Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért pisili le a gazdáját a...

Firestorm kérdése:

Miért pisili le a gazdáját a kutya? Dominancia? Vagy mitől lehet?

Figyelt kérdés
Van egy magyar vizsla itt a környéken és akárhányszor a férfi gazdája leguggol bármiért a kutya lepisli.Múltkor is lehajolt a kutyámhoz,hogy haverkodjon vele és a vizsla szór szerint,mint egy fát lepisilte a gazdája meg csak mosolygott,hogy mindig ezt csinálja.
2013. máj. 6. 10:27
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Igen, ez az egyik legdurvább megnyilvánulása a dominanciának, megjelöli a gazdáját, hogy 'alattam vagy'. Azon csodálkozom, hogy a gazda még nem tépte le a kutya tökét:D
2013. máj. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Dominancia, birtokolni akarja a gazdáját. A szóban forgó kutyának ez sikerül is. Kőkeményen tiltani kéne.
2013. máj. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Egyértelmű, hogy nem tiszteli a gazdáját. Egy kutyának ilyet nem szabad csinálnia. Mivel falka állat és a falkában mindenkinek megvan a helye innentől csak egy lépés szerintem, hogy a kutya akár agresszívan is fellépjen a gazdája ellen, mivel ő érzi magát a falkavezérnek. Én a gazdája helyében ezen nem mosolyognék annyira, hanem sürgősen megpróbálnék változtatni a helyzeten. Ez egy nagyon súlyos probléma.
2013. máj. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kérdeztem tőle,hogy ezt miért csinálja a kutya?Erre az volt a válasza,hogy féltékeny a kutya.Hát mondom oké,te tudod...

Én nem tudom,ha velem is ezt csinálta volna bármelyik kutyám,tuti,hogy kapott volna egy maflást,mert ezzel azért minden határt átlépett volna.

2013. máj. 6. 10:43
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Dominancia. Elég durva ha már a gazdáját is jelölgeti. Konkrétan maga alá sorolja. Nem sok tekintélye lehet a kutya szemében.
2013. máj. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%
Hát ilyen durva dominancia problémáról még nem is hallottam. Hihetetlen, hogy egy gazda ennyire nem érti a saját kutyája kommunikációját, hogy csak mosolyog egy ilyen problémán. Vizsgához kéne kötni a kutyatartást...
2013. máj. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Minap pont ugyanezt mondtam,hogy a gyereket és a kutyát is vizsgához kéne kötni,mert sajnos olyanok szülnek és olyanok tartanak kutyát,akiknek fogalmuk sincsen mit hogyan kellene csinálni.
2013. máj. 6. 12:22
 8/9 anonim ***** válasza:
Dominancia.Azt hiszi a kutya ő a falkvezérJa és nem csinál semmit a kedveq gazdi csak tűri, adnék én olyat a kutyának.(nem verést)
2013. máj. 7. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen,tűri és mosolyog,mint egy tök...Nem értem hogyan lehet idáig elfajulni.Amikor először láttam ezt Én azt hittem valami vicc.

Éppen egy talált kölyök (fila),mármint kocsiból kidobott kölyök volt nálam és gazdit kerestem neki.A pasas oda jött,hogy megsimizheti-e?Nyugodtan.Aztán a kutyája szépen oldalba pisilte és még ezek után,örökbe fogadta volna ezt a kölyköt.Nem adtam oda neki,inkább még egy ideig nálam volt a kutyus és elhelyeztem egy normális emberhez.

Mellesleg erre a vizslára külön oda kellene figyelni,mert nagy (szó szerint nagyon magas) és általában a kutya szokta vinni a gazdit sétára.

2013. máj. 7. 08:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!