Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak? Nagyon elkeserí...

Mit csináljak? Nagyon elkeserít a kutyusom viselkedése! (Többbi lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok!Még 2010 ben találtam egy kutyust,az árokba dobva,megkötözve(lábai,pofája),tele volt sebekkel.Én befogadtam,nagyon megsajnáltam...a kutyust elvittem Orvoshoz,az Orvos szerint körübelül 6 hónapos Spicc keverék lehet,beoltattam,chippeltettem,ivartalanítottam,féregtelenítőt,s Gyógyszereket is kapot,stb...azóa szépen felgyógyult.Mikor hazavittük velünk kedves volt,szelíd,aranyos,aztán 1 hónap múlva ok nélkül megkapott,elvittük kutyasuliba,ottan is kapkodott mindenkit,így elakarták altatni,mondván veszélyes,de nem egyeztem bele...így Ceasar könyvekből kezdtem tanítani,jutifalattal,stb...egy időre minden szép és jó volt,aztán újból megkapott...a kutyust SOHA nem bántottuk.Nem első kutyánként került hozzám,mielőtt találtam őt, előtte 1 ével azelőtt halt meg a kutyusom,egy Dobermann kutyus volt,nagyon jól nevelt,szocializált.Azonban ezzel a kis spicc keverék szukával nem tudom már tényleg mit csináljak,félek már tőle olykor,azóta is kapkod,s van hogy meg is harap...ez csak időközönként van,van hogy 1-2 hétig,vagy hónapig nem bánt,kedves,barátságos,aranyos kutyus,s szót is fogad.Most már elmúlt 3 éves,s nem változott a harapások,s kapkodások száma.Nem szeretném elaltatni,nem szeretném menhelyre adni...nagyon sajnálom őt,s rettenetesen szeretem...de nem tudok mit csinálni vele,teljesen elkeserít.Mit tegyek?Állatorvosnak,stbnek nem akarok szólni,mert elaltatnák...Lehetséges hogy idegrendszeri gondjai vannak esetleg?Vagy mi lenne a legjobb?Segítsetek kérlek,nagyon szeretem a kutyusom!!!Nem akarom elveszíteni :((( minden tippet,tanácsot,stb köszönök szépen előre is !
2013. jún. 13. 22:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a traumáktól van, amiket régen elszenvedett. Lehetséges, hogy néha úgy nyúlsz hozzá, amitől megijed és ezért kap meg. Az egyik ismerősömnek van egy olyan kutyája, akit régen sokat bántottak, teljesen normális, de amikor úgy közelít hozzá valaki, hogy a tenyerét a feje fölé emeli, egyből elkezd morogni, nem bírja elviselni.
2013. jún. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A kutya is lehet idegbeteg
2013. jún. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Előszőr is köszönöm szépen a válazokat mindenkinek!Valamikor,igen,lehetséges hogy megíjedhet,de ezt megis értem,hogy sérült a lelki világa a kutyusnak,de van úgy,hogy nem is nyúlók hozzá,csak pl ülök a széken,s egyszercsak oda kap...de pár perccel később mint ha csak semmi se történt volna,elkezd puszilgatni...lehetséges hogy idegrendszer próblémája van,kedves második válaszoló.Még is mit lehetne tenni vele,hogy bízzon bennem,vagy csak hogy egy picivel is kevesebb legyen a kapkodások,harapások száma?
2013. jún. 13. 23:35
 4/11 anonim ***** válasza:
első vagyok, az a baj, hogy rosszul szocializálódott és így nagyon nehéz mit kezdeni vele.. írtad, hogy a kutyaiskola nem vált be, de mégis az lenne a legjobb, ha valami "szakértőhöz" vinnéd.. nem biztos, hogy tökéletesen meggyógyul és sokba kerül, de azért nagyon sokat javulhat
2013. jún. 14. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
56%

[link]

Nem írtad ugyan hogy miképp és hogyan foglalkozol vele, hogy mennyire van betartva a falkasorrend de úgy gondolom valahol itt kell keresni a hibát. Szerintem hívd fel a linkben szereplő kutyasuttogót és beszélj vele. Lehet hogy egy kötődési tréning sem ártana nektek. Azt hiszem hogy nállad is győzött a sajnálaf faktor, és nem a határozotság nyert hanem a szegény kutyus milyen szörnyű sorsa volt. Ez viszont nem túl jó a kutya szempontjából mert nem fog vezetőnek tartani. Az hogy amikor ülsz akkor is odakap azt jelenti a számomra, hogy úgy gondolja beléptél a személyes terébe, amit nem tűr ezért el akar zavarni.

2013. jún. 14. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
34%

tudom , bunkón fog hangzani , de a helyzet egyszerű : egy h@lye pi@sa vagy .

elvitted kutyasuliba ,majd megijedtél és abbahagytad az esélyt arra ,hogy segítséggel megold a gondot.

mégis ,mit gondolsz ??? hogyan oldódna meg a problémád,ha egyszerűen ennyire h@lyén viselkedsz?

néha sajnálom,hogy az ilyen embereknek nem pit-jük vagy valami erősebb harapású kutyájuk van mert akkor RÁ LENNÉNEK KÉNYSZERÍTVE A MEGOLDÁS KERESÉSÉRE,ÉS MEGOLDÁSÁRA.

