Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyával kinyalatni a tányért...

Kutyával kinyalatni a tányért - ti mit szólnátok ehhez?

Figyelt kérdés
Tegnap este szülinapi vacsorán voltam a nővéremnél, aki kutyabolond. 10-en voltunk, család meg barátok. Vacsora után a nővérem lazán lenyújtotta a tányérját a kutyájának, hogy az lenyalhassa róla az ételmaradékot. A társaságból többen láthatóan meghökkentek ezen, de senki nem szólt semmit. A nővéremnek nincs mosogatógépe, tehát nem tudja a tányért magas hőfokon fertőtleníteni. Én számonkértem utólag, de azt mondta, hogy a kutya szája sokkal tisztább, mint az emberé. Ti mennétek hozzá mégegyszer vacsorázni?

2013. ápr. 9. 11:38
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
60%
A párom idegbajt kapna tőle, engem viszont nem zavar. Egészségtelen ez a nagy higiénia, ami manapság némely embernél szinte megszállottsággá vált. Nálunk két nagytestű hosszúszőrű eb szokott a konyhában lenni főzés közben is, így kutyaszőr gyakorlatilag bárhol előfordulhat. Asztalon, ruhán, ételben, stb. Az autó belsejéről meg jobb nem is beszélni!
2013. ápr. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
81%

A kutya szájában sokkal kevesebb a baktérium, sőt a kutyanyálnak vagy egy enyhe antibakteriális hatása.


Engem nem zavarna. Elmossa és jó napot, 21. század agylövése az eszeveszett fertőtlenítés...jah és az allergia... vajon milyen összefüggések vannak.... érdekes..

2013. ápr. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
65%

ha betegséget nem is, férgességet simán. még akkor is, ha rendszeresen féreghajtod.

más dolog a kutya kajáját összekeverni a villámmal, mint hogy együtt használjunk egy tányért. hovatovább a kutya edényét sem mosogatnám el a rendes mosogatószivacsommal...

nálunk is bent vannak a kutyák a házban, hullik a szőrük, úgyhogy gyakran porszívózok és mielőtt használom letörlöm a konyhapultot és a tűzhelyet (nem nagy kaland, egyetlen mozdulat egy ronggyal) akkor is, ha tiszta(-nak látszik).

hagyom, hogy a kutyák nyalogassanak, de kezet mosok mielőtt az arcomhoz nyúlnék, vagy ennék, és azt sem hagyom, hogy az arcomat közvetlenül nyalogassák.

2013. ápr. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
90%

Direkt nem nyalatom ki vele a tányért, meg ha másnál olyat látok, akkor lehet felhúzom a szemöldököm, de ha véletlenül megtörténik nem csinálok belőle problémát. Mivel rágom a körmöm (tudom, csúnya dolog) amúgy is beviszek rengeteg bacit, mert nem mosok állandóan kezet. Meg van, hogy arcon nyal a kutya, az sem zavar.

Sőt a múltkor volt nálam kölcsönbe egy kölyökkutya, aki beleivott a kávémba. Nem volt otthon több tej, úgyhogy megittam.

De azért direkt kinyalatni a tányért nekem is fura.

2013. ápr. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
89%
Nem nyalatom ki kutyámmal a tányért se a macskámmal.én nem eszem meg az ő kajájukat ők se az enyémet.De pl macskakonzervet a mi tányérunkba(tiszta)kapják,elmosom és ennyi.Nem cserélgetem a szivacsokat se.Szeretem a tisztaságot,teszek is érte,de sokaknál már szinte mániákus a dolog és az életet sincs idejük élvezni.
2013. ápr. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Szilvi & Argos ***** válasza:
73%

Tányér kinyalatása, főleg vendégek körében számomra kirívó!

Itthon a kutya cuccait külön szivaccsal mosom el. Persze néha a mi kanalunkkal kutyulom a táljában lévő kaját. Néha előfordul, hogy abban a fazékban főzünk, amiben korábban a kutyának forraltam akár marhagégét...de mivel emberi hentesnél veszek számára is húst, így nem gáz...elmosom forró vízzel-mosószerrel és kész :)

Kiránduláson, rendezvényen sokszor kutyás kézzel eszek.

Az pedig mindennapos, hogy gyakorláskor a szőrös-nyálas kezemet a gatyába törlöm, majd azzal a kezemmel veszem a számba a jutifalatot, s azt "köpöm" a kutyának :D

2013. ápr. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. ápr. 9. 19:32
 18/21 anonim ***** válasza:
Szilvi: és még élsz?? :o)))
2013. ápr. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Szilvi & Argos ***** válasza:
0%
még szép :)))))))
2013. ápr. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
59%
Én nem szoktam kinyalatni a tányért a kutyával. De én is főzök nekik olyan fazékban amiben aztán sajátot is megfőzzük, perzse elmossuk előtte. Meg kavargatom olyan kanállal amivel mi is eszünk. Sokszor eszek kutyás kézzel, volt rá példa, hogy leguggoltam séta közben a kutyához és nem figyeltem aztán valamiért az meg vagy arcon nyalt, vagy rosszabb esetben szájon és nem tudtam menni megmosni és még élek. De persze azért ezt igyekszem elkerülni.:D Voltam én is olyan vendégsébe ahol evés után a kutyának adták a tányért, kicsit meglepődtem, de nem zavart a dolog. Nem vagyok az a túlzottan finnyás tipus.:)
2013. ápr. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!