Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szteroid szedése, tapasztalatok?

Szteroid szedése, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

A kutyám babéziás volt, majd lett egy szövődménye, ami miatt 3 hete szteroidot szed (prednisolon). Az étvágyával vannak gondok, illetve jobbára csak a tápot nem eszi, másra ugrik. Eléggé puffad és büdöseket szellent, illetve a nap nagy részében csak fekszik. Normális orvosunk van, megvizsgálta, hordjuk kontrollra, stb., viszont ezt a rossz közérzetet nem tudom hova tenni. A doki szerint a gyógyszer csak ritka esetben okoz rossz közérzetet, lehet, hogy depressziós, de nyilván meg kell várnunk a kezelés végét. Szóval arra lennék kíváncsi, hogy akinek szteroidot kapott a kutyája, volt-e ilyen tapasztalata? Játékra nem tudom invitálni, engedelmest kajára szépen gyakorolja, kinn is csak fekszik az ajtó előtt (kinti-benti kutya).


Bocsi, hogy hosszúra sikerült!


2013. ápr. 19. 11:51
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy belemászhatnak, csak ugye mindig átnézzük őket séta után, így ha találunk bennük, akkor kiszedjük és nyilván nem várjuk meg, hogy na vajon meghal, vagy sem...


Az advantixon gondolkodom, de ha pl. úsznak majd nyáron? Vagy mondjuk scaliborral együtt alkalmazható?


A hatásról csak annyit, hogy a tenyésztő esküszik rá, hogy ő 20 éve ugyanazt a két szert használja és tökéletesen védi őket... Nehéz elhinni. Mi még sose használtunk semmit több évig, mivel eddig még semmi nem vált be...

2013. ápr. 19. 13:50
 12/22 anonim ***** válasza:

A spot-onok hatását nem befolyásolja a víz, az már felszívódott a bőrbe, nem fog onnan kimosódni, úgyhogy emiatt ne aggódj.

Kombinálhatod is a nyakörvet a spot-onnal.

2013. ápr. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Értelek. Csak azért kérdeztem, mert beszéltem már ezzel kapcsolatban egy advantixos emberkével és ő azt mondta, hogy az úszás, vagy pl. ha víz éri a kutyát, akkor lényegében semmit se ér...


De akkor az lesz, veszünk advantixot még pluszba. Nem olcsó, az tény, de olcsóbb, mint a kezelések, nem beszélve a kutyám állapotáról! Az egészségük mindennél fontosabb!

2013. ápr. 19. 13:57
 14/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2013. ápr. 19. 13:58
 15/22 anonim ***** válasza:
Ah, hülyeséget mondott. Ezek a szerek a bőr alatti zsírrétegben oldódnak, onnan azt nem mossa ki a víz. Persze más a helyzet, ha ráteszed a cseppet a kutyára, és egyből megy úszni egyet, vagy esik az eső. Várni kell 1-(2) napot, ameddig vízzel érintkezhet, de utána nem mosódik ki.
2013. ápr. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, hogy várni kell.


Akkor jó, megnyugtattál, ki is próbáljuk :)

2013. ápr. 19. 14:05
 17/22 anonim ***** válasza:

Vagy foresto nyakörv.Szagtalan és vízálló.Bolha-kullancs elleni védelmet ad 8 hónapon át.

Itt egy hasznos link:

[link]

2013. ápr. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Ismerem már az összes terméket és a leírásokat is. Hiába írják, hogy eddig jó, meg addig jó... a kiltix is jó elméletileg 7 hónapig, de gyakorlatilag semmit se ér... Sajnos ezt ki kell tapasztalni. De azért köszönöm!
2013. ápr. 19. 15:31
 19/22 anonim ***** válasza:

Azért írtam a forestot,mert az nekünk 7 hónapig fixen védett.

A kiltixel nem egyszer becumiztuk...A rácsepegtetős 3 hónapos védelmet ígérő vackok meg nagy nullák. Max 1 hónapig véd.Nekem az állatorvosom ajánlotta, ők is azt használják és meg vagyunk vele elégedve.De ízlések és pofonok.:)

2013. ápr. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Hát figyelj, a kiltixel is meg volt elégedve az, aki használta :) Szóval tényleg kinek mi jön be :)
2013. ápr. 19. 15:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!