Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítségeteket/véleményeteket...

Segítségeteket/véleményeteket szeretném kérni. A 8. os ballagásomra egy kis termetű kölyökkutyát szeretnék. Udvaron lenne tartva, de természetesen lenne egy kis "fészke" ahová be tud bújni. Szerintetek milyen fajtát válasszak?

Figyelt kérdés
Én a bishon havanese-ra gondoltam, csak attól tartok, hogy fázna télen...

2013. ápr. 10. 14:08
1 2 3 4
 21/34 Firestorm ***** válasza:
67%

Nézd csak itt is vannak:


[link]


2 kutyust találtam,ami tetszhet neked:


[link]


[link]

2013. ápr. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
61%
Én egyébként a helyedben anyukáddal nézegetném a kutyusok képeit. :) Jó trükk, lehet beleszerelmesedik ő is első látásra. :)
2013. ápr. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
90%

örülök,hogy beláttad,hogy a havanese nem való kintre,már a szőre miatt sem..


szerintem egy hosszabb szőrű kistestű vagy közepes keverék kutyust válassz:)

2013. ápr. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
32%

Furcsa, hogy eddig senki se kérdezett rá. Kérdező, egy nap hány órát tudnád vinni sétálni? Mennyit tanítanád, gyakorolnál vele? Kutyasuliba járnál vele? Mennyit szánsz a vételárra? (fajtatiszta kölyök 60-70e-től kezdődik, az általad nézett hirdetésekben pedig csak szaporított, keverék kutyák vannak, amiket fajtatisztaként hirdetnek. Szaporítótól pedig nem vesztek kutyát, ha felelősség teljesnek tartjátok magatokat!)


És akármilyen fajta is lesz, legalább hat hónapos koráig a lakásban a helye, mellettetek! Ha ezt nem akarjátok biztosítani a kölyöknek, ne akarjatok kutyát. A kistestű társasági kutyák, mint a bichonok, pincsik és társaik, egyáltalán nem kintre valók!

2013. ápr. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
63%
Nyugodtan lehet kint is kis korától,de sokat foglalkozz vele.Oltások után,séta legalább heti 3-4szer.Addig az udvaron lehet gyakorolni.A cavalier king charles spániel tényleg jó lenne,vagy menhelyi kistestű.Arra is gondolj,hogy szeptembertől az új suli miatt,mennyire lesz időd foglalkozni vele.Ezért is inkább a menhelyi mentést javaslom.Neki akár kevesebb foglalkozással is jobb dolga lehet nálatok,mint a menhelyen.
2013. ápr. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
32%
Kölyköt kint tartani? És heti 3-4 séta? Kedves utolsó válaszoló, gratulálok a felelősség érzetedhez! Remélem nincs kutyád, ha komolyan gondoltad azt, amit leírtál...
2013. ápr. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
45%
Beszéld csak le a kutyáról.Sokkal jobb helye van annak a dobozban (akár újszülöttként)kidobott szerencsétlennek a menhelyen egy kennelben.Igazad van,csak így tovább!!!Egy udvari kutyának elég a heti pár séta,főleg ha az tartalmas.Az udvarban is játszhat vele,taníthatja.Teljesen boldog lehet egy meleg kutyaházban,ha eleget foglalkoznak vele.a szőre legyen alkalmas kinn tartásra,más nem számít.
2013. ápr. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 Firestorm ***** válasza:
55%

Aztán vidéken marhára nézték régen,hogy kiskutya vagy nagy kutya,rövid vagy hosszúszőrű...Kint volt a helye és kész.

Félreértés ne essék az enyém lakásban van.De ez,hogy valaki nem felelősségteljes,mert kinti kutya lenne vagy kistestű már nevetséges!Nem véletlen kért véleményt,hogy melyik a legideálisabb!

Itt tényleg mindig van 1-2 rosszakaró túl okos emberke.

Mint írta,lesz meleg helye,ha kell leengedi a nagyon hideg időben a pincébe!Hol ott a probléma?

2013. ápr. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
51%

"Szerintem is maradj a menhelyi kutyusnál,nem drága 10-20 ezerért oda adják őket"

Én úgy tudtam hogy a menhelyekről sinterekről ingyen el lehet hozni csak párezer ft adományt íllik adni de nem 10-20 ezret csak annyit a menyit az ember adni tud :)

2013. ápr. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 Firestorm ***** válasza:
46%
Sajnos a legtöbbnél már nem így van...Éppen 2hete jártunk körbe egyik ismerősömmel pár menhelyet,hogy örökbe fogadjon egy kutyust az egyiknél 2 helyen 10ezer volt,másik 2 helyen meg oltási költségek (az egész),féregtelenítés és a chip ára,illetve,ha ivartalanítva van a kutyus akkor az ivartalanítás fele is.
2013. ápr. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!