Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyre kisebb kutyákat látok...

Egyre kisebb kutyákat látok az utcákon? Mi történik?

Figyelt kérdés
Persze tudom, ezek a szaporított mini kutyák. A szívem szakad meg, mikor látom mennyi kutya van a menhelyeken, altatásra ítélet állatok, és az emberek inkább inkább mini kutyákat vásárolnak.

2013. ápr. 12. 13:16
 1/7 anonim ***** válasza:
19%
chipteletetés(nem biztos jól írtam le) Emiatt rakják ki.Eddig is elég kutya volt de így már mindenhol azt fogsz látni
2013. ápr. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem arra értette a kérdező, hogy egyre kisebbre kitenyésztett minikutyákat vásárolnak az emberek, a normál méretűek helyett (pl csivava, yorki stb)

elég szomorú a dolog, de minél kisebb, annál "menőbb". Legalábbis bizonyos agyament körökben

2013. ápr. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
13%
Hát nézd városban emberek többsége nem kertes házban él, inkább ne szenvedtessenek egy közepes/nagyobb kutyát akkora területen. Ezek a kitenyésztett ölebek meg inkább a kényeztetésre/ápolgatásra lettek kitalálva, mint a rendes kutya életre.
2013. ápr. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%

ez nem teljesen így van, kedves utolsó.

Egyrészt, ha egy nagytestűnek ki vannak elégítve a napi igényei, nem szenved a lakásban.

Másrészt a csivavák is ugyanúgy kutyák, a yorkik terrierek nagy mozgásigénnyel, nem arra vannak kitalálva, hogy simogassák meg nyúzzák őket egész nap és alomra legyenek szoktatva.

Minden kutyával ugyanúgy törődni kell, lehet kicsi, vagy nagy. Maximum az igények eltérőek.


Pont az olyan gondolkodásmód miatt, - mint a tied- van ennyi idegbeteg kis termetű kutya, mert konkrétan 0 foglalkozást kapnak, illetve a gazdi szerint a foglalkozás kimeríti a puszilgatás és simogatás fogalmát..

2013. ápr. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
23%

Nem azt mondtam, hogy ők nem kutyák, és nem kell nekik törődés, azt mondtam, hogy ezek a kutyák sajnos legtöbb esetben ,,táskakutyák" és csak divatból szerzik be őket, nem azért, mert rendes kutyának való életet szeretnének biztosítani neki és tisztában vannak azzal, hogy ez mivel jár.

És azt sem írtam, hogy minden kutya simogatást és 0 foglalkoztatást érdemel, pont az ellenkezőjét írtam. Ha félreérthető voltam elnézést, de légy szíves ne rakj rám olyan ,,gondolkodást" amihez semmi közöm, lévén, hogy nekem is volt kutyám.

2013. ápr. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

" Ezek a kitenyésztett ölebek meg inkább a kényeztetésre/ápolgatásra lettek kitalálva, mint a rendes kutya életre."


pedig ezt mondtad..

2013. ápr. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én érdekes módon mostanában pont hogy egyre normálisabb mérető yorkikat látok. Csivavát már kb fél éve egyet sem láttam.


Mostanában pont azt veszem észre, hogy 'menő' a keverék kutya- legalábbis nálunk. Úgyhogy ne aggódjatok annyit, beáll az egyensúly.

2013. ápr. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!