Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hobbi célra kutyát szaporítótó...

Hobbi célra kutyát szaporítótól? Nagyon rossz ötlet?

Figyelt kérdés

Vessetek meg, kövezettek meg, de inkább csak értelmes válaszokat írjatok.

Mivel nem csak az én választásom, ezért fajtatiszta kölyökkutyát szeretnénk örökbefogadni/ venni HOBBI CÉLRA (kirándulásokra, túrázni, kerékpározni, lovagolni). Sajnos jelenleg nincs ez a bizonyos fajta örökbefogadható és fiatal. Folyamatosan keresem a tenyésztőket, de eddig nem találtam olyat, ahol mostanában lenne kutya. De találtam egy falusi családot, akiknél viszont van.

NINCS TÖRZSKÖNYVÜK a szülőknek SEM. Viszont megnéztem a fedezőkant és a szukát a kölykökkel - mindegyik szép, erős állat.

Nagyon megfelelő körülmények között tartják őket, és az otthon ülő hölgyemény egész nap velük van elfoglalva. Láttam a tápot: Royal Canine. Fajtára jellemző esetleges eü problémák jelét sem látom. Tervezem, hogy visszamegyek majd egy állatorvos ismerősömmel is.

8 hetesen, 1x oltva, 2x féregtelenítve lehet elhozni őket, chippel.


Szerintetek mit csináljak? Vegyek 80ezerért törzskönyves kutyit tenyésztőtől, aki ugyanúgy elkaphat bármilyen bajt, vagy vegyem meg ettől a szaporítótól 20ezerért+chip ár, pláne ha a doki ismerősöm szerint is egészséges?


2013. ápr. 28. 20:52
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

szuka 5 éves, 1. alom 2 évesen, aztán egy év kimaradt, tavaly és idén 1-1 alom. Akumi, sajnos én sem értem, hogy miért az alacsony ár. Habár azt tudom, hogy párom faluról jött, és az ottani állatorvos feleannyiért olt, stb. mint ahova én Budán vittem az uszkáromat 13 éven keresztül.

Úgyhogy vagy sok a kamu vagy a nő nem normális...

2013. ápr. 28. 21:09
 12/26 anonim ***** válasza:
49%
Dalmata.
2013. ápr. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
82%

Milyen fajta kutyus?

Én nem tartom jó ötletnek, ha betegesebb fajta akkor lehet hogy sok gondotok lesz vele a későbbiekben. Nekem szaporítótól van kutyám, nagyon szép, nagyon szeretem, viszont a szemével vannak gondok szegénykémnek. Most már biztos nem támogatnék szaporítót...inkább várjátok meg hogy tenyésztőnél legyen alom, vagy fajtamentőkhöz kerüljön egy kölyök.

Nem is biztos, hogy azok a szülők akiket mutogatnak+azt sem tudják neked bizonyítani, hogy abból a tápból kaptak a kutyák. Garanciát sem vállal, rizikós dolog.

2013. ápr. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
72%
Csak számold ki, mennyi tápot zabál fel egy kutya 8 hetes koráig... A royal pedig mindenhol drága. Ha dp-re szűrik, akkor gondolom nem csivava méret, tehát fér beléjük rendes mennyiség naponta többször. Arról nem is beszélve, hogy a szuka mit össze nem zabálhatott a vemhesség alatt. Gondolom, ő sem pedigrét kapott meg száraz kenyeret. 2 évesen amúgy még fiatal volt, baromira nem kellett volna elletni.
2013. ápr. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
69%

A dalmata eleve egy problémás fajta.

Nagyon sok köztük pl.a viselkedési gond,agresszió stb.ezt állatorvos nem tudja kiszűrni.

A szaporítók alaposan tönkretették a fajtát.Nem egyet altattak el a dalmaták közül azért,mert idegbeteg és kezelhetetlen volt.

2013. ápr. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

Direkt nem akartam fajtát mondani. Nagyon sokat beszéltem a fajtamentőkkel és az elvileg beteges dalmatákról kiderült, hogy nem fordul elő több vesebaj, mint más fajtáknál. A süketség az egyetlen gyakori betegség, aminek a jeleit általában fiatal korban látni.

Még keresem a megbízhatóbb tenyésztőket, de megvárom mit mond az állatorvos ezekre a kölykökre, hátha mond valami erős ellenérvet

2013. ápr. 28. 21:15
 17/26 anonim ***** válasza:
85%
Ha nem hemzsegnek a bolhák a kölykökben, meg nem csontsoványak a szülők, vagy nincs más olyan bajuk, amit te is észrevennél, nem fog semmit mondani a doki, mert neki sincs röntgenszeme.
2013. ápr. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Az idegbetegség következetes neveléssel általában kiküszöbölhető.
2013. ápr. 28. 21:17
 19/26 anonim ***** válasza:
86%
Nem, az idegbetegség következetes neveléssel nem jön elő. Ha viszont öröklött, akkor cseszheted a nevelést. De ez hálisten ritka, mint a fehér holló, én inkább a szülők kizsákmányolása miatt aggódom, mint a kölyökért. Szóval neked valószínűleg lesz egy fasza kutyád, csak a szuka fog még hármat elleni, mikor ez is elég volt már neki, meg aztán a következő kutyájuk, meg a szomszédéké is, főleg ha neadjisten megszorulnak anyagilag. A szaporításnak mindig a hosszú távú következményei a gázosabbak, azokat kell figyelembe venni, nem csak önző módon a saját kényelmedet.
2013. ápr. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
89%
Nekem sikerült belenyúlnom egy idegi problémás kutyába.Nevelheted azt bárhogy,semmit nem ér.Komoly szakemberek dolgoztak meg vele rendesen csak azért,hogy egyáltalán az utcára ki lehessen vinni sétálni anélkül,hogy pánikrohamot kapjon.
2013. ápr. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!