Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van értelme annak, hogy én...

Van értelme annak, hogy én teszem le a tálat de anyám szedi ki a kutyakaját amit látnak is? Azt szeretném, ha a kutya is érezné, én adok neki enni!

Figyelt kérdés
2013. ápr. 27. 18:04
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Jajj, nem második, hanem ötödik voltam :D
2013. ápr. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
10-esnek mondanám, hogy ezzel még egy-két alkalommal el tudsz érni bizonyos fokú tiszteletet, de aztán rítussá válik a kutya számára, és az égvilágon semmilyen dominanciaértéke nem lesz. Olvass pár etológiai kutatást, és akkor rájössz hogy mi a lényege. Ja, saját példám: az esetek 90 %-ában a barátom eteti a kutyákat, és 100 %-ban ő szedi ki nekik a kaját. A kutyák mégis rám hallgatnak, és vagyok nekik a főnök. Na akkor hogy is van ez?:)
2013. ápr. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

10-es vagyok. Igen, nyilván akkor van ennek jelentőssége, ha a vezéri szerepek nem egyértelműek.

Nyilván, ha már valakit elfogadott egyértelműen főninek, akkor mindegy, hogy ki eteti, de ha ez nincs meg, akkor hozzásegítheti a gazdit ahhoz, hogy rendeződjön a rangsor.


És akkor már az is fontos, hogy csak ezzel nem lehet elérni komoly eredményt, más szabályok is kellenek, megfelelő következetességgel.

2013. ápr. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

kedves kérdező!


a kötődési tréning nem ugyanaz az a szitu mint pl. hogy te "csak" lerakod elé a tálat. jókora különbség van a kettő között. ha ennek nem érted a lényegét akkor nem is fogsz egyről a kettőre jutni.


kedves válaszoló!


egyrészt igen, nem hiszem hogy különösebben van értéke. pl. nálunk nem játszom el hogy kajálgatok az ételéből. mivel vele élünk ezért látja amikor én eszem az én tányéromból és tökéletesen tudja hogy utánna ő következik. érdekes annyira nem hiszem hogy h.lye lenne hogy ne érezné a különbséget a só és fűszermentes sima hús rizs között és pl. aközött ha én pizzát eszem mondjuk az orra. a lényeg mégis megvan. én ettem ő meg megkapta a maradékot ami nem biztos hogy a legjobb falat mert azt én ettem meg. megvolt a rituálé is, hogy én eszem először. ő meg még csak nem is kunyerál hanem alszik addig vagy a tv-t bámulja. sőt továbbmegyek. ő naponta kétszer eszik én általában csak egyszer. mégsincs gond azzal az etetéssel amit soron kívül megkap. sőt el sem játszom hogy abba beleeszek. tehát így nincsen lényege az etetésnek. hiába csinálsz úgy mintha nyammognál a kaján ha odaadtad attól még lehetnek olyan gondok hogy bevédi stb. tehát nincsen tekintélyed. ha úgy vesszük ez ugyanaz mint a kutyának a falkavezér mögött van a helye. szerintem senki nem úgy bandukol a kutyájával hogy az a háta mögött legyen.


a másik. ez amit a kérdező lerendez sajnos olyan szinten nagy semmi mint ahogyan a válaszom volt maga. oké, tekintélyt akar, de akkor miért állt le vitatkozni az egyik válaszadóval aki nagyon is jól megírta neki a lényeget. nem gyerekeskedni kell, meg "nem mondom meg az én titkom" miért nem én szedem ki a kaját.... a többiit pedig kispalike már leírta, mekkora fontos szerepe van a kajának.

2013. ápr. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Látom szépen ment megint a forgatókönyvírás a válaszolók részéről. Mindegy, ha nektek így jó...
2013. ápr. 29. 18:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!