Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jol tenném, ha férjem erre se...

Jol tenném, ha férjem erre se képes?

Figyelt kérdés

van a férjemnek egy magyar vizslája, kutyaház nincs kint egy konyhai mosogato aljába szokott feküdni mikor kint van vagy egy fa ládába. m nagyon berágtam erre (mert ha nem kint van akkor meg bent az előszobába amit meg én utalálok.

ma utánanéztem höszigetelt kutyaházaknak és fogok venni. ez a felelős kutyatartás hogy még faházat se vesz neki? se kenel tiszta kutyaszar az udvar mert egy héten egszer sedi össze. én meg egyelőre nem tehetem mert van egy hat hetes csecsemőnk.

hpszigetelt kutyaházba akár éjjel is kintmaradhatna a kutya?


2013. ápr. 4. 11:35
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
52%
Sajnos nem lehet mindig kandalló mellett tartani a kutyát,ezért a legjobb amit tehetsz a szigetelt ház.Kakit nyugodtan összeszedheted,de legyen féregtelenítve a kutya negyed évente.Az sem egészséges,ha az udvarról beviszitek a cipőn a maradványokat.
2013. ápr. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

Rég jártam erre, de ahogy látom semmi nem változott azóta, ami elkeserítő. Az egyik. Kedves második válaszoló. Van egy nagy ház, kerttel, medencével, tele kajával. Te be vagy zárva a házba, a kertbe nem mehetsz ki, az utcára nem mehetsz ki, a medencében nem úszhatsz. Csak a lakásban járkálhatsz, fel alá. Nézheted a tévét, internetezhetsz. Nézheted az ablakból az embereket, ahogy elsétálnak az utcán, nézheted a madarakat, ahogy repülnek fáról fára. Nézheted a gyerekeket, ahogy kint játszanak, labdáznak, Nézheted az embereket, amint találkoznak a barátaikkal, beszélgetnek, nevetnek. Jól érzik magukat. De te, csakis és kizárólag a házban lehetsz, nem léphetsz ki az ajtón, soha! Nem találkozhatsz a barátaiddal, nem nézheted a madarakat, nem láthatsz szép helyeket. Néha meglátogatnak a szüleid, akikkel tudsz egy-két szót váltani, aztán megint magadra hagynak. Szeretném,ha ezt a képet, amit most leírtam neked, elképzelnéd és átélnéd. Mert a kutyád ezt érzi. Kertben van, látja az utcán sétáló és játszó kutyákat, akikkel foglalkoznak a gazdáik és tanítják. Látja, ahogy kutyák játszanak egymással, boldogan kergetőznek a szabadban. Természetesen nem fogsz belegondolni abba, hogy mit érez a kutyád, mert önző vagy. Te vagy a felelős érte, és egy kutya nem kertdísz. Arra vannak a kerti szobrok.


Kérdező.

Neked csak annyit:sz@rtok a kutyára, aztán majd ha nem úgy viselkedik a gyerekeddel, ahogy kellene, akkor a kutyát büntetitek. Csak megsúgom: A gyereked sem fogja tudni bekötni a cipőfűzőjét, ha ti nem tanítjátok meg rá. Egy kutya is így működik. Egy kutyával nem tudtok mit kezdeni, de gyerek az kellett.

2013. ápr. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha a férjed ennyire töketlen akkor hordjad te a nadrágot, vegyél egy szigetelt kutyaházat, tűzoltásnak elég lesz.

Pokrócot is bele. Ha meg jön a jobb idő akkor meg tessék vele foglalkozni, mert nem akarom azt hallani hogy vizsla harapott meg kisgyereket, mert akármi történik az a te felelősséged is lesz, a férjed meg szerintem nem mond ilyet hogy ne neveld, szerintem csak kifogást keresel, ha én akarok valamit komolyan ha más nem a gyerekem érdekében, akkor nem fog a férjem sem akadékoskodni.

Gondolom otthon vagy gyesen, a férjed csak dolgozik valamit, van minimum 8 órád egy nap hogy foglalkozz a kutyával.

2013. ápr. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 Hovarju ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólókkal, ezért már nem ismétlem meg amit leírtak.

Már csak egyetlen hozzáfűzni valóm akad:

A gyerek, a Ti és a kutya érdekében az lenne a legjobb, ha már MOST keresnétek egy megfelelő gazdát a kutya számára, mert nem vagytok alkalmasak kutya tartásra.

A férjed nem foglalkozik vele, te pedig csak a kifogásokat keresed.

2013. ápr. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem miért nem teheted meg, hogy összeszedd a kakit, mert ez csak kifogás, hogy ott a pici. Nem tudom mekkora a kert, de ha nagy, és ha tényleg tele van annyira szarral, mint ahogyan mondod, akkor is 5 percekre mikor a gyermek alszik kiszaladsz és a nagyját összeszeded, vagy a párodra bízod addig a picit, míg megcsinálod.

És ne haragudj meg, ez a saját véleményem lesz, de én ilyen embernek, aki a portáján nem tud rendet tartani, meg a kutyáját nem tudta megnevelni, nem szültem volna gyereket... Mi lesz akkor ha a gyerek 1-2 éves lesz és kint lesz az udvaron? Ne csodálkozzatok, ha a kutya fellöki! Mert az a TI hibátok lesz, hogy nem neveltétek meg a kutyát.

Bár nekem amíg kutyám lesz, az a családom része lesz, és igenis a házban tartom. De azt is meg tudom érteni, hogy úgy vagy vele, hogy a kutya nem való a házba. Vannak olyan emberek, akik így látják jónak. És igen egy hőszigetelt ház a MINIMUM egy ilyen rövid szőrű kutyának, hogyha kint tartjátok!

2013. ápr. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!