Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki az akinek fajtatiszta de...

Ki az akinek fajtatiszta de nem törzskönyves 100ezres kutyája van?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kis közvélemény kutatást itt az oldalon, hogy ezzel is rávilágítsak nem minden arany ami fénylik.

Nem kell az idétlen és mocskos szaporítókat támogatni,de azért a másik véglet is súlyos miszerint csak a tk-s kutya fajtatiszta és aki nem 120ezer Ft ért vesz kutyát az már nem is ember?!! Valamint aki nem ment meg egy keverék vagy korcs kutyát az már nem is rendes kutyabarát.?! Azért ezek durva dolgok, és sok embernek elveszik egy életre a kedvét a kutyatartástól. Amúgy Magyaroroszágon kötve hiszem,hogy valakinek van felesleges 100-120 ezer Ft csak a kiskutya vételárára.

Én ezt így látom, és szeritnem sokan tartanak velem, sokan osztják a véleményem.

A felelős állattartás előbb kezdődik ott, hogy ha már megvan a kutya etetni kell (jó minőségű táppal) chip, oltás és ivartalanítás. Szóval felteszem a költői kérdést:

Kinek van kedves fajtatiszta kutyusa mennyiért és honnan vette és milyen fajta? :) Minden válasz érdekel:) Végre szeretnké rendet teni


2013. ápr. 2. 19:56
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
100%

Furcsa pár ember hozzászólása...

Most őszintén,hány embert láttunk már,aki teszem azt az utcán villogtatja a kutyája törzskönyvét? Vagy kutyasuliba?Vagy akárhol?

Nem is értem hogy jött ez az embereknek,hogy akinek tkv-s a kutyája,az ezel dicsekszik,erre veri magát...

Ha meg valaki az utcán megkérdi milyen fajtád van,mit mondasz? Spániel. vagy hallott valaki olyat, hogy spániel,és törzskönyve is van...

Másik részről soha életemben nem hallottam még,hogy lenézték volna a keverék vagy menhelyes kutyákat. Ez inkább forditva szokott lenni,hogy a keverékesek nézik le a fajtatisztákat.Merta keverék sokkal egészségesebb,stb.., Ami szintén nem teljesen igaz, számtalan beteges keveréket ismerek én magam is.

No,és hogy miért vegyünk törzskönyvvel?Ezt már sokan leirták. Én annyit hozzátennék,hogy azért a tenyésztőket is nagyon meg kell válogatni. Azért,mert azt állitja valaki,még nem lesz igazi,jó tenyésztő. Kicsit jobban bele kell merülni a dolgokba,és úgy venni kutyát.

Amiért nem érdemes venni szaporitótól,mert jó esetben úgy néz ki,ahogy kéne, rosszabb esetben még csak úgy se fog kinézni. Könnyen lehet bármilyen betegsége,rossz idegrendszere.Persze megvan némi esély rá,hogy egészséges legyen,ahogy némi esély a tenyésztőnél,hogy beteg legyen. Csak ugye nem mindegy, melyikre mennyi az esély?


A kérdésre válaszolva: nekem két törzskönyves kutyám van.Bár egyik se került 100 ezerbe,de fajtatiszta, jó idegrendszerű,egészséges kutyákat kaptam. Mig egy szaporitó közel annyiért adja,csak mondjuk idősebb korára megvakul a kutya,mert semmi előzetes szűrés,semmi nem volt.Vagy max 1,5 éves korára elpusztul a kutya(fajtabetegségek miatt). Nekem azért nem mindegy.

2013. ápr. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
100%

Elég rosszul fogalmaztam. Nagyon sokan nem tesznek különbséget köztük de vannak akik lenézik a menhelyi kutyákat és akadnak olyanok is akik a törzskönyveseket. Aki menhelyről ment kutyát azért szar ember, aki meg tenyésztőtől az meg azért.

Egyre több ember világosidik meg de van még jó pár ember aki így vagy úgy gondolja ès a kutya választás előtt álló, tapasztalatlan gazdikat manipulálni próbálja hogy csak az a jó amit ő mond.

2013. ápr. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
30%

Én azért nem adok tenyésztőnek pénzt,mert a tenyésztősdi-kiállítósdi hobby,én meg nem finanszírozom más szórakozását.

