Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeparációsan szorongó kutyáma...

Szeparációsan szorongó kutyámat hogy tegyem helyre?

Figyelt kérdés
Fél éves, 3 hete van nálunk és az első hétben túl sokat foglalkoztam vele. Rájöttem hogy óriási hiba volt, mert azóta azt hiszi ő a falkavezér. Hogy szoktassam rá arra, hogy ha elmegyek itthonról legyen NYUGODT!? Nem tudom webkamerával ellenőrizni hogy mikor nyugszik meg, mert akkor vissza tudnék jönni megdícsérni. Vagy nem muszáj dícsérni? Sajnos nem tudom azt megcsinálni hogy egyre hosszabb időre egyedül hagyjam, mert 5-8 órákra el kell mennem minden nap. Az a baj, hogy a végtelenségig csinálhatnám azt hogy ki-be járkálok, azt hiszem sosem nyugodna meg. Valahogy pedig elakarom érni, segítsetek hogy legyen nyugodt? Ha megyek két lépést már ideges lesz. Hiába lazítom el simogatással utána egyből felpattan ha megmozdulok. Valamint azzal is gond van, hogy ha megyünk sétálni nem hallgat rám, minden elvonja a figyelmét. Mit tegyek azzal?

2013. ápr. 23. 17:03
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
Nem dícsértem bele semmit, 1x próbáltam ki a maszírozást, azt is akkor, amikor felült a fekvő helyzetből..hagytam is, mert reménytelen hogy úgy nyugton marad. De sosem simogatom meg ha helytelenül viselkedik.
2013. ápr. 23. 20:13
 12/30 anonim ***** válasza:
Akumi nagyon klasszúl leírta a dolgot. Te gerjeszetd a kutyád feszűltségét azzal amit csinálsz, ahogy a kutyával viselkedsz. Ő nem gyerek, de te mégis úgy próbálod megnyugtatni mintha az lenne. Nálluk nem ez vállik be. Szerintem keress egy szakembert aki a helyszinen megmutatja mit kellene csinálnod.
2013. ápr. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
Hányszor mondjam hogy csak egyetlen egyszer próbáltam ki a maszírozást, amit egyáltalán nem úgy csináltam mint a simizést, és azért csináltam, hogy alvó állapotot elérjem és megnézzem, úgy mennyire pattan fel..Soha máskor semmi ilyesmit....
2013. ápr. 23. 20:26
 14/30 anonim ***** válasza:
Oké, akkor mit szoktál csinálni?
2013. ápr. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:

ne várd el,hogy felnőtt kutyaként viselkedjen :)

az elvárások miatt nagy a stressz rajtad is ,meg a kutyán is :)

a nyugalom forrása te magad vagy !!

nyugodt gazdi= nyugodt kutya EZ TÉNY !!

a simogatás ezekben a szituációkban egyértelműen : megerősíti a félelmét, megerősíti ,hogy idegesebb legyen !

a rossz időben adott szeretet elrontja a kutyát !!

keress rá a szeparációs stressz megoldásokra ,

----PL: a jan fennel : tanuljunk meg kutyául ,című könyvben ( amit ingyen letölthetsz a netről,így még meg sem kell venned!) szóval, ebben a könyvben tökéletesen le van irva ,hogy mit hogyan ,és mikor tegyél :)



MEG KELL TANULNOD, HOGY LASSAN APRÓ LÉPÉSENKÉNT ,NEVELD ,MERT ÍGY MŰKÖDIK JÓL KÉSŐBB A KUTYÁD.

( behívás :) ez szokott úgy működni,hogy " nem hallgat rám :)".szóval ez egy lassú és trükkös tanulási folyamat :)

valószínűleg hiába irnám ,hogy legyél KÖZÖMBÖS ,és legyél KÖVETKEZETES . nem értenéd .

olvass ,és ,ha lehet menj el egy kutyasuliba !

A TÜRELEM , JÓ KUTYÁT TEREMT !!!!!!!!!!!!!!!!

2013. ápr. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
Elírtam a simogatást, maszírozást akartam írni..de csak 1x fordult elő, mint már írtam. Eddig csak rászóltam hogy marad, de az felesleges, mert így csak parancsot teljesít és a nyugodt lelkiállapotot nem tudom elérni nála, pedig az lenne a lényeg. Szóval nem törődök vele, gyakorlunk, hogy kimegyek az ajtón és ha nyüszít berontok és ledobok egy flakont a földre hogy rossz élménnyel párosítsa a nyüszítést. (Remélem nem a hazajövetelemhez fog ez párosulni). Most elkezdtem nagyon szigorúan betartani a falkavezérséges dolgokat, nagyon remélem hogy sikerrel járok, muszáj türelmesnek lennem. És többet nem fogom elrontani....
2013. ápr. 23. 20:50
 17/30 anonim ***** válasza:
Előtte a fárasztás is megvan? Mert egy pörgő kutyától ne várd, hogy nyugton maradjon, esélytelen :)
2013. ápr. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
Kipróbálom holnap hogy jól lefárasztom előtte, és csinálok egy felvételt van e különbség! Remélem lesz! De egyébként leviszem előtte sétálni, de csak rövidet reggel. Amikor hazajövök akkor szoktunk nagyot sétálni.
2013. ápr. 23. 20:56
 19/30 anonim ***** válasza:

Ha nyüszít ne ronts be a lakásba, és föleg ne dobálj semmit!

Ha azt hallod hogy nyüszög várj még egy percet, vegyél egy nagy levegőt és NYUGODTAN lépj be a lakásba. Ne szólj hozzá, ne néz rá, menj el mellete mintha ott sem lenne. Tudom hogy ez hirtelen durva, de sok mindent megold. Egyáltalán ne foglakozz vele amíg pattog figyelmet követel. Ha megnyugodott hìvd magadhozz simogasd meg mert NYUGODT. Majd néhány perc múlva rá se nézve a kutyára ismét hagyd el a lakást, és mindent ismételj elörről. Hidd el megszokja, csak türelem.

Olvasd el a két Jan Fennel könyvet, nagyon sokat segít hidd el.

2013. ápr. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:

"valószínűleg hiába írnám ,hogy legyél KÖZÖMBÖS ,és legyél KÖVETKEZETES . nem értenéd . "


De érteném, szinte az összes oldalt átolvastam már a kutyanevelésről és néztem filmeket is...Mindent értek amit mondotok, és tudom is, alkalmazom is. Csak jó trükkökre lennék kíváncsi ami jól beválik, de már mondtak is, szóval azt kipróbálom. Az a baj hogy érteni és alkalmazni nem ugyanaz! Tényleg szinte már nem tudok újat olvasni a falkavezérségről, viszont arra lettem volna kíváncsi hogy érem el a nyugalmát, van e valami gyakorlat erre, de akkor csak a türelem és az idő a megoldás..

2013. ápr. 23. 21:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!