Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak ha a kutyám fél...

Mit csináljak ha a kutyám fél a fésűtől?

Figyelt kérdés
Yorki kutyám van négy hónapos...nem engedi hogy fésüljem a szőrét! Hozzá sem nyúlok a fésűvel,de már sír...valamikor meg is harapja....utána meg a kezemet harapja meg morog rám utána:( Tanácstalan vagyok:/

2013. ápr. 6. 09:35
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Az nem nevelés, hogy rászól hogy 'nem'! Vagy egy idegileg roncs kutyád van (szaporítás, rossz tenyésztő..stb miatt), vagy pedig ennek már volt előszele. Csak úgy nem fog remegni a kutya ha rászólsz. Ott valami el lett rontva... pláne hogy még nagyon kölyök. Megütötted a kutyát vagy bántalmaztad bármilyen módon is? Vagy valaki a családból?..
2013. ápr. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Rászoktunk (nagyon ritkán) óvatosan! A seggére ütni,és még attól is sír:/
2013. ápr. 6. 11:56
 13/25 anonim ***** válasza:

A kutyád idegrendszere nem lehet túl tökéletes, de mindegy. Szerintem menj vele kutyaiskolába, mert amiket eddig leírtál, az mind amiatt van, hogy nem vagy elég határozott, kitartó. A yorkshire egy vagány fajta, nem olyan, hogy sír és remeg minden miatt.

Az enyém is utálta a fésűt, és ha ahhoz, hogy nyugton maradjon 30x kellett visszaültetni, akkor annyiszor szóltam rá. Végül ő belefáradt, és tudomásul vette, hogy én mondom meg mit csinálunk.

A póráz ugyanaz. Oké, hogy bátortalan, de a kutyasuli ezen is nagyon sokat segítene.

2013. ápr. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
53%

Tehát akkor ennyiből áll a nevelése, hogy rászóltok hogy "nem", és néha bántjátok is!? Az korrekt. Csak negatívumot kap.. honnan is tudhatná hogy mi a helyes, ha csak rossz dolgok érik.. Ha fogalmatok sem volt a kutya nevelésről akkor minek kellett a kutya? Attól yorki, még kutya, és nevelni kell. Csak egy kis idézet, hogy milyenek is a yorkik: "Annak ellenére, hogy egy igazán pici fajtáról van szó, közel sem egy remegős, anyámasszony katonája kutya áll előttünk. A yorkshire egy igazi,ízig-vérig terrier, de ezt igazán az tudja, aki tartott már vagy legalábbis huzamosabb időt töltött el egy ilyen fajtával.Bár igazi öleb,mégis vakmerő,akire nem lehet csak úgy ráijeszteni."

Az előzőnek igaza van, vigyétek kutyasuliba, mert nem valószínű hogy te/ti tudnátok is valamit kezdeni vele. Nyilván ott sem az oktató fogja megnevelni, kell hozzá a gazdája, de ott többet fognak tudni segíteni.

2013. ápr. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
53%
Nos lehet hogy bunkó paraszt vagyok, de én legalább nem ütöm meg a kutyáimat mint te. Nem fogom simogatni a buksidat azért hogy egy ijen fiatal kutyát elcseszel és egy idegbeteg roncsot nevelsz belőlle. Nem azzal kell nevelni egy kutyát hogy megűtöd, hanem nyugott határozott hozzáállással. Tudom hogy még fiatal vagy de ez nem mentesít a felelősség alól amivel egy kutya jár.
2013. ápr. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a kutyáidat nem ütöd meg, viszont fogalmad sincs hogy kell normálisan válaszolni valakinek, ha segítséget kér...
2013. ápr. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
53%
Tévedésben vagy tudok normálisan válaszolni, az előző kérdésénél is válaszoltam normálisan, többször is. A kérdés arról szólt hogy vigyen-e egy négy hónapos kutyát kozmetikushoz. Mindegy volt ki mit mondott neki csak nyafogot hogy így sem jó meg úgy sem. A kuyus fenekénél már a szőrre volt ragadva a kaki. Nos lehet hogy most kicsit durvább voltam mint kellet volna, tényleg sajnálom. A gond csak annyi hogy a kérdező nem fogja megfogadni amit mondatok mert az egyszerűbb hogy nyafog. Nem tehetek rólla de nállam az ott adott válaszai kicsit kiverték a biztosítékot, az már csk hab a tortán ha a kölyök meg van félemlítve. Persze attól még én vagyok a szar, nincs is ezzel semmi gond.
2013. ápr. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Én nem nyafogtam....már el is vittem kozmetikushoz;)
2013. ápr. 6. 12:49
 19/25 A kérdező kommentje:
Nem csak negatív dolgokat kap! Nagyon szeret minket,és mi is őt! És amikor nagyon-nagyon rossz volt akk egy picit ráütöttünk a seggére! Most engem úgy állitotok be mint egy állatkínzót...én nagyon is szeretem a kutyáimat!!!
2013. ápr. 6. 12:55
 20/25 A kérdező kommentje:
És ha ügyes volt kap jutalomfalatokat:)
2013. ápr. 6. 12:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!