Lehet lepontozni,számomra érdektelen.

Az a kamu duma már igen unalmas,hogy aki nem költ százakárhányezret kutyavásárlásra,az orvost se fog tudni fizetni.Havi 3 ezerért kötöttem biztosítást a 2 kutyámra,és nagyon szépen visszafizeti a biztosító az orvosi költséget.Havi 3 ezret mindenki kibír.

Garancia:eddig mindenki,aki tenyésztőtől vett hibás kutyát,mindnek azt mondták,vigye vissza.Ki ad vissza egy már megszeretett kutyát?Egy tenyésztő se ajánlotta fel,hogy kifizeti pl.az orvosi költségeket.

2013. ápr. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
73%

Utolsó: Hobby???

...???...

2013. ápr. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
70%

"eddig mindenki,aki tenyésztőtől vett hibás kutyát,mindnek azt mondták,vigye vissza.Ki ad vissza egy már megszeretett kutyát?Egy tenyésztő se ajánlotta fel,hogy kifizeti pl.az orvosi költségeket."


ki mindenki?

mert en tobb esetet is tudok modani ismeros tenyesztokkel es kutyatartokkal, akiknel besegitett a tenyeszto. volt olyan, aki az orvosi igazolas masolatanak elkuldesekor vallalta a garancia teljesiteset, volt olyan, aki mar a mutet elott, csak a problema fennalasat igazolo papirert cserbe mar utalt, megint mas megegyezett a tenyesztovel, hogy egy masodik kutyat kap egy kovetkezo alombol ingyen (az elozot is megtartotta persze), es meg sorolhatnam...


nyilvanvaloan fogalmad sincs a dologrol, ugyhogy segitek: a vevonek van valasztasa, hogy megveszi-e a kolykot vagy sem. el kell olvasni a garanciat, es ha valami nem tetszik, kerni, hogy modositsa, mig kozos megegyezesre nem juttok. ez egy maganokirat, ha valaki nem tartja be, jogilag be lehet rajta hajtani.


a kutya ara pedig nem arra van, hogy finanszirozd a tenyeszto hobbijat (akkor 3-4x ennyibe kerulnenek a kolykok!) a hobbi dragasagara azert szoktuk emlekeztetni a nagyerdemut, hogy senki se ringassa magat abba a hitbe, hogy nekik ebbol profitjuk van. mert nincs. a kiskutya ara mindig eszmei ertek, amiben benne van tenyesztok generacioinak munkaja, ha elkotyavetyeli, az o eletmuvuket tiporja sarba, teszi ertektelenne.

2013. ápr. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
34%

Pár kedves ismerősömet megvezették már "mestertenyésztők".

Már pár helyen pár kérdésnél leírtam a sztorikat,engedelmeddel nem fárasztom magam ezzel.Elég pl.a 180-ért luxus tenyészetből vett idegbajos cane corso,akit egy éves korában el kellett altatni,mert mindennek nekiesett,ami mozgott.A "mestertenyésztő"visszavette volna,hogy befedezteti majd,de a tulajdonos erre a célra nem adta vissza,inkább lealtatták.Minek egy idegbeteg kutyát szaporítani,hiába van sok hiperszuper őse,meg hiába szép?Vagy az öröklött vesebeteg és bónuszként még epilepsziás méregdrága kutya:nála mit tudott volna tenni a tenyésztő?A pénzt cseszett visszaadni,de felajánlott a következő alomból,ugyanabból a párosításból egy másikat.Köszönték,nem kérték.Épp elég volt az egy éves kutyájuk halála nekik,nem szerették volna ugyanezt ismételni.Vagy a szintén méregdrága 2 éves szuka,akit híres tenyésztőtől vettek meg tenyésztési célra.Kiállítási eredménye,mindene volt.Csak épp császározni kellett volna(kb.1 éve náluk volt már,mikor befedeztették,nem siették el).A műtőasztalon az altató beadása után pár perccel elpusztult.Felboncolták,kiderült,hogy öröklött szívproblémája volt és az egyik veséje nem működött.

