Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem értem, hogy az állatmentők...

Nem értem, hogy az állatmentők miért csinálják ez, elmagyaráznátok?

Figyelt kérdés
Szóval most van az az időszak, amikor sok szuka vemhesen kerül be a menhelyekre, az állatvédőkhöz. És sokszor olvasom, hogy az előrehaladottan vemhes szukát ivartalanítják. Azaz kvázi megölik a születendő kiskutyákat. A miértre a válasz: hogy ne legyen annyi kutya, már így is sok van. Megértem, DE, és itt jön, amit nem értek: ugyanezek az állatvédők tíz-meg százezrekért képesek rehabilitálni gyógyíthatatlanul beteg, rákos, öreg, epilepsziás, stb. kutyákat, meg teljesen szocializálhatatlan kutyákat panzióztatnak, stb. Szóval miért nem a kuskutyákat választják, akik még nem betegek, max férgesek, akiknek nincs rossz tapasztalata az emberekkel, akiket nem kellene rehabilitálni... Szóval baromi sokat megtesznek az idős, agresszív kutyákért, de az ártatlan kölyökkutyákat szívbaj nélkül abortálják, elaltatják. Miért?
2013. ápr. 25. 21:50
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg egy nehéz kérdés.De mire jöjjenek világra ezek a kiskutyák?Egy menhelyen nőjenek fel sok más kutya között?Mert bizony sok olyan kutya van,aki kölyökként kerül be és évekig a menhelyen van.

Miért rosszabb az a kutya,aki felnőttként kerül be és szintén éveket tölt ott?És miért gondoljátok,hogy nem sajnálják a vemhesen ivartalanított szukák kölykeit?De sajnos ebben a világban racionálisan kell gondolkodnunk.

Szerintem a menhelyen felnőni nem jó megoldás.Ugyanis semmi garancia arra,hogy az életben hagyott kölykök nem így járnak.

A másik,hogy minden megszülető kölyök egy már élő,menhelyen vagy gyepin lévő kiskutya esélyét veszi el a gazditól.

2013. ápr. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

Utolsó, azt írod: "A másik,hogy minden megszülető kölyök egy már élő,menhelyen vagy gyepin lévő kiskutya esélyét veszi el a gazditól."

De fordított esetben meg egy esélytelen, évek óta menhelyen élő kutya veszi el a lehetőséget az életre a kölyöktől... Nem azt mondom, hogy egyik többet ér a másiknál, épp ez az, hogy szerintem egyenlő esélyt kellene adni nekik - mégis mindig a kiskutyák húzzák a rövidebbet...

2013. ápr. 25. 22:42
 13/27 Szilvi & Argos ***** válasza:
71%
Itt nem lehet "jó" döntést hozni...sajnos
2013. ápr. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Ez igaz... Épp ezért vagyok/voltam kíváncsi az okra, hogy mégis miért egy irányba húz az állatmentők szíve a mérlegelésnél. Nem egyszer ez, egyszer az a döntés születik, hanem majdnem 100%-ban a kiskutyák veszítenek, pedig ők nem tehetnek arról, hogy megfogantak. Pont ma olvastam az egyik menhelynél, hogy 1-2 napon belül szült volna a szuka, és akkor ivartalanították. 1 nap múlva, ha megszületnek, már megmentették volna, így neg egy se születhetett meg. Ez kicsit szíven ütött. És még örültek is, hogy így alakult...
2013. ápr. 25. 22:58
 15/27 anonim ***** válasza:
71%

Mert szerencsétlen sors jutna nekik, és ha bent maradnak a menhelyen (már pedig komoly esély van rá), akkor értelmetlenül eltelik az életük.

Egyébként szabályzás nélkül a számuk növekedne, a kapacitás meg már rég elérte a maximumot, tehát ami megszületne azt nem tudnák hova rakni már most sem. Ha egyáltalán megélik a felnőtt kort, akkor is csekélyek az esélyeik. Ugyan fölöslegesen megszületett élet nincsen, de csórók csak az árny oldalát élnék meg az életnek, az meg nem élet.


Kérdező te hogy oldanád meg a kérdést? Tekintve hogy a jelenlegi helyzet az hogy se pénz, se hely, se ember, se remény.

