Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeparációsan szorongó kutyáma...

Szeparációsan szorongó kutyámat hogy tegyem helyre?

Figyelt kérdés
Fél éves, 3 hete van nálunk és az első hétben túl sokat foglalkoztam vele. Rájöttem hogy óriási hiba volt, mert azóta azt hiszi ő a falkavezér. Hogy szoktassam rá arra, hogy ha elmegyek itthonról legyen NYUGODT!? Nem tudom webkamerával ellenőrizni hogy mikor nyugszik meg, mert akkor vissza tudnék jönni megdícsérni. Vagy nem muszáj dícsérni? Sajnos nem tudom azt megcsinálni hogy egyre hosszabb időre egyedül hagyjam, mert 5-8 órákra el kell mennem minden nap. Az a baj, hogy a végtelenségig csinálhatnám azt hogy ki-be járkálok, azt hiszem sosem nyugodna meg. Valahogy pedig elakarom érni, segítsetek hogy legyen nyugodt? Ha megyek két lépést már ideges lesz. Hiába lazítom el simogatással utána egyből felpattan ha megmozdulok. Valamint azzal is gond van, hogy ha megyünk sétálni nem hallgat rám, minden elvonja a figyelmét. Mit tegyek azzal?

2013. ápr. 23. 17:03
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
Nem kellett volna annyit kedveskednem neki az első héten, de azt hittem úgy könnyebben feloldódik..mindegy, még nem késő..még nem vette át teljesen a falkavezérséget, viszont a régi módszerekkel rossz irányba haladtunk.
2013. ápr. 23. 21:02
 22/30 A kérdező kommentje:

Ha nyüszít ne ronts be a lakásba, és föleg ne dobálj semmit!

Ha azt hallod hogy nyüszög várj még egy percet, vegyél egy nagy levegőt és NYUGODTAN lépj be a lakásba. Ne szólj hozzá, ne néz rá, menj el mellete mintha ott sem lenne.


De jó hogy mindenki mást mond....most már tényleg elbizonytalanodtam..

2013. ápr. 23. 21:03
 23/30 A kérdező kommentje:
akumi azt írta csináljam azt azért, hogy rossz élménnyel párosuljon a nyüszítése, viszont félek hogy a hazajövetelemmel párosítaná a rossz élményt...most akkor legyek nyugodt?
2013. ápr. 23. 21:05
 24/30 anonim ***** válasza:
Nézd, én csináltam, bejött. A kutya ugyanúgy imád, csak már nem szedi szét a házat, amíg nem vagyok itt. Másoknak is bejött. De ha bizonytalan vagy, ne csináld, mert azt is megérzi a kutya, és azért nem fog hatni.
2013. ápr. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Nézd én csak a saját tapasztalatomat tudom elmondani neked. Én csak nyugodt maradtam és nem foglalkoztam a hisztivel. Nállam bevált. Mondjuk az alap ötletet Fenneltől vettem és alkalmaztam. Most már nyugodtan jövök megyek és nincs hiszti. Neked kell eldöntened hogy mit fogsz csinálni. Nállunk 2 napot vett igénybe a dolog, a végén már 2 órát ültem a lépcsön az ajtótól távol és olvastam. Közbe pedig figyeltem arra van-e hiszti. Mikor bementem a lakásba, rámnézett és már nem volt hiszti. Néhány perc múlva magamhoz hìvtam és ennyi. Persze egy jó szakember segítsége néha jól jön, könnyebb átültetni az elméletet a gyakorltba. Nállam a fő szabály a nyugalom, higadtság, és a hisztik nem figyelembe vétele.
2013. ápr. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Más módszer is működhet, én nem mondom, hogy minden kutyát hajigálni kell :) De így neten keresztül elég nehéz megítélni, hogy a tiéd konkrétan milyen. Távgyógyítani nem lehet rendesen, kaphatsz tippeket, aztán saját belátásod szerint dönthetsz, erre jó ez az oldal. Személyre szabott tippekért személyesen kell beszélned egy hozzáértővel.

Szóval ha nem hisztériázik a kutya, csak ideges, nyilván nem kell dobálni, csak helyretenni a kis fejében a falkasorrendet, meg igyekezni nem felizgatni. Ehhez nyilván sokat segít, ha te is nyugton maradsz, és nem izgul még azért is, mert te izgulsz. Na, szóval nagy hülyeség nem hangzott el, egyszerűen csak több működő módszer van. Egyik kutyának (és gazdának) az egyik a jó, a másiknak a másik.

