Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szteroid szedése, tapasztalatok?

Szteroid szedése, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

A kutyám babéziás volt, majd lett egy szövődménye, ami miatt 3 hete szteroidot szed (prednisolon). Az étvágyával vannak gondok, illetve jobbára csak a tápot nem eszi, másra ugrik. Eléggé puffad és büdöseket szellent, illetve a nap nagy részében csak fekszik. Normális orvosunk van, megvizsgálta, hordjuk kontrollra, stb., viszont ezt a rossz közérzetet nem tudom hova tenni. A doki szerint a gyógyszer csak ritka esetben okoz rossz közérzetet, lehet, hogy depressziós, de nyilván meg kell várnunk a kezelés végét. Szóval arra lennék kíváncsi, hogy akinek szteroidot kapott a kutyája, volt-e ilyen tapasztalata? Játékra nem tudom invitálni, engedelmest kajára szépen gyakorolja, kinn is csak fekszik az ajtó előtt (kinti-benti kutya).


Bocsi, hogy hosszúra sikerült!

2013. ápr. 19. 11:51
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
A hosszabb távú szteroid kezelés valóban kiválthat depressziós állapotot a kutyában. De a kezelésnek muszáj végigmennie. Valószínűleg IHA lett a szövődménye a Babesiosisnak, ennek kezelése pedig a hetekig tartó prednisolon kúra.
2013. ápr. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Autoimmun betegség lett a szövődmény, már javul szerencsére. Csak ezt a rossz kedvet nem tudom hova tenni. És akkor ez a gyógyszer abbahagyásával helyrejön?
2013. ápr. 19. 12:58
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Igen, autoimmun hemolyticus anemia (rosszul írtam, mert AIHA). Ha rendbe jön a kutyusod, akkor a hangulata is rendeződni fog.

Azt még szeretném megemlíteni, hogy nem feltétlenül a szteroid miatt ilyen letört a kutya. Anémiája van, ez azt jelenti, hogy kevesebb vörösvérsejt van a szervezetében, mint amennyi szükséges lenne, és ettől is fáradékony a kutya. Ez egy súlyos betegség. Ha mi is betegek vagyunk, akkor mi is fáradtak szoktunk lenni.

De fel kell készülni, hogy hosszú hetekig, akár hónapokig is eltarthat a kezelés, sokáig tarthat a gyógyulás, és esetenként előfordul, hogy újra megbetegszik. A szteroid adagokat az orvos folyamatos kontroll mellett lassan csökkenteni fogja.

2013. ápr. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Igen, tudom. Tegnapelőtt voltunk megint vérvételen, tegnap lett meg az eredmény. Azt mondta az orvos, hogy nagyon szépen javul, úgy néz ki, sikerült megfogni. Én nem tudtam, hogy ez ennyire komoly betegség :( Még csak 7 hónapos lesz :( Az imizolt is megkapta időben, nem értem az egészet. Ha minden jól megy jövőhéten már lehet csökkenteni az adagot.


Akkor ne erőltessem a játékot? Az a poén az egészben, hogy mindig védekezünk a kullancsok ellen, mégis mindig tele van a másik kutyám is :(


Köszönöm a válaszodat!

2013. ápr. 19. 13:18
 5/22 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen. Sajnos ez egy komoly betegség, igen, de örülök, hogy javul már a kutyusod.

Szerintem próbálkozni lehet valami kis egyszerűbb,nem túl megterhelő játékkal, de erőltetni ne erőltesd, nem szabad túlterhelnie magát.

Mivel védekeztek a kullancsok ellen? Milyen fajta kutyusod van?

2013. ápr. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Két séta van, reggel és este egy fél órás kb. De lassan, az ő tempójában megyünk, nem erőltetek semmit. Játékra próbálom hívni napközben, nem akar, így hagyom. Tanulni szívesen jön, 5 perc kb. és hagyom pihenni.


Van egy keverék kutyám, ő 6 éves, aki pedig beteg, ő egy 6,5 hónapos rottweiler.


Használtunk már frontline combot, insecticide-ot, most scalibor van mindkettőn. Mikor kullancs volt benne, akkor biospotix nyakörv volt rajta.

A keveréken használtam már biospotixet, kiltixet, cseppeket, ins.cide-ot... A scalibor mióta rajta van egy volt benne, az is döglött volt, viszont ugye most minden olyan helyet próbálunk kerülni, ahol sok kullancs van. Csaj ugye ezt meg nehéz, mert mindenhol vannak már.

