Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztőtől vegyek, vagy...

Tenyésztőtől vegyek, vagy menhelyről fogadjak örökbe kutyát?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat gondolkoztam ezen a kérdésen és hát nem nagyon tudok dönteni. Nagy álmom volt idáig egy fajtatiszta amstaff, egy megbízható kennelből. A tenyésztőtől vásárolt kutyusnál ugye nagyjából tudnám, hogy mire számíthatok, milyen az idegrendszere a kutyának,mit örökölt, milyen betegségekre hajlamos(remélhetőleg minél kevesebbre) stb.


Viszont látom a képeket a sok megkínzott, magára hagyott kutyáról is és hogy sok menhely meg van telve, alig fogadnak az emberek örökbe kutyát. Megszakad a szívem értük, de ha belegondolok, akkor nem tudhatom, hogy milyen idegrendszerű kutyákról van szó, hosszútávon milyen hatással lesz rájuk az átélt trauma, ami miatt a menhelyre kerültek. és hát sok esetben ezek a kutyusok több generációs keverékek, vagy esetleg szaporítótól származó kölykök- tudjuk, hogy ezeknek a kutyáknak mennyi de mennyi egészségügyi és pszichés problémájuk lehet. :(


Ti mit gondoltok? Melyik variációt támogatjátok?


2013. ápr. 4. 13:46
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

tudom már így is sokat írtam de még ezt is szeretném hozzátenni. sokan abban a tévhitben élnek hogy egy kutya ha pl. egy gazdinál tökéletes jólneveltségben él akkor az már úgy is marad mint valami beprogramozott robot. pedig ez nem így van. ugyanúgy edzésben kell tartni minden téren. olyan ez mintha én is örökbe adnám az enyém. egy egész család van oda érte. tökéletesen tudnám jellemezni. viszont mi van ha a leendő gazdi már nem várja el ugyanazokat a szabályokat, mert evidensnek veszi hogy a kutya automatikusan tudja? vagy mi van ha nem is foglalkoznak vele csak úgy van? nem lepődnék meg ha az enyémet is visszadobnák , mondván: neveletlen, agresszív stb stb.


főleg az addig jólnevelt kutyák esetében nem vagyok meglepődve ha bekattannak ilyen esetekben illetve ilyen jellegű válozásoknál mint pl. egyszarcsak már nincs idő a kutyára. gondoljunk csak bele, mekkora stressz az a kutyának hogy alig foglalkoznak vele, csupa szabály az élet és elvárás, de el nem viszik hogy jól kiugrálhassa szaladgálhassa magát. ha csak belegondolom magam a kutya helyzetébe én is bekattannék ha csak egy szobában élem le az életemet ahol alig történik velem valami, de még akkor is viselkednem kell valaki más szabályai szerint.

2013. ápr. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Szia! Nekünk cane corsonk van, örökbefogadott! Egy tünemény, semmi gond nincs vele, és tényleg előnye az örökbefogadásnak, hogy tudod mire számíthatsz. Sokkal hálásabb egy olyan kutyánál, aki mindig jólétben élt. Rádásul megmentessz egy életet.:-) Ha meg szaporítótól veszel kutyát,.ugyan ott vagy, mintha örökbefogadsz! Én tényleg nagyon ajánlom, nem fogsz csalódni!!!:-)
2013. ápr. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

A legtöbb menhely tudja, hogy milyen a kutya idegrendszere esetleg ha elmész egy menhelyre elmondod, hogy milyen testűt szeretnél: kicsit, nagyot, közepeset?


Milyen tulajdonságai legyenek: játékos, sportos..stb.


Mozgásigény?stb.


Milyen korút: kölyök, felnőtt, tinédzser. :D


És oda vezetnek a megfelelő kutyushoz.Attól mert érdeklődsz nem kell még örökbe fogadni. na meg már most ha van időd megkérheted a menhelyet, hogy had vidd el sétálni, had foglalkozz vele, hogy megtudd milyen tulajdonságai vannak. és ha úgy alakul ahogy vártad vagy valami akkor örökbe fogadod. :)



Én egy lelkileg összetört kutyát vettem magamhoz..nagyon nehezen nyílt meg..Többször bántalmazták..a lábán felszakadt a bőr..varrták,, a fején is varrták..a hátán is össze varrták mert sorba bántották. A kennelben egy idegbeteg kutyát láttam.. És mondtam, hogy ő kell. Engedjék ki had ismerkedjek vele. majd kiengedték morgott mikor felé akartam nyúlni de nem adtam fel. Kértem száraz tápot csak pár db-ot a kezembe. majd kézből szép lassan evett. Kialakult a bizalom farokcsóva..hanyadt vágja magát. :) Teljesen más kutya mint akkor volt. :) Küzdöttem érte mert igenis megérdemli a szeretetemet. :)

2013. ápr. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

12-es vagyok. Nálunk is hasonló volt a helyzet, mint nálad 13-as. Bántalmazott kutya, félt, remegett mindentől, nem fogadott el ételt, de lassan 1 éve velünk van, és tényleg egy nyitott, bátor, kiegyensúlyozott kutya vált belőle. :)

Egyébként írtad kérdező, hogy nem akarod, hogy betegeskedjen a kutyus meg stb...mert akkor elveszted. Én úgy álltam hozzá ehhez, hogy ha csak 2 évig boldog életet biztosíthatok neki, akkor szép élete volt. Nem számít, hogy én, hogy fogom magam érezni, ha valami baja lesz valamikor, csak az, hogy neki volt x éve, amit szeretetben, családban élhetett le. :)

2013. ápr. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Igazatok van :)
2013. ápr. 4. 20:24
 16/20 anonim ***** válasza:

azért nem pontosan ugyanaz a szaporítótól vett kutya és az örökbefogadott.


a szaporított kutyáért fizet. ha bármilyen mentilás gond merül fel azt neki kell megoldania, persze elviheti azt a kutyát is rehabilitálni, de ezt megelőzően általában mindig nagy bajok merülnek fel, és szintén az is pénzbe kerül. a szaporító nem fogja figyelmeztetni ha bármilyen egészségügyi gondja van a kutyának.


az örökbefogadottnál mindent előre tud (mentális és egyéb egészségügyi problémák). a kutya rehabilitációjáért nem kérnek (utólag) pénzt, ahogyan magáért a kutyért sem. sőt mint már írtam , olvastam már olyat is hogy ingyenes kutyasulit biztosítottak kutya mellé.

2013. ápr. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
A menhelyek teli vannak szaporítótól származó kutyusokkal.
2013. ápr. 4. 23:03
 18/20 anonim ***** válasza:

igen. de nem mindegy ahogy már írtam hogy a szaporítótól veszed meg pénzért ezzel őt támogatva, és elhozod a férges, oltatlan kölyköt. (a szaporítónál így kezdődik.)


vagy a menhelyről hozod el, ingyen, ezzel megmentve két életet. ahol a kutyával kapcsolatban mindenről tájékoztatnak mint azt már előzőleg is írtam. oltva, chippel , féregtelenítve vannak, esetleg még ivartalanítva is. a (menhelyen így kezdődik)

2013. ápr. 5. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
18-as én is úgy goldoltam, ahogy te. Hogy ha nem igazi tenyésztőtől vesz, hanem szaporítól, akkor inkább fogadjon örökbe!! Csak nem voltam érthető. :-)
2013. ápr. 5. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Természetesen meg sem fordult a fejemben, hogy szaporítótól vásároljak :) Köszi a válaszokat!
2013. ápr. 5. 10:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!