Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jol tenném, ha férjem erre se...

Jol tenném, ha férjem erre se képes?

Figyelt kérdés

van a férjemnek egy magyar vizslája, kutyaház nincs kint egy konyhai mosogato aljába szokott feküdni mikor kint van vagy egy fa ládába. m nagyon berágtam erre (mert ha nem kint van akkor meg bent az előszobába amit meg én utalálok.

ma utánanéztem höszigetelt kutyaházaknak és fogok venni. ez a felelős kutyatartás hogy még faházat se vesz neki? se kenel tiszta kutyaszar az udvar mert egy héten egszer sedi össze. én meg egyelőre nem tehetem mert van egy hat hetes csecsemőnk.

hpszigetelt kutyaházba akár éjjel is kintmaradhatna a kutya?


2013. ápr. 4. 11:35
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
86%

A vizslának a gazdája mellett lenne a helye, bent a házban. De most nem kezdek el erről regélni, gondolom sétálni soha nem viszi(tek) a kutyát.

De minden esetre az már előrelépés lenne, ha lenne szerencsétlennek egy kutyaháza.

2013. ápr. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
14%
Ugyanmár! Egy kutyának kinn a helye! Főleg ha kisbaba van a házban. Mindenki annyira meg van áldva hogy jaj a kiskutyám kinn legyen? Igen is legyen kinn! Főleg ha kertes ház van. (foxim 9 éves sose volt benn, se éjszaka se nappal és mégis egészséges, csak -20 fokban engedtük be akkor is csak a kazánházba).
2013. ápr. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
é is kintire gondolom föleg hogy vadász eb
2013. ápr. 4. 11:47
 4/25 anonim ***** válasza:
95%
Jujj, ez a kutyának kinn a helye felfogás falusi parasztságra vall. Még a házörző kutyáknál is azt javasolják, hogy amíg kicsi pár hónapig a lakásban, házban legyen, majd kertbe lehet szoktatni. Fontos a szocializáció, hogy a kutya megismerje az embert, tanuljon.
2013. ápr. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
94%

És az udvaron vadászik egymaga?


NEM az udvaron van a helye a vizsláknak, régen is a vadászok nagy becsben tartották őket, bizony a vadászat után a házban voltak a vadásszal együtt.

2013. ápr. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
13%
2. voltam, ez nem paraszt felfogás szerintem. Egyszerűen így lett nevelve. Sose akart bejönni. Egy foxinak amúgy is nagy hely kell, szóval nem érezné jól magát négy fal közé zárva. Meg szerintem egyik kutya se. :)
2013. ápr. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

igen de azok jol tanulta és nmem ilyen félbolond mint a miénk. ha már a gazdája anno semmire nme tanitotta akkor igenis kint a helye . nem az én kutyám ha az enyém lett volna bizz okos lenne

és már rég lenne saját helye

2013. ápr. 4. 11:54
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 2. ugye viszed sétálni a szerencsétlen ebet, mert megsúgom, a kert sem elég!
2013. ápr. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Sosem késő elkezdeni nevelni, vagy szabályokat állítani egy kutyának. De ahogy elnézem se neked sem a férjedenek nem való kutya, előszőr olvashatni, tanulni kéne a kutyákról.
2013. ápr. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
86%

Magyarázd már el légyszíves, h egy foxinak miért kell nagy hely? Nekem egy bullmasztiffom van, mégis bőven elfér 1 m2-en. Akkor egy foxinak miért kell egy egész udvar?

Jah, hát persze. Most jössz azzal, h nagy a mozgásigénye. Ezt aláírom, de egyik kutya sem fog őrült rohangászásba kezdeni az udvaron, max. ha jön a postás, megugatja, vagy ha esemény van, odaszalad a kerítéshez, fut 1-2 kört és ennyi. De nem ettől fog elfáradni. A gazdinak kell lefárasztani, ha ez megtörtént, nem tök mindegy hol pihen a kutya? Nekik is jobb a gazdájuk közelében.

Nincs nekem bajom azzal, ha vki kint tartja a kutyáját (feltéve, ha a szőre alkalmas a kinti tartásra), azzal már annál inkább, h olyanokról, akik bent tartják, állatkínzó véleményen vannak, holott lövésük sincs az egészről.

2013. ápr. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!