Vagy meséljek arról a sokszoros mestertenyésztőről,akinek kiállításokon sok díjat nyertek a kutyái,csak épp a törzskönyvekkel kamuzik?Befogadott kutyát a halott kutyája törzskönyvével állított ki és szaporított tovább.Meg a gyengébb minőségű alomtestvért nevezte kiállításra,és helyette a sokszoros győztes klasszis kutyáját mutatta be.Azt mondta,teljesen mindegy,alomtestvérek,genetikailag ugyanazok.

De itt a neten igen sok hasonló sztorit lehet olvasni.Nagy meglepetések lennének,ha az egész törzskönyvezett állománynál bevezetnék a DNS vizsgálatot.

És igen,a tenyésztés hobby.Aki ebből él,az nem tenyésztő,hanem szaporító.

Ha én törzskönyves kutyát vennék,a törzskönyv csak itt rohadna a fiókban a kutya egész életében.Én ezért nem adok ki pénzt.Nyilván szaporítótól sem veszek,de a kedvenc fajtámból midig van olyan egyed,aki bajban van,befogadom azt ingyen,ha épp kutya kell.Most van kettő,tehát remélem,hogy ez sokáig nem lesz még aktuális.

2013. ápr. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó!

Ha nem akarsz kiadni tenyésztőtől való kutyára pénzt, de nem is szaporítótól vásárolsz, hanem inkább mentesz, az egy felelős, a te igényeidre szabott jó döntés, amihez csak gratulálni tudok.


A tenyésztős dologhoz: ha valaki a rossz példákat keresi a neten, akkor találni fog sokat, ha a jót, akkor biztos talál abból is. Én azt hiszem el, amit tapasztaltam, s nekem az a tapasztalatom, hogy ha van adásvételi szerződés (amit többnyire csak tenyésztőtől kapsz), akkor be tudja az ember hajtani a jogos követeléseit, mert a szerződés erre van, élni kell vele - de az én környezetemben ezzel nem is volt probléma.

2013. ápr. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:

Amg a mi kis hazánkban 2 millió gazdátlan kutya van,én nem adok pénzt kutyáért.

A mentett kutya is épp megfelel az én igényeimnek.

Pl.viadalról mentett kutyám munkavizsgát tett és versenyeken szerepelt.A mostanival flyball-ra jártunk,amit imádott.Sajnos olyan helyre költöztünk,ahonnan messze van a legközelebbi kutyasuli,így autó nélkül nem tudunk járni.

2013. ápr. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
76%
A kedvenc fajtád már rég nem létezne ha nem lennének becsületes tenyésztők, és mindenki úgy gondolná mint te, csak röviden ennyit.
2013. ápr. 4. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
76%

#36


elég paradoxon személyiség lehetsz, ha egyszerre támogatod a szaporítókat meg a kutyamentést... -.-,

mert ez a kérdés arra irányult, hogy a szaporítókat mosdassa, ha nem igényelsz (TE személyesen) fajtatiszta kutyát, az az egyéni, szuverén döntésed, és nagyon helyesen teszed, hogy alternatív megoldásként menhelyről hozol kutyát. de tartsd már tiszteletben azt, akinek céljai vannak a kutyával... munka, sport, verseny, bármi. ehhez KELL a tenyésztőtől vett kutya, és még így sem 100%-, hogy sikeres lesz. de egy szaporított, minőségileg (képességek, ösztön, idegrendszer, stb) leromlott kutyával meg aztán még kevesebb esélye van, sok esetben meg konkrétan semmi, mivel bizonyos versenyekhez kell a törzskönyv. de sok olyan ebtartó is van, akinek egyszerűen csak fontos az, hogy fajtatiszta kutyája legyen, mert éppenpont abba a fajtába szerelemesedett bele. őket a szaporítók felé terelni elég felelőtlen dolog.


a tenyésztők között is vannak aljadékok, de őket általában "aranykoszorús szaporító" vagy "úri szaporító" névvel szoktuk illetni. ne keverd a kategóriákat!

ahogy írtam, a szerződést két felnőtt ember írja alá, senki sem fog fegyvert a vevő fejéhez, hogy szignálja olvasás nélkül. ha pedig a tenyésztő nem enged a saját ajánlatából, akkor mindenkinek egyéni döntése, hogy vállalja-e a rizikót.

2013. ápr. 4. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!