajta által elvárt szintet.

2013. ápr. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!