Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám rám morgott. Tippek...

A kutyám rám morgott. Tippek a falkavezérséghez?

Figyelt kérdés

Fél éves szuka kutyánk van. nagyon domináns. Mi is azok vagyunk a párommal, ezért is választottunk hasonló kaliberü kutyát.

Eddig minden rendben ment, falkavezér voltunk a szemében mind a ketten. Amióta megvolt az elö tüzelése teljesen megváltozott. Vagy az is lehet, hogy mi lettünk engedékenyebbek...


Az energiái nincsenek rendesen lemozgatva mert tüzelés alatt nem vihettük ki sétálni, rengeteg nálunk akóbor kutya. A kertben meg nem volt nagyon vevö a játékra.

Most ismét vihetjük sétálni, de azt veszem észre hogy nem hallgat ránk annyira mint eddig.


Mondhatni hogy sokszor hülyére vesz. Ma reggel ellopott valamit és el akartam töle venni. ekkor morgott rám. azonnal letiltottam, földhöz nyomtam, farkát behúzta, szóval értette a célzást (nem, nem ütöttem meg mielött az állatvédök megköveznének).


Vannak ötletek, hogyan vegyem vissza a falkavezérséget?



2013. máj. 21. 14:41
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

én ezesetben azt javaslom hogy írj kispalikee-nek. neki van husky-ja és emellett még egyéb tapasztalata is. itt egy kérdés, a válasza alatt rá tudsz írni privátban. akár a kérdésedet is belinkelheted neki hogy itt válaszoljon.


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__4305611-2-kut..

2013. máj. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Igen. Kösz, h aggódasz, de tudom, h nem a nevelés miatt nyugodott le.... és nem az a nevelésem, hogy lecsapom oszt kész :D de birom, amikor írok 3 mondatot és úgy írnak, mintha ismernének.... a sok bunkó paraszt :D
2013. máj. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Ja és azért írtam, hogy rá kell ütni az orrára, mert már RÁMORGOT és azért ez egy kutya, nem gyerek, nem fog segíteni, ha mondod, h jól van buksikám, tudom mérges vagy, de most ne egyél meg jó? Szeretem a kutyákat, de nem kellene tulzásokba esni, mégis kutya.... és ha már morog akkor csak a határozott fellépés segít!
2013. máj. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

igen kedves intelligens válaszoló!


a határozottság segít, ami nem a kutya orrának csapkodásában merül ki. de szerintem jobb ha hagyjuk a témát mert jól láthatóan neked fogalmad sincsen arról mi is az a kutya és hiába is állnék le veled vitatkozni, a megsértődésen és sértegetésen kívül sok mindent nem tudsz felmutatni. nem mellesleg én a bunkó paraszta rendelkezem egy domináns kan pittel, 47 kilós nő vagyok és a kutya gyönyörűen hallgat rám, anélkül hogy az orrát csapkodnám. nem mellesleg ezt nem is hagyná, domináns és erős kutya lévén. többet ésszel mint erővel. amíg ezt nem érted meg, a kutyád soha nem lesz tökéletesen jól nevelt. persze mindenki maga dönti el mennyi igénye van erre. neked nincsen, de ez még korántsem jelenti azt hogy tökéletes a nevelési módszered. jó példa, a nem tökéletesen "jól nevelt" kutyád.

2013. máj. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Jaj, de csíra vagy! :D
2013. máj. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
jah, és nem mellesleg igen, ő egy kutya és nem gyerek, szóval a verés mint bünti nem hatásos, mégha sokan tévesen is de azt hiszik. nem mellesleg a gyermeknevelésben is eléggé erősen vitatott hogy valóban szükséges e kezet emelni rájuk.
2013. máj. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
a szóhasználatod árulkodik az inteligenciádról és a szellemi szintedről. nem mellesleg a nemzetiségedet is sejtem vagy mindenesetre hogy milyen körökben fogrogsz. javaslom mielőtt neki állsz neten keresztűl okoskodni járj egy kicsit jobban utánna a témának. ha pedig egyértelműen leszerepeltél nem tanácsos primitív szóhasználattal babrár felfogással támadni ugyanis ezzel szintén csak magadat járatod le. de felőllem vergődhetsz is nyugodtan ha te attól okosabbnak érzed magad ;) :D
2013. máj. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

1. Nem vagyok cigány, nagyon nem!!!

2. Újból, hátha felfogod.

Azt írtam, hogy fél évesen megbolondult, de lenyugodot (igen, valószínűleg a hormonok....) Nevelem, folyamatosan. Nem ő az egyetlen kutyám. Mind nevelve van, csak ez az egy (valószínűleg azérz, mert elég makacs és domináns fajta) fél éves korában próbálta átvenni a falkavezér szerepét. Kezelve van a dolog. Minden kutyámat tanítom folyamatosan, legalább 10 trükköt tud mind, de van ami többet. Van amelyiknek nehezebben megy, van amelyiknek könnyebben (pl ennek a kutyámnak). Tudnak póráz nélkül sétálni, visszajönnek, soha nem haraptak meg senkit, senkire nem morogtak soha. Nem mondom, hogy tökéletesek, de az biztos, hogy nem rossz, nomád körülmények között tartott kutyák. Azt rontottam el ennél a kutyámnál, hogy engedékeny voltam, de ez is kezelve van, még nem tökéletes, de folyamatosan dolgozunk rajta. Nem verem őket! De ha rámmorogna biztos, hogy kapna az orrára...De annyira nem is szeretnék rajtuk "uralkodni", hogy csak akkor mozduljanak, ha az meg van engedve, legyen önálló, de tudja, hogy hol a helye..nem vagyok egy szoigorú gazdi, de nevelem őket. Nekem az sokkal fontosabb, hogy érezzék, hogy szeretem őket, mint az, hogy ha velük vagyok üljenek a lábamnál és várják a parancsot. Ha pedig birkózok velük és már elég, akkor szólok, hogy na!...! És leül, úgyhogy ne gondold, hogy egy korcs kutya ki van kötve egy 1m-es láncon a kert végébe, a sárba és rá se nézzek, csak néha megverem! Ez nagyon messze áll tőlem! :)

2013. máj. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!