2013. ápr. 19. 13:28
 7/22 anonim ***** válasza:

nemrég ismerősnél volt ilyen szövődmény. Tökéletesen rendbe jött a kutya, aki szintén roti.

Amíg nem áll be a forró nyár a nyakörv mellett akár Insecticiddel, akár Piretmixxel mindig lazán fúd be a kutyádat.

2013. ápr. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Az a baj a spraykkel, hogy fürdenek, így lemosódik róluk.
2013. ápr. 19. 13:32
 9/22 A kérdező kommentje:
Mármint nem én fürdetem őket, hanem kinn a szabadban. Mert szeretünk olyan helyen sétálni, ami szabad terület, erdő, mező...
2013. ápr. 19. 13:33
 10/22 anonim ***** válasza:

Még meg lehet próbálni az Advantix-et is.

Az a baj, hogy idővel a bolhák, kullancsok is rezisztensek lesznek a hatóanyagokkal szemben, így ami két évvel ezelőtt működött,az lehet, hogy mostmár hatástalan.

A nyakörvek esetében felmerülhet olyan probléma, főleg nagyobb testű kutyáknál, hogy ügye ez a nyakon van rajta, de a hatás nem biztos hogy egészen a farkáig "elér", hiszen ilyenkor a hatóanyag nem szívódik fel a bőrbe. És ha esik az eső, és az eső éri a nyakörvet, akkor csökkenhet a hatás.

A spot-on készítmények viszont a bőrbe felszívódnak, a kutya egész gerincvonalára vannak elosztva, így azok hatékonyabbak lehetnek. Ezek viszont drágábbak.

Persze vannak gazdik, akik a nyakörvre esküsznek, vannak, akik a cseppekre. Kinek mi válik be.

Egy tévhit még, hogy a kullancs bele mászhat a kutyába, az még nem probléma. A készítmények többsége azt akadályozza meg, hogy vért szívjon, és ez a lényeg.

2013. ápr. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:

Ti milyen nevet adnátok egy szuka és egy kan labradornak? Tapasztalatok ezzel a fajtával kapcsolatban? Melyik jóbb házörzö a labrador vagy a huski?...

Kisbaba és egy mini yorki mellé szeretnénk még egy kutyust. Kertesházban házörzésre és játszó társnak!

Szamojéd tapasztalatok? Megfelelő lenne neki ez a tartásmód?

Szeretnék egy szamojéd kutyust már régóta, sokat olvastam róla, de kíváncsi lennék, nektek mik a tapasztalataitok ezzel a fajtával. A másik, hogy szerintetek megfelelő lenne-e neki a következő életforma? A legjobbat szeretném neki. Van egy óriási udvarunk. Többnyire...

Gerincbeteg kutyák? Tapasztalatok érdekelnének minden fajta gerincbetegségről, amit tapasztalatatok és kezelésükről, gyógyulásról!

Milyen gerincbetegséget diagnosztizált az orvos nálatok? Milyen fajta kutyusnál? Mennyi idős volt ekkor? Milyen fokozatú volt, mivel kezelte? Esetleg műtét szükséges volt? Felépült a kezelés/műtét után teljesen, vagy kímélni kellett élete végéig?

Hazai sheltie kennelekkel tapasztalatok?

Igazából olyanok válaszait szeretném hallani, akiknek xy kennelből van is kutyájuk és nem azt hogy az unokatestvérem haverjának az anyósa azt mondta, hogy... hanem, hogy ha valakinek van valahonnan, vagy közvetlen ismerősének, akkor elégedett-e a kutyával, venne-e...

Pestigon-nal kapcsolatosan milyen tapasztalatotok van?

Sürgősen volt szükségünk kullancs elleni szerre, mert sajnos, az erdőben történt kutyafuttatás közben egy rakat kisméretű kullancsot szedett össze a kutyánk a fején, és az általunk korábban használt szerünk elfogyott A fentihez jutottunk hozzá.

Sheltie tapasztalatok?

-bújós -idegenekkel hogy viselkedik és más kutyákkal, állatokkal -szőrápolás, vedlés -mozgásigény (mit sportoltok, mennyit mozogtok) -egészségügyi gondok (volt vele bármi gond) -taníthatóság(gyorsan tanul, szeret tanulni) -játékos -mennyire apportos -mennyire...




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!