Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az normális hogy egy 4 hónapos...

Az normális hogy egy 4 hónapos amstaff kölyök fél a többi kutyától?

Figyelt kérdés
Van egy 4 hónapos amstaff kis kutyánk és retteg az idegen kutyáktól , meg a hangos zajoktól eszt ki fogja nölni ? való színleg azért ilyen mert ö volt a legkisebb az alomból és el verte a nagyobbak , de a legókososabb is ö volt , eszt ki fogja nőni ? 1 hónapja van nálunk van még egy kutyusunk de avval el van , de ha ugat egy kutya az utcán kerítésen belül is akár le blokkol , be húzza fülét farkát és mögém bújik

2013. ápr. 26. 18:23
 71/112 anonim ***** válasza:

A farok csonkítása is felesleges állatkínzás,ugyanolyan értelmetlen,mint a fülvágás.

Az ivartalanításnak legalább értelme van,és orvosilag is indokolt.

Érdekes,ivartalanítás után másnap már játszott mindkét kutyám.Ezek szerint az ugyanúgy nem fáj nekik,mint a fülvágás?

2013. ápr. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/112 anonim ***** válasza:
Ezekszerint te nem fogod ivartalaníttatni sem mert az kinzás.
2013. ápr. 29. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/112 zozonrg ***** válasza:
Fülragasztásról még nem hallotatok?A az Amstaffnak a rózsafül kialakítható ragasztással.Amúgy én is esztergomi vagyok és nem kupíroztattam a kutyám fülét,mert nem vállalta egyik orvos sem,de már nem bánom.Amúgy a helyi orvosok szerintem nem szépen kupíroznak,de ezt mindenkinek szíve joga eldönteni.
2013. ápr. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/112 A kérdező kommentje:
az enyémnek szépen vágták le
2013. ápr. 29. 13:52
 75/112 anonim ***** válasza:
62%

Igen,láttuk.

Mert a fülvágás és farokcsonkítás szép és követendő példa,az ivartalanítás meg állatkínzás és hagy szaporodjon csak minden kutya.


Nem győzöm hangsúlyozni,mennyire buták és ostobák vagytok.

2013. ápr. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/112 anonim ***** válasza:
Azért mondjuk nincs igaza annak,aki a fül és farokvágás ellen van. Némelyik kutyának olyan papír füle van,elég egy rózsabokor és végighasad, ráadásul marha lassan is gyógyul. A farokról nem is beszélve, annál csak elég ha örömében falhoz vágja. Ha meg esetleg összebalhézik 2 kutya, a fülénél fogják meg egymást.pl.: a kaukázusinál is meg volt az oka, hogy miért vágták a fülüket. Persze a csak szépészeti céllal vágás az más tészta, de itt az alapvető vágást támadják az emberek. De biztos megváltozna a véleménye, ha a kutyája farka hetekig, hónapokig nem gyógyul be, nem tud begyógyulni,mert újra odaveri valahova...
2013. ápr. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/112 anonim ***** válasza:
Az emberek többségének (javítsatok ki ha tévednék) nem azzal van gondja, hogy valaki levágatja a kutyája fülét-farkát akármilyét. Nekem az ok nem szimpatikus, sőt elítélendő. Mert teljesen más az, ha azért vágatom le a kutya fülét mer' az úgy szép és kész, és az is más ha azért, mert mondjuk megtépte egy kutya. Ha valaki nem látja a kettő között a különbséget, ott komoly gondok vannak.
2013. ápr. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/112 A kérdező kommentje:
kétlem hogy láttad volna,igenis nagyon szép lett a füle és 10állatorvosból 9megis csinálja.Meg ez a fajta ugy szép és nem lapát fülekkel.De az ugyse tudja akinek nincs ilyen kutyája és nem azért van vágva neki mert hogy így tetszik
2013. ápr. 29. 17:25
 79/112 anonim ***** válasza:

Akkor áruld már el,hogy miért vágtad le??

Eddig azt bizonygattad,hogy neked így tetszik és így a szép.Már meg közlöd,hogy nem azért vágattad le,mert így tetszik.Azt se tudod már mit beszélsz.


Igen,valóban ha vágva van a kutya füle,akkor nem tépik meg stb.De miért is kell alapból azt feltételezni,hogy bármilyen kutya megtépi??

Ha harcoltatni akarja valaki,akkor van előnye,hogy vágott a füle,de a viadalkutyákról nem nyitok vitát,mert a gazdáját addig verném,amíg mozog.

Szóval,ha azért vesz valaki ilyen kutyát,mert szereti ezt a fajtát,akkor úgy hagyja meg a fülét,ahogy a jó isten teremtette.Mert a fajta úgy születik,hogy VAN FÜLE.Egyik sem születik vágott füllel...

Ha meg egészségügyi oka van a csonkításnak az megint más.Az én kutyámnak is közel 2 évesen begyulladt a füle,és ha nem gyógyult volna meg,akkor EGÉSZSÉGÜGYI OKBÓL le kellett volna vágni.De én minden eszközzel és pénzemmel azon voltam,hogy ezt elkerüljem.És sikerült is.Megmentettük a fülét,tökéletesen meggyógyult és nem okoztam feleslegesen fájdalmat neki.Egészségügyileg se,esztétikailag meg főleg nem.Mert én szeretem a kutyámat és a fajtáját is úgy szeretem,ahogy az isten teremtette.FÜLLEL.

2013. ápr. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/112 anonim ***** válasza:
Ohh és mellesleg kedves kérdező. A standard a rózsafület részesíti előnyben. Magyarul ha a te kutyádnak nagy lapátfülei vannak, az hiba ami elvileg egy "országlegjobb" kennelében nem fordulhatna elő. A fajta szeretete nem abban merül ki, hogy nekem ez így tetszik, mert egy kutya nem abból áll, és nem azért van hogy jól nézzen ki. Vissza is keveredtünk a kérdésedhez, miszerint van egy SZERINTED szép kutyád, ami egy versenyen úgy bukna el hogy csak úgy csattan, mivel nincs jó kiállása mert retteg nyomorult mindenkitől...
2013. ápr. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!