Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez komoly? Nem hittem, hogy...

Ez komoly? Nem hittem, hogy lehet überelni a válltáskában sétáltatást.

Figyelt kérdés
[link]

2013. jún. 2. 20:31
1 2
 11/17 Szilvi & Argos ***** válasza:
58%

Jesszus, ez már nagyon morbid :O Szerencsétlen kutyák :(((

Tegnap nagyszabású kutyás rendezvény, szép kastély, hatalmas árnyékos park, rengeteg, jó 100-150 kutya. Két kis csivi szerű keverék kis pólóban, gazdi ölében. Vadul simogatja "nem kell félni, sok kutya van, de nem bántanak, stb"...tuti életében nem látott max pár kutyát, azt is a gazdi öléből...

2013. jún. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
71%
#8, a kutyás társadalom talán tényleg fejlettebb Németországban, csakhogy mi nem a németek szidtuk, hanem azt a személyt, aki ebbe a borzalomba beleülteti a kutyáját séta címszó alatt. És én gyanítom, hogy ez nem a németektől származik, hanem amerikai "találmány", akiktől nem várhatunk sokat, ha a macskájukat is a mikróban szárítják..
2013. jún. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
kövezzetek meg de nekem tetszik, kiállításra ha megyünk több csivivel nem szeretem pórázon vinni mert amíg a ringhez érünk addig attól félhetek ki tapos majd rá az 1-2kg kutyáimra, szállító boxban meg nem a legjobb vinni, mert a kezem tele van táskával kutyával stb. számomra hasznos lenne ha ilyen kocsiban tudnám őket tollni, és a kocsi aljába még pakolhatnék is, sajnos egy normális kocsi drága így marad a cipekedés de ilyen célra hasznos lehet. Nem séta helyettesítőnek de szállításhoz nagyon jó.
2013. jún. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Mikor először láttam ilyet én is megrökönyödtem. Aztán kiraktak belőle egy mopszot, hogy az arcán a fekető szőr nagyrésze ősz volt, és néhány tipegős lépés után pisilt, majd ment is vissza a gazdihoz.

Mondta a gazdi, hogy már nem is nagyon lát, valami 14 éves volt.

Szerintem szép dolog, hogy ilyen állapotban is megoldják, hogy velük tarthasson a kutya.


Szóval ne ítéljetek elsőre, ez a tanulság.

Persze, egy fiatal egészséges kutyánál gáz, de lehet oka.

2013. jún. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
ez igaz. A mi szomszédünknak is nagyon öreg kutyája van. szerencsére kistestű. Ők úgy sétálnak, hogy amikor pár lépés után a kutya elfárad, a gazdája a hóna alá veszi, úgy mennek, amíg a kutya picit pihen, aztán megint lerakja a gazdija, megint picit sétálnak, megint felveszi. Egy nagyob termetű kutyával ezt a hónom alá kapom dolgot nem lehet megcsinálni. A másik helyzet, ami eszembe jutott, és ilyet láttam is már. Van egy kutyakiképző nő a környékünkön, sokszor fogad be elhagyott kutyákat. A kiserdőbe járnak sétálni, az olyan 1 km a házuktól. A múltkor volt nála egy nagyon fiatal kölyök, még nem bírt volna egyhuzamban annyit sétálni. Na őt hordozóba tette, a másik 3 kutyáját vitte pórázon, és amikor odaértek a mezőre, akkor a kicsit is kivette a hordozóból és letette a nagyok közé, hogy hadd játszon meg gyakorolták a behívást, stb. Amikor az én kutyám még csak pár hónapos volt, bizony hosszabb sétáknál, kirándulásoknál előfordult, hogy a végére elfáradt, és akkor én cipeltem egy darabig. A kutya akkor volt 20 kg, hát nem volt nekem sem egyszerű cipelni. Szóval ilyen esetekben akár hasznos is lehet. nyilván nem a normál séta helyett, hanem speciális esetekben.
2013. jún. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nekem is van kutyahordozó táskám a máltai selyemkutyámnak, de nem sétáltatáshoz használom nyilván. Muszályból van, mert sokat utazunk, és csak abban vihetem fel a buszra. Engem is gyakran megnéznek, hogy minek van a hónom alatt a kutyám, de ha máshogy nem szeretik a sofőrök? Persze ha felszálltunk, hátul leülünk, és kiveszem. Szóval, azért mert valaki ilyen táskába rakja a kutyáját, nem azt jelenti, hogy divatb..i, egyszerűen könnyebb abban felvinni, mint egy boxban. Mi a kutyámmal messze vagyunk a divatkutyatartástól, 2-3 hetente megfürdetem, mikor már inkább szürke, mint fehér. Ennyi a "luxus" neki. :) tavasztól őszig kint van az udvaron, télen meg adok rá ruhát, amit szintén nem divatból, én varrtam neki, de ez hidegben tényleg kell, mert rohadtul tud fázni, nincs vastag szőre. A táska meg kell. Ennyi. Szóval ne hurrogjatok le mindenkit, akit megláttok táskával, vagy egy kutyát ruhában. Van, mikor tényleg kell. :)
2013. jún. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Szia,ez a kutyahordozo kocsi Amerikabol ered,de ott egyes teruleteken a Nagy forrosag miatt hasznaljak,forro a talaj, az aszfalt,stb,perzselne a kutya talpat.ugyanez a funkcioja a kutyaciponek is,sajna maskepp nem tudnanak setalni nyugodtan.
2013. jún. 27. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!