Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a hiba?

Mi lehet a hiba?

Figyelt kérdés
Kutyám póráz nélkül csodálatosan közlekedik. Figyel rám , első szóra hallgat, szal minden rendben. Amint rákerül a póráz már nem olyan okés minden. Többször kell fegyelmeznem.

2013. ápr. 15. 20:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha póráz van rajta, tudja hogy úgyis ott loholsz mögötte/mellette, nem tudsz elveszni, így nem szükséges állandóan szemmel tartania téged. Meg amúgy is, így már ketten vagytok egy helyett, bátrabbnak érzi magát.
2013. ápr. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 sippara ***** válasza:
Érdemes valami vékonyabb, könnyebb anyagú pórázt vásárolni, vagy akár spárgát használni - így a kutya nem tudja, hogy rajta van a póráz (legtöbben a nyakukon lógó súlyról "veszik észre", hogy rajtuk van), tudtok dolgozni a pórázas munkán, és amikor már megy, lehet lassan, fokozatosan visszatérni az eredeti pórázhoz.
2013. ápr. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A póráz kezelésén is rengeteg múlik!

Figyeld magad, hogy laza pórázos legyen a séta, sokszor nem is tudatosan, rossz reakciót váltunk ki a kutyából.

2013. ápr. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az igaz hogy szokott feszülni és miattam mert nagyon görcsölök hogy ne akarjon húzni. Ha szabadon van azt én is jobban kedvelem. Olyankor 100% együtt tudunk működni. De a póráz engem be stresszel. Hogy ne húzzon, nehogy elrántson meg ilyenek. Lehet hogy akkor velem van a hiba. Köszi a válaszokat. Mindenkinek ment a zöld kéz.
2013. ápr. 15. 21:03
 5/6 A kérdező kommentje:
Úgy értem nem előttem megy hanem mellettem de még így is feszesen tartom. Néha amikor sietek akkor nem figyelek rá hogy ennyire görcsösen tartsam és akkor laza pórázon nagyon szépen jön mellettem. Sokszor még fel is néz rám közben, nagyon aranyos.
2013. ápr. 15. 21:07
 6/6 sippara ***** válasza:
Akkor csak neked kell ellazulnod :) érdemes séta előtt pár percre leülni, szépen lenyugodni, elfelejteni minden mást (a kutyával kapcsolatos problémákat is) és csak aztán elindulni - egészen más élmény lesz neked és a kutyának is (én is gyakran elkövetem azt a hibát, hogy "ráfeszülök" valamire - érdekes módon akkor sokkal kevésbé együttműködő a kutya).
2013. ápr. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!