Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyások mit veszítenek...

A kutyások mit veszítenek azzal, hogy nem macskások?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 9. 19:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

A bélyeggyűjtők mit veszítenek azzal, hogy nem modellezők?


Két külön dolog. Nekünk volt macska is, volt és van kutya. Más jellegű állatok. Nekem a kutya sokkal, de nagyon sokkal jobban bejön, bár a cicákat sem utálom. De van, akinek meg inkább a macska a nyerő. Kinek a pap, kinek paplan, de a kérdés elég groteszk így.

2013. ápr. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Igen más jellegűek, pont ezért kérdezem. Mondjuk "tök klassz", hogy átrakták a kutyás témakörbe, miközben macskákkal foglalkozó emberekhez szól a kérdésem. -_-
2013. ápr. 9. 19:15
 3/18 anonim ***** válasza:

Hát... ha nagyon tárgyilagosan akarok felelni: időt és pénzt. Egy macska sokkal kevesebb közös elfoglaltságot jelent, a tartása pedig többnyire kevesebbe is kerül. De ez a ráfordított idő és pénz valóságos veszteségnek nem tekinthető, mert a kutya ezért "cserébe" olyan dolgokat is nyújt, melyet a macska nem. Félreértés ne essék, én nagyon szeretem a macskákat, azért nincs, mert párom nagyon allergiás rájuk sajnos.


Érzelmi szinten annyira nem akarom megközelíteni ezt a dolgot, mert az már szubjektív. Számomra a kutyáimmal eltöltött idő sokkal tartalmasabb, mint a macskáimmal volt, de időnként hiányolom azt a végtelen nyugalmat, s macskámtól azonban sokkal több (kutyadokisan megfogalmazva) nyugodt, laza energiát kaptam.

2013. ápr. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Hopp kicsit elfelejtettem kitörölni a végén egy megkezdett mondatot... De mindegy is, közben rájöttem, hogy a macskásoknak szólt a kérdés. xD
2013. ápr. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
47%
Semmit.
2013. ápr. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Légyszíves ezután csak olyan írjon, akinek van macskája! Vagy volt baráti tapasztalata macskával.
2013. ápr. 9. 19:51
 7/18 anonim ***** válasza:
Az első vagyok. Hosszú évekig voltak macskáink, egy halogatott ivartalanítás miatt sajnos 20 fölé ment a létszámuk. Szerintem összességében semmiképpen nem nevezhető jobbnak a macskás lét a kutyásnál. Inkább a macskatulajok veszítenek, mert nem élik át azt az "intimitást" és őszinte feltétlen szeretetet, amit egy kutya adhat. A macska sokkal önállóbb, ő nem marad meg a telken belül, neki nem a gazda a kizárólagos élete. Ennek is van előnye, de az egyszerűen nem igaz, hogy egy macska bármivel is többet tudjon "adni" a gazdájának, mint egy kutya. Nem vagyok macskaellenes, meg is símogatom őket, már ha hagyják magukat :) De szerintem a kutyások NEM VESZTENEK azzal, hogy nem macskások.
2013. ápr. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Nekem kutyum is, és macskám is van, és én napi szinten tapasztalom az intimitást a macskám és én köztem. (jóó, ez vicces így estefelé.. xD)
2013. ápr. 9. 20:11
 9/18 anonim ***** válasza:

Na akkor én 2 macskás ismerősömtől elhangzottakat írnám le:)

"Imádom a kutyákat, de én nem bírnék korán reggel fölkelni. Meg naponta 4x sétálni." Ezt pont 1 hete mondta az egyik szomszéd csaj, miközben a kutyámat dögönyözte :D

Egyébként szerintem 2 külön lelkivilág. Sokan tartanak kutyát is, cicát is, van akinek ez is megy.

Lehet, hogy egyszer nekem is lesz egy norvég nemtommilyen cicám, vagy egy ragdoll. Ez a 2 fajta tetszik :)

2013. ápr. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Aztán lehet, hogy csak mi vagyunk ilyenek, hogy szem-szem kommunikációval irányítjuk egymást én és a macskám. xD De ezt kutyával is meg lehet csinálni, szóval ez nem jó válasz...
2013. ápr. 9. 20:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!