2013. ápr. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm a válaszokat.
2013. ápr. 23. 21:44
 28/30 anonim ***** válasza:

ezek szerint :) mégis érted a közömbösséget !:)

---hazaérsz ,vagy felébredsz, vagy bármikor, amikor hosszabb idő után találkozol vele ::NINCS KUTYÁD, NEM LÉTEZIK!! nem nézel rá, nem szólsz hozzá, nem érsz hozzá!!!!! ez az alap!

teszed a dolgod, de bármit tesz a kutyád, számodra nem létezik!! nem lehetsz ideges, mert nem érheti el,hogy bármiféle érzelmet csikarjon ki belőled!! ez a közömbösség!!

5 - 10 - 15 perc mulva ,sőt az elején akár 1 óra is lehet !! amikor a kutyád már nyugodtan fekszik valahol máshol, egyszerűen odahívod , te hívod oda őt!! odamegy ,megdícséred,agyon dícséred, megjutalmazod,símogatod, kicsit játszhatsz is vele . és abbahagyod. megint közömbössé válsz !mert te a gazdi döntöd el mindíg,hogy mikor mit tehet a kutya.

és hamar,nagyon hamar megérti,hogy ha nyugodt,akkor van játék,és van gazdi, de csak ha ő azaz te így akarod.

ha elmész, akkor egyszerűen ,csak kimész az ajtón és kész. nem köszönsz el a kutyától,nem is nézel rá, egyszerűen elmész. amikor hazaérsz,ugyanígy viselkedsz !!

a közömbös viselkedéseddel,nyugalmat sugárzol a kutyák pedig érzik ezt!! és láss csodát megnyugszanak !!

ez a közömbösség kulcsa.

következetesség: minden esetben ezt kell alkalmaznod,legalább is pár hónapig,évig,és elérheted,hogy a kutyádat 10-12 órát otthon hagyva ,ő ezt az időt pihenéssel,alvással tölti!!

persze a megfelelő napi szintű fárasztás elengedhetetlen !! fél éves kutyánál ez nem probléma, egy 3 éves border collinál már inkább az :) de minden kutyát le lehet fárasztani,és minden kutyának meg lehet tanítani a nyugodt várakozást!

a kulcs a közömbösség . de hívhatom nyugalomnak, megfontoltságnak, falkavezérségnek, bárminek. a lényege a megfelelő lelkiállapot .

a kölyök kutyák még tanulják ezeket a dolgokat, a te dolgod megtanítani neki .

ha jól teszed ,hamar eredményeket érhetsz el!!

ha a kutyád képes felhívni,felkelteni a figyelmedet, ha képes arra ,hogy reagálj rá, a viselkedésére, a sírására, az ugrálására, a rágcsálására, ha képes ezekre, akkor ő a főnök,ő a vezér,és te elbuktad az első kört:)

2013. ápr. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:
Nagyon jól leírtad! Szépen összegezted a dolgokat, most már a fejemben is fejezetekre van osztva hogy mi a teendő! Köszönöm! Sikerülni fog!
2013. ápr. 23. 22:03
 30/30 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Szuper tanácsokat kaptál, fogadd meg őket egytől-egyig!!!!!! :)


Még annyi, hogy mikor otthon vagy a kutyussal, akkor is gyakran menj át másik szobába és csukd be az ajtót magad mögött és a kutya előtt! Szokja meg, hogy teljesen természetes az, hogy egyedül marad. Te, mint vezető, bárhova-bármikor mehetsz a kutya közreműködése nélkül. Ezt tanulja meg mihamarabb.

Ha gyorsítani akarod a nevelési folyamatot, akkor MINDEN AKCIÓT TE KEZDEMÉNYEZZ ÉS FEJEZZ IS BE!!! Ha a kutya odaviszi a labdáját, simizést kuncsorog, NE FOGLALKOZZ VELE...amint lehiggad, pár perc múlva TE HÍVD játszani, simizni.

A kajájáért is dolgoztasd meg, az sem gond, ha egész napi adagját csak feladatokra kapja meg. Ezáltal erősödik a vezető szereped is.

2013. ápr. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!