Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szibériai Huskyról vélemény/ta...

Szibériai Huskyról vélemény/tapasztalat?

Figyelt kérdés
Sziasztok, nagyon beleszerelmesedtem ebbe a fajtába, de mit érdemes róluk tudni? Mire érdemes náluk oda figyelni? Van-e valamilyen különös igényük, mozgás igény? szőrzet ápolás..stb. Véleményeket, de leginkább tapasztalt husky tartók tapasztalatát várom. a Válaszokat előre is köszönöm. :)

2013. jún. 10. 17:51
1 2 3 4
 11/34 eloljaro ***** válasza:
Nekem két huskym van tenyésztőtől szerintem tartás függő az igényük ,a bundájukat nagyon sokat kell gondozni ugyanis szinte egész évben persze a rendes vedlést követően . Nagyon makacsok határozott jellemek nagyon sok szeretetet képes adni viszont el is várja mozgásigényük nagy de ha rendszerességet viszel a dologba akkor nem olyan vészes ha jó helyről veszed és leigazolható a kutyus nagy valószinüséggel nem kell tartanod fajtabetegségektöl de sajna kizárni nem lehet. Ha meggondolod olyan mint egy gyerek és szinte ugyanúgy kell vele foglalkozni és rendszeresen nagyon jó kutya csak el kell fogadni hogy nem aportírozik,és ha nincs kadve(és elég sokszor nincs) akkor nem jön vissza mert minden ami mozog érdekesebb mint te. Ha ezeket el tudod fogadni és eggyütt tudsz ezzel élni akkor próbáld meg sok sikert!!
2013. júl. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 sippara ***** válasza:
76%
Érdekes, az enyém gond nélkül apportírozik (bár benne van egy év munkám és még közel sem BH szintű a dolog) és mindig, minden körülmények között visszajön.
2013. júl. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 eloljaro ***** válasza:
Azt hiszem nem az volt a kérdés hogy a te kutyád visszsajön e hanem fajtajellemzőket kértek természetesen mindenre betanithatóak.
2013. júl. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
100%
Enyémek is első szóra visszajönnek, de tény, hogy ehhez kell egy elég jó kapcsolat a kutya és a gazdi között. Én nem fektettem nagy erőt a behivás tanitására nem volt rá szükség annyira jó a kapcsolatom a kutyáimmal. Ez kapcsolat meg tanitás függő, de persze azért igaza van a másik válaszadónak, hogy nem ez az általános, mert nagyon kiváncsi természetük van az már biztos.:))
2013. júl. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:

Csak akkor vegyél husky-t ha ezeket be tudod tartani:


-Minden napos foglalkozás / mozgatás. Nem kell 5

2013. szept. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:

Bocsánat előbb elküldte a kommentemet mint szerettem volna.

Szóval:


- mindennapos mozgatás, foglalkozás vele. Testileg szellemileg. Nem kell 5

2013. szept. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:

Bocsánat a gépem teljesen behülyült :D

Akkor harmadszorra:


A miénk ezeket igényli és ha nem kapja meg feltalálja magát.


-Minden nap több óra foglalkozás vele. Testileg szellemileg. Játék, tanítás, nagy séta vele minden felé. Én futni szoktam vele. fél óra után kimerül, de ha sétálunk másfél óra után se akar nyugton maradni.


- NEm szeret egyedül lenni. Ha nem tudsz rá minden nap meglelő időt szakítani akkor ne akarj husky-t mert hamar elkanászodnak ha nincsenek rendesen nevelve.


- Ha makacs, következetes és nyugodt emberkén tudod lekezelni a hülyeségeit, akkor gyorsabban fogsz tudni boldogulni vele.


