Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnénk hogy a szomszéd...

Mit tehetnénk hogy a szomszéd kutyája ne készítsen ki minket?

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon rossz a kerítésünk ami persze az ő oldala.Nagyon sok munkánk van még az udvarunkon és nem tudjuk azt is megcsinálni ami tulajdonképpen nem a mi dolgunk.Jelzem kb 40 méter a kerítés tehát nemkevésbe lenne.Szóval a kutyák mert van két nagy meg a 2 kölykük folyamatosan nálunk lármáznak és mindent szétrágnak.Nem lehet még a papucsunkat sem kinthagyni a saját lépcsőnkön mert annak akkor reggel se híre se hamva.Már beszéltünk is vele de nem igazán tett semmit azóta is ugyanez folyik.Sőt a nagykutya a másik szomszédból 12 tyúkot ölt meg és hurcolt el.Azt mondják ők nem jelentik fel mert úgy sem tudja kifizetni.Jelzem a ház is majdnem ráborul.Mit tegyünk hogy végre nyugalmunk legyen végre???Hol és hogyan tudnám feljelenteni, vagy mit csináljuk vele?
2009. okt. 8. 18:48
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Igen ám,csak ha a tulajdonos nem adja a kutyáit,az állatvédőknek nincs joguk elvinni őket.

Segíteni persze segíthetnek,ha tudnak,de intézkedni biztosan nem tudnak.

Ha az önkormányzat nem hajlandó tenni semmit az ügyben,akkor marad a rendőrségi feljelentés,meg a lobbizás.


Nálunk évekkel ezelőtt disznókat tartott a szomszéd,a kertváros kellős közepén.Bele lehetett fulladni a bűzbe.

Szóltunk az önkormányzatnak,kijöttek,volt közegészségügyi ellenőrzés,megbírságolták a tulajt,mert ezen a területen nem tarthat disznót,szállítsa el a jószágokat.Ő ezt megígérte,és minden maradt a régiben.

Nem hagytuk annyiban,az utca lakóival összefogtunk,és közösen aláírt kérvényt nyújtottunk be.Na ennek végül volt hatása.

(Vagy annak,hogy az egyik lakó ismerte az egyik önkormányzati képviselőt,nem tudom:)

Szóval nem könnyű a helyzet.A hatóságoknak az a jó,ha békén hagyják őket,nem szeretik,ha az emberek mindenféle ügyes-bajos dollgaikkal mennek hozzájuk.

A civil érdekvédelmi szervezetek meg sokszor szeretnének segíteni,de nincs rá lehetőségük.

2009. okt. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Teljesen igazad van én viszont kihagytam a lényeget. Közölni kell a tulajjal hogy vagy hajlanak az állatvédők közreműködésére vagy feljelentést teszel aminek a következménye sok zsíros csekk. Ha ennyire elhanyagolja a kutyáit az a szemét szerintem pillanatok alatt meg fog tőlük válni.
2009. okt. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!