Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnénk hogy a szomszéd...

Mit tehetnénk hogy a szomszéd kutyája ne készítsen ki minket?

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon rossz a kerítésünk ami persze az ő oldala.Nagyon sok munkánk van még az udvarunkon és nem tudjuk azt is megcsinálni ami tulajdonképpen nem a mi dolgunk.Jelzem kb 40 méter a kerítés tehát nemkevésbe lenne.Szóval a kutyák mert van két nagy meg a 2 kölykük folyamatosan nálunk lármáznak és mindent szétrágnak.Nem lehet még a papucsunkat sem kinthagyni a saját lépcsőnkön mert annak akkor reggel se híre se hamva.Már beszéltünk is vele de nem igazán tett semmit azóta is ugyanez folyik.Sőt a nagykutya a másik szomszédból 12 tyúkot ölt meg és hurcolt el.Azt mondják ők nem jelentik fel mert úgy sem tudja kifizetni.Jelzem a ház is majdnem ráborul.Mit tegyünk hogy végre nyugalmunk legyen végre???Hol és hogyan tudnám feljelenteni, vagy mit csináljuk vele?
2009. okt. 8. 18:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
a legjobb ha bementek az önkormányzatba és ott tesztek panasz aki kutyát tart annak kötelessége azt úgy elzárni,hogy mást ne veszélyeztessen szemiben(se anyagi kár,sem személyi)minden településen megvan adva hogy egy udvarba hány kutyát lehet tartani ez általában2-3szokott lenni de rendezett körülmények közt. te nagyon semmit sem tudsz tenni max veszekedni de azzal nem fogsz semmit elérni irány az önkormányzet nekik köteleségük ezt kivizsgálni ha panasz érkezik a kutya tartó ellen főleg ha ezt nem csak te hanem a másik szomszédod is megtesz. a rendörség nem fog tenni semmit.
2009. okt. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
próbálkozhatsz állatvédőknél is, hogy az emberke rosszul tartja a kutyákat, nem tud velük bánni nem tudja eltartani őket, stb. és akkor talán elviszik tőle és örökbeadják valami normális embernek.
2009. okt. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%

Állatvédőknél nem érdemes próbálkozni,mert Magyarországon az állatvédelmet csak civil szervezetek képviselik,akiknek nincs semmi intézkedési jogköre.Ők nem hatóság.

Ha a tulajdonostól elveszik a kutyát,akkor magántulajdon elleni bűncselekményt követnek el.

Az Animal Planeten látni olyan filmeket,ahol az állatvédők intézkednek,pl. az USA-ban,Nagy-Britanniában,Dél-Afrikában.Csakhogy ők Állatvédelmi Rendőrség,nálunk nincs ilyen szerveződés.

Ha valaki állatkínzást tapasztal,a rendőrségen tud bejelentést tenni.

Ha az állatok nem szenvednek,csak Téged meg a többi szomszédot zavarnak az állapotok,akkor az önkormányzathoz érdemes fordulni.

2009. okt. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%
viszont segíthetnek feljelenteni az emberkét, h állatot kínoz, stb...
2009. okt. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
43%
Utsó előttinek, az állatrendőrség külföldön is non-profit szervezet, és bírósági végzés vagy rendőr nélkül ők se sokat tehetnek... A kérdésre válaszolva: szerintem is az lenne a legjobb ha az önkormányzatnál kérnétek segítséget.
2009. okt. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó előtti vagyok,utolsónak üzenem:

Kérlek,legalább nézz már utána,mik a valós tények,mielőtt hiteltelenséget írsz!

Bizonyos államokban az állatrendőrségeknek tényleg intézkedési,hatósági jogkörük van.


Helen Hudson angliai állatvédelmi felügyelő prezentációjában hangsúlyozza: „Angliában akár privát alapítványok is létrejöhetnek, és teljes joggal felléphetnek az állatok védelmében. Írországban és Skóciában az állatvédőknek szintén hatalmukban áll jogi lépéseket tenni az állatkínzókkal szemben. A helyi állatvédő hivatalok és a rendőrség is törvényes joggal bírnak a vadon élő állatok, gazdasági állatok, és társállatok (pl. kóbor kutyák) ellenőrzésével kapcsolatban is.


Forrás:

[link]

2009. okt. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Naaa...nem tudom az egész linket kitenni?:( pedig jó a cikk:(


[link]

2009. okt. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Tényleges megoldást nyilván a kerítés megcsinálása jelent, addig csak "púposkodhat" az ember, de a körülményekre tekintettel nem várható, hogy a szomszéd hirtelen "megtér" és úgy fog viselkedni, ahogy az elvárható lenne tőle. Erre igazából a hatóság is képtelen kényszeríteni, hiába jelented fel, úgyhogy én nem tőlük várnám a megoldást. Az önkormányzat max. hoz egy határozatot, amiben kötelezik a kerítés rendbetételére, de valszeg annak se lenne eredménye, az ezért kiszabott bírság pedig behajthatatlan lenne. Jómagam, attól függetlenül, hogy ki oldala és kinek a dolga a kerítés megcsinálása, azt tanácsolom vedd saját kezedbe a kerítés projektet, és ha muszáj finanszírozd meg saját erőből, ha ez az ára a nyugalomnak. Ezt tapasztalatból mondom, kb 1 éve én is a szomszéd helyett csináltam meg, de megérte, hiszen egyszeri beruházással sok évnyi idegeskedést spóroltam meg.
2009. okt. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Kutya megfog, menhelyen lead.
2009. okt. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Az állatvédő szervezetek tényleg segíthetnek feljelentést tenni vagy intézkedést foganasítani. Ha te bemész ezzel a problémával a rendőrséghez (önkormányzaton talán meghallgatnak) kinevetnek, mert felesleges papírmunkát akarsz nekik csinálni. El kellene menned egy állatvédő szervezethez és megmondani nekik hogy a kedves szomszédod képtelen a normális kutyatartásra, se etetni se nevelni nem tudja őket és még korlátozva sincsenek. Gondolom ha etetve lennének nem bírnának megenni 12 csirkét..

Ha elmész az önkormányzathoz, ha meghallgatnak kiszabnak egy 30ezres csekket az illetőnek ami nem javít a helyzeten, csak ront.. Ezért írtam az állatvédőket, talán befogadná őket.

2009. okt. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!