Sajnos a spicc kicsit harap :(

volt 3 éved ,és nem tettél semmit ami megoldaná a gondod. most ,hogy időd lett, vagy meguntad, vagy divat a kutyasétáltatás és te nem tudod a te kis idegbeteg kutyádat sétáltatni ,vagy valami más okból, elkezded keresni a megoldást .

pedig egyszerű : kutyaiskola !!

ott mindent megtanulhatsz ,ami ahhoz kell,hogy kivedd végre a fejed a seggedből ,és 3 év után felelősségteljesebben gondolkodj .

megnevelheted a félreszocializált kutyád.

nincs itt semmi idegrendszeri gond, itt a gond a te hozzáállásod!

na ez eléggé brutálisra sikeredett, de nem szeretem a nyavalygást .

2013. jún. 14. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

dreamer.lapunk.hu/

Ezen az oldalon sok jó infót találsz!

2013. jún. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy a kutyasuli újra szóbajön-e, de ha igen (az lenne a legjobb!!), akkor feltétlen olyat keress, ahol nem dobálóznak rögtön azzal, hogy "el kell altatni" a kutyát. Terápia kellene neki, elkötelezett szakemberek. Valószínűleg ahol voltál, nem volt alkalmas egy ilyen eset megoldására.

Illetve nem akarok hülyeséget mondani, de érdemes lehet utánanézni, egyszer olvastam valahol, hogy ha tényleg idegrendszeri gond elképzelhető (bár ez a legritkább eset, és szerintem túl megbélyegző, hiszen nem lehet tudni biztosan...), akkor is meg lehet próbálni holisztikus kezelést, ami nem csak a nevelésre koncentrál, de még az étrendre is. Bizonyos adalékanyagok nem kívánatos irányban befolyásolják az idegrendszer működését, van, ami viszont pozitívan hat. Fogalmam sincs, hogy ez működik-e, de ha ennyire kétségbe vagy esve, akkor nézz utána minden lehetőségnek és minél több irányból koncentrálj a problémára. Ez természetesen csak a nevelés, a kapcsolatotokra koncentrálás MELLETT számíthat akár egy kicsit is.

Biztos kezű, türelmes, következetes, ugyanakkor szeretetteljes vezetésre van szüksége. Úgyhogy a félelmedet és az aggodalmadat mindenképp igyekezd háttérbe szorítani, az csak rontani fog a dolgon. Remélem, megoldódik a probléma!

2013. jún. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
68%

5 és 6ossal abszolút egyet értek. igaz 6 kicsit durván fogalmazott, de eltekintve ettől bizony abszolút igaza van. valójában annak a kutyának semmi baja nincsen az ég világon, csak annyi hogy magát hiszi falkavezérnek. érdekes hogy cesart említetted, ugyanis pont az ő videói vannak tele ilyen viselkedésű kutyákkal és sehol nem említik meg hogy a kutya ideggyenge lenne. némelyik még ennél brutálisabb is valljuk be. nagyon jól írta az 5ös válaszoló, egészen biztos hogy a kutya sajnálatából és iránta érzett mérhetetlen szeretetből indul az egész probléma.

valójában amire egy kutyának szüksége van az abszolút nem egyenlő azzal amire mi azt hisszük hogy ez kell neki. éppen cesar nem győzi hangsúlyozni hogy a nagy szeretet az csak abszolút harmadlagos. sajnálatnak pedig helye nincs, hiszen az gyengeség. nos ez a gyakorlatban akár még egyes embereknek szívtelennek is látszik. mi sem jobb példa mint a drága anyósom, állandóan próbál beleszólni a kutyám nevelésébe. egyes szabályokba mint pl. miért nem adok a kutyának a kajámból hiszen olyan édes cuki és biztos baromira ééééhesss.... szóval nem olyan könnyű valódi vezérként megállni a helyed egy olyanabb kutyánál amelyik igenis megköveteli ezt. ráadásul meg kellene érteni hogy ezeket a dolgokat nem csak ideig óráig kell betartani hanem az egész életben. ha valami beválik de aztán mégsem, ott minden esetben a gazdiban és az ő KÖVETKEZETETLENSÉGÉBEN keresendő az ok. nem a kutya dönt úgy hogy most hallgatok egy bizonyos tiltásra aztán mégsem. de ezt borzasztó nehéz pár mondatban leírni. én is javaslom egy szakember mihamarabbi segítségét.


én szeretnék belinkelni egy hasonló kérdést hátha a válaszok alapján lesz némi fogalmad arról miért viselkedik így a kutyád. http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__4433935-domin..

2013. jún. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%

Hogy jössz te ahhoz, te köcsög 60 %-os, hogy bárkit is lehülyep.csázz, aki jószándékkal fordult egy állat felé, csak épp (lehet) hogy nem tudta hogy kezelje? Vagy te talán odamentél volna, és megmented az állatot, mi? Ha ez a hülyep.cs nem lett volna, a szerencsétlen állatból már csak csontok lennének. Ez a hülye p.csa kiállt az állatért, amikor azt el akarták altatni. Több válaszod olvastam, de ilyen mocskos, undorító, fennhéjázó stílust ritkán tapasztaltam. Kicsit vegyél vissza a pofádból, mert senki nem díjazza az ilyen hozzáállást, és tanúsíts tiszteletet embertársaid iránt, különösen azok iránt, akik jószándékúak.


A kérdezőnek: lehet az is, hogy idegrendszeri probléma, bár nagyon ritka kutyáknál, de előfordul. Találkoztam már olyan hovawarttal, akit emiatt el kellett altatni, pedig mindenféle különfoglalkozásra is kijártak a sulin, ahol már ember- és állatagresszív rotikat is rehabilitáltak, de ezzel a kutyával nem jött össze. De valószínű, hogy csak szimplán félre lett nevelve. Ha újra elmész vele kutyasuliba, javaslom olyat keress, ahol a fő szempont a kutya és gazda kapcsolata, nem a régimódi munkakutyáknak való iskola.

2013. jún. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!