Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hobbi célra kutyát szaporítótó...

Hobbi célra kutyát szaporítótól? Nagyon rossz ötlet?

Figyelt kérdés

Vessetek meg, kövezettek meg, de inkább csak értelmes válaszokat írjatok.

Mivel nem csak az én választásom, ezért fajtatiszta kölyökkutyát szeretnénk örökbefogadni/ venni HOBBI CÉLRA (kirándulásokra, túrázni, kerékpározni, lovagolni). Sajnos jelenleg nincs ez a bizonyos fajta örökbefogadható és fiatal. Folyamatosan keresem a tenyésztőket, de eddig nem találtam olyat, ahol mostanában lenne kutya. De találtam egy falusi családot, akiknél viszont van.

NINCS TÖRZSKÖNYVÜK a szülőknek SEM. Viszont megnéztem a fedezőkant és a szukát a kölykökkel - mindegyik szép, erős állat.

Nagyon megfelelő körülmények között tartják őket, és az otthon ülő hölgyemény egész nap velük van elfoglalva. Láttam a tápot: Royal Canine. Fajtára jellemző esetleges eü problémák jelét sem látom. Tervezem, hogy visszamegyek majd egy állatorvos ismerősömmel is.

8 hetesen, 1x oltva, 2x féregtelenítve lehet elhozni őket, chippel.


Szerintetek mit csináljak? Vegyek 80ezerért törzskönyves kutyit tenyésztőtől, aki ugyanúgy elkaphat bármilyen bajt, vagy vegyem meg ettől a szaporítótól 20ezerért+chip ár, pláne ha a doki ismerősöm szerint is egészséges?


2013. ápr. 28. 20:52
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Azért elgondolkodtam a dolgon, és úgy döntöttem inkább egyezkedek részletfizetésben a tenyésztővel és kapok eü garit a kutyára, minthogy támogassam a szaporítást. Csak sajnálom a szegény, szaporított kutyákat, olykor rosszabb helyzetben vannak, mint a menhelyiek
2013. ápr. 28. 21:59
 22/26 anonim ***** válasza:
90%

Olyan pánikrohamai voltak,hogy szó szerint eszméletlenre idegesítette magát.Remegett,üvöltött,elájult.

Az csak hab a tortán,hogy a legkisebb zajtól is világgá rohant.Zsúfolt belvárosban ez ugye egészségtelen.Volt,hogy a villamos előtt 1 méterrel rohant át.

2013. ápr. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
93%
Ha chipezve van,meg szűrve,nem kerülhet ennyibe.
2013. ápr. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

"olykor rosszabb helyzetben vannak mint a menhelyiek"

És te megveszed őket, mert ingyen nem fogják oda adni az hótziher, majd mivel látják hogy ebből még úgy is van pénz, hogy semmi energiát nem fordítunk bele, így akkor majd szaporítanak még almot, meg még egyet, meg még egyet...

Mindig beadják majd a "jaj egyszer véletlen szült", vagy "jaj hát az anya meg az apa olyan szépek", azt közbe a bele kilóg a kutyának.

Direkt odaraknak egy márkás tápnak a zacskóját, azt lehet igazából száraz kenyér van benne.

Az ilyen ember nem úgy gondolkodik mint te, ő úgy gondolja hogy amíg a sok hülye megveszi, ő addig fog szaporítani. Egyszer maradjon a nyakán egy alom, az lesz az utolsó szaporítása. Inkább annak a pár kölyöknek legyen rosszabb egyszer, mint hogy utána meg a többi végtelen számú alomnak.

Csak mondom neked hogy ezek addig fogják fialtatni a kutyát amíg képes rá, mert nem poénból szűrették le mind2 kutyát, hanem azért hogy lehessen vele pénzt keresni.

A te is írásod alapján is 60e forint különbség van a két kölyök között, szerinted miért?

Az nem profit, hanem a belefektett munka értéke.

Nem mondom hogy a szapósok tuti betegek lesznek, mert ha legalább a szülők le vannak szűrve és feltételezzük hogy semmilyen gikszerük nincs, akkor nagyobb gondok nem valószínű hogy lesznek. Egyszerűen csak annyi hogy ne támogasd azt hogy kihasználják az állatokat. + Ha valamire való szaporító lenne akkor legalább a szülőknek lenne tk-e, de ezeknek még az sincs.

És mivel tömeggyártásra vannak berendezve, mert nem ez lesz az utolsó alom, ezért elhiheted hogy nem érdekli a gazdáját a minőség, mert akkor legalább tk-ja lenne a szülőknek, de ügye egy olyan kutya sokkal többe kerül mint egy szintén egykori szapós.

Ha majd az anya kifullad, egy szukát megtartanak és akár még az is lehet hogy az apával eresztik majd össze, mert az van kéznél.

Szoktam én is figyelni a tápot, de nem hülye a szaporító sem, én a helyébe talán egyszer venném meg hogy utána mindig tudjam mutogatni ha kell.

Ne vegyél onnan, személyes tapasztalatom hogy a szapós kutyánál komoly eséllyel játszik az allergia,idegbetegség(agresszív,félős),DP,betegség hajlam, vagy eleve betegen született, és ügye hogy nem hordozza a fajta viselkedés jellegét.

Láttam én már olyan ölebet aki lélekben egy rossz Roti volt, és mellesleg egy csomó baja volt.

2013. ápr. 29. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
71%
Van egy jó fej fiatal dalmata kan,aki 2 éve(!!!!)él egy menhelyi kennelben.Vele sokkal jobban járnál,mint egy szaporított kutyával.
2013. ápr. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
NAGY KÖSZÖNET minden válaszolónak. Tenyésztő mellett döntöttünk. Mivel kölyökkutya kell és fajtatiszta dalmata, ezért a menhelyes felnőtt kutyák nem jönnek szóba.
2013. ápr. 29. 19:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!