Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem értem, hogy az állatmentők...

Nem értem, hogy az állatmentők miért csinálják ez, elmagyaráznátok?

Figyelt kérdés
Szóval most van az az időszak, amikor sok szuka vemhesen kerül be a menhelyekre, az állatvédőkhöz. És sokszor olvasom, hogy az előrehaladottan vemhes szukát ivartalanítják. Azaz kvázi megölik a születendő kiskutyákat. A miértre a válasz: hogy ne legyen annyi kutya, már így is sok van. Megértem, DE, és itt jön, amit nem értek: ugyanezek az állatvédők tíz-meg százezrekért képesek rehabilitálni gyógyíthatatlanul beteg, rákos, öreg, epilepsziás, stb. kutyákat, meg teljesen szocializálhatatlan kutyákat panzióztatnak, stb. Szóval miért nem a kuskutyákat választják, akik még nem betegek, max férgesek, akiknek nincs rossz tapasztalata az emberekkel, akiket nem kellene rehabilitálni... Szóval baromi sokat megtesznek az idős, agresszív kutyákért, de az ártatlan kölyökkutyákat szívbaj nélkül abortálják, elaltatják. Miért?
2013. ápr. 25. 21:50
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyám is egy idősebb, mentett kutyus, akit többször műteni kellett és több mint egy évig rehabilitálni, hogy örökbe adható legyen.

Jelenleg ő a világ legelégedettebb kutyája, utolsó éveit boldogan, problémák nélkül, nagy szeretetben élheti le.

Folyamatosan figyelem a szervezet tevékenységét ahonnan hoztam, és rengeteg ilyen példa van. Menthetetlennek hitt kutyák, boldog gazdis ebek lesznek. :)


Én is sajnálom a meg nem született kiskutyákat, de akár hogy is nézzük, ők még nem élnek, nem éreznek úgy, mint egy élő állat. És mit kezdenének egy egész alom kiskutyával?

Az én kutyám fajtamentőktől van, ahol maximum 20-an férnek el. Csak egy almot szüljön le egy kutya, máris hat másik már élő és segítségre szoruló állattól veszik el a helyet. És ugye a gazdikeresés is probléma ennyi kutyusnak.

2013. ápr. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 Bozsikrisz ***** válasza:
58%

Lehet lehurrogni, de szerintem amíg az embereknél elfogadott az abortusz, addig ne azon sírjunk, hogy miért lehet a vemhes kutyát ivartalanítani.

Mondom ezt úgy, hogy imádom a kutyákat.

2013. ápr. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:
Bozsikrisz: embereknél se lehet 7-8 hónapos gyereket elvetetni, szóval ez a példa nem teljesen állja meg a helyét. Ráadásul az emberi abortusz is olyan kérdés, amiről mindenkinek más a véleménye.
2013. ápr. 26. 10:42
 24/27 Bozsikrisz ***** válasza:
51%

Szerintem marhára nem számít, hogy 2 hónapos, vagy 8 hónapos magzatról beszélünk. Az az élet már elkezdődött, és nem véletlenül. A halálbüntetést is betiltották (szinte mindenhol) de abortuszt simán el lehet végezni? Annyira szánalmas ez az emberiség.

De nem akarok elsiklani az eredeti kérdés mellett. Alapesetben én is azt mondanám, hogy szülessenek meg azok a kutyák, de ezt a szörnyű helyzetet csak tovább rontaná, ami Magyarországon van. Viszont néha én is túlzásnak érzem, hogy mennyi pénzt költenek öreg, beteg kutyákra.


Sajnos az emberek sosem fognak eljutni oda, hogy mindenki megértse mit jelent a felelősségtudat, és ennek megfelelően éljenek.

2013. ápr. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Sokan azt írjátok,hogy az egészséges kölyköknek van esélyük gazdira találni,több,mint az idősebbeknek.Én évek óta a fordítottját tapasztalom.

Most pl.hetek óta hirdetek egy 3 fős almot,tacsi méretű keverékek.Szó szerint 0 érdeklődő van rájuk,pedig szépek,aranyosak,egészségesek.Én úgy tapasztalom,hogy mostanában felnőttnek könnyebb gazdit találni.

Ok lehet az is,hogy a felnőtt kutyát chipezve,oltva,ivartalanítva lehet örökbe fogadni a legtöbb helyen,kölyöknél meg erre még kell egy csomót költeni.

2013. ápr. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
46%

Ilyenkor okold a Józsi bát, akinek a hamis keveréke jön megy a faluban, és Csák Norisz az őrangyala, mert sosem éri baleset (hálégnek). De ő maga viszont sokszor okozhat balesetet, még ha nem is embernek hanem a szukáknak.

Bemegy a Géza szukájához, felcsinálja, majd dolga végeztével úgy távozik ahogy jött, majd max a következő tüzelésnél találkoznak újra. Géza meg ha be van b.szva akkor vagy kirakja a szukát az út szélére, vagy vízbe folytja a kölyköket. Ezt a két embert kéne okolni, de leginkább azt akinek szabadon jön megy a kutyája, az emberek meg még etetik is...

Ha én látok egy ilyen önsétáltatót mindig zavarom a francba el.

2013. ápr. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Én ivartalaníttattam mindkét bullterrier szukát.Érdekes,hozzánk nem járnak önsétáltatók.
2013. ápr. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!