2013. ápr. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
Én csak azt nem értem, amikor a nagyon-nagyon beteg kutyákat meg megmentik. Én megpróbálnám főleg a kölyköket hirdetni, facebookon is, hirdetési oldalakon is. Talán őket hamarabb örökbe fogadják, mint a felnőtt kutyákat. Hisz nem betegek, édesek, játékosak, még nem agresszívek, nem harapósak, meg szerintem könnyebb felnevelni egy kölyköt pl első kutyának, mint felnőttet örökbefogadni. A felnőtt, nehezebben kezelhető kutyákat kevesebbet hirdetném, csak a tapasztalt kutyásoknak ajánlanám. Családi kutyának meg ezeket a kölyköket ajánlanám főleg.
2013. ápr. 25. 23:32
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem a legfontosabbat nem írta le senki: az állatvédő is ember. Teljesen más dolog a halálba küldeni valakit, akinek már a szemébe néztél, mint valakit, akinek nem, mert meg sem született. Racionalitás ide vagy oda, szerintem itt főleg az emberi tényező játszik...
2013. ápr. 25. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Valahol olvastam nagyon-nagyon régen egy igen bölcs dolgot: "Az arc az, ami megtiltja, hogy öljünk". Kutyáknál is így van valahogy, belenézel a félhalott kutya szemébe, látod, hogy élni akar, és megmented, mert arcon köpnéd magad, ha nem így tennél. A meg nem született kölyköknek nincs arcuk (legalábbis számunkra, de azért egy állatorvost megkérdeznék erről egyszer), ráadásul az is iszonyat pénz ám, egy alomnyi kölyköt oltani, féreghajtani, most már chipezni... Ráadásul még ők is lehetnek rondák, én segítettem már elhagyott almot nevelni, és amelyik picinek nem kelt el, mert ilyen is volt, az évekre bent ragadt, annyira fura forma lett szegény. Hiába imádta az embereket, hiszen kézzel neveltük, ez sem segített rajta. Egy tesója is visszakerült aztán, bár hogy miért, arra nem emlékszem.

Szóval kölyköket tartani és örökbeadni sem csupa móka és kacagás egy menhelynek. Ettől függetlenül értem a dilemmát, és hát bárcsak olyan világban élnénk, ahol az összes kutya - kölyök, öreg, beteg - élhet és boldog lehet. De valahogy válogatni kell :(

2013. ápr. 26. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Meg persze az sem garancia, ha a kölyköt örökbe fogadják. A kicsi kutyákon még nem látszik, hogy milyenek lesznek nagyobb korukra és sok embert sokszor csak a külsőségek érdeklik. Kicsinek aranyos meg minden, aztán vagy megnő és nem az lesz belőle amit várnak, vagy rájön a gazdi hogy nem tud megbirkózni a szobatisztasággal, foglalkozással és társaival, s így visszajut oda ahonnan indult: a menhelyre. És az időt amíg kicsi volt már nem lehet visszahozni, mert szinte mindenki 3 hónapos kölyköt akar.
2013. ápr. 26. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem akárhogy vesszük ez a leghumánusabb, amit lehet csinálni, mert egy meg nem született kiskutya még nem "él".

Ezt ne szó szerint értsed, mert természetesen életben van, vannak életfunkciói, de még nem látta meg a világot, nem tapasztalta meg milyen élni, és ha ilyenkor ölik meg őket, ők úgymond fel se fogják, mert nem tapasztalták meg.

Míg, egy felnőtt kutya már ragaszkodik az életléhez, és ezt te is láthatod, amikor ránézel, hogy még ha a sorsa olyan sanyarú is, hogy talán mi emberek belerokkannánk, az ő szeme tele van élettel, és neki megadják a második esélyt, éppen ezért.


Amúgy nagyon szomorú ez a dolog, de ha az emberek sokkal-sokkal felelősségteljesebbek lennének, akkor nem kéne másokat ilyen döntés elé állítani, amibe még ha nem is látszik sokakon, mert megedződnek az évek során, én biztosra veszem, hogy minden állatvédőnek megszakad ilyenkor a szíve, mert tisztában vannak a dolgokkal.

2013. ápr. 26. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!