Nálunk következő dolog állt fent. akartunk egy kutyát. Párom huskyt akart mert "jajj de szép kutyák" én utána néztem a fajta tulajdonságainak, és úgy döntöttem hogy igen jöhet a husky. Sokat mozgok, minden nap futok, és szeretünk mindenfelé menni. Ezért is tudtam hogy a husky jó választás, mert tudom magammal vinni futni, beteszem az autóba elmegyünk valamerre. Mindenhol imád ott lenni ahol te is vagy.

Ebből az lett hogy amikor előjöttek a hülyeségei (szökés, ásás, ugrálás) akkor én le is tudtam kezelni (néha nehéz volt türelmesen elviselni a dolgot de megérte) a párom meg aki nem volt rá felkészülve a mai napig szenved a kutya lekezelésével.


Tehát csak akkor ha tudsz vele foglalkozni. Volt már több kutyánk. Úgy veszem észre hogy ők sokkal több időt és figyelmet igényelnek. DE ha nem vagy erős személyiség és kitartó, akkor fogadj meg egy jó tanácsot és ne akarj husky-t. Makacsak, kitartóak, zsiványok :D

Ha te makacsabbb vagy és kitartóbb akkor oké, de ha nem akkor csak szenvedni fogsz vele.


Amit jó ha tudsz:

A huskyk többsége ás, ugrál és szökik.

Szerintem nevelhető a dolog. Mi a szökésről leszoktattuk, de az ugrálásról és az ásásról eddig még nem sikerült. (ha le van mozgatva akkor nem ás a miénk.)

2013. szept. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
32%

Szaporító, tenyésztő, fajtamentő dologhoz annyit szólnék hozzá hogy pár hozzászólással előbb belinkeltek képet a tenyésztett és szaporított husky-król.


Én se támogatom a szaporítást (mielőtt bárki is félre értené). De mi pl úgy jártunk hogy neten kerestünk tenyésztőt, az ára is "husky-s volt" a kutyáknak. Képen is olyanok voltak mint a kis husky-k. Elmentünk, és megnéztük a kiválasztott kutyusunkat. Hát ami ott fogadott minket az kritikán aluli..... A legnagyobb disznósz.rban élt együtt 50 kutya. Agyba főbe ellette az összes szuka husky-t. Volt amelyik 1 éves se volt de már vemhes volt.... a szaporaító hapsi kb 100 kg és nem részletezem hogy milyen nemzetiségű volt.


A mi kinézett kutyusunk se úgy nézett ki mint a képen. Lógott a füle és egy csirke lábbal játszott. Mondanom sem kell hogy rettegett a "gazdától".

Normál esetben ilyenkor azt mondja az ember hogy "kösz nem mi ezért nem fizetünk" de a szaporító oda készítette a fejszét és közölte hogy agyon veri ha nem visszük el mert lóg a füle és senkinek sem kell.... Kialkudtunk egy barátibb árat és jól átverve de elhoztuk a kutyust, mert nem akartuk hogy agyon verjék.


A füle hamar felállt, és azóta senki nem mondja meg róla hogy szaporított vagy tenyésztett. Hozzáértő husky-sok sem tudják megmondani a különbséget. Tehát lehet szaporítótól is szép kutyát venni. De mi rengeteget szenvedtünk az állatorvossal, mert rettentő beteg volt.


Falkamentők azért jók mert segítesz egy állaton. De szerintem a husky-t pont azért kéne kölyökként elhozni mert úgy könnyebb kinevelni a hülyeségeit.

2013. szept. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=x2CaouIp1kE


Szerintem ezek a fajta kutyák egy külön életmódot követelnek. Ami engem illet, csodálom őket. Szerintem az egyik legkülönlegesebb fajta - nagyon erőteljesek. Szeretnék egyszer látni igazi szánhúzó falkát a maguk természetes környezetében. :)

Ami a mozgásigényüket illeti, szinte végtelen. :D

Én magam, nem tartanék ilyen kutyát, mert nem tudnám biztosítani neki azokat az életfeltételeket, amelyekben jól érezné magát.

2013. szept. 2. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
2013. szept. 2. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!