Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki könyörgöm segítsen, a...

Valaki könyörgöm segítsen, a kutyusom folyton szökik nembírom már?

Figyelt kérdés

Fajtatiszta, lassan 3éves kan németjuhászról van szó.

IGEN, FAJTATISZTA, jól olvasod.

Állandóan megszökik.:( ha kinn vagyok Vele, nyilván nem.. de bejövök, 20p után már hűlt helye van. Viszont az utcán az emberek ugye félnek tőle, illetve én is félek hogy elüti egy kocsi vagy valami történik ...:(


Tudni kell róla h apportos, elég önfejű, a labdáját sem adja oda senkinek, csak kirángatni lehet a szájából..

a kerítésre rengeteget költöttem már, de egyszerűen nem tudok többet. Így is ronda már, de valahogy megszökik. FOGALMAM SINCS HOGY HOL, NINCS NYOMA EGYSZERŰEN.


Ezért most kennelben van, de gyűlölöm h be kell zárnom.. de egyszerűen nem tudok vele mit csinálni. Próbáltam, ezer esélyt adtam Neki, de nem megy. Hajnali 3kor mentem utána általában, meg órákig kerestem a városban míg rátaláltam nagynehezen. Igaz akkor odajön hozzám rögtön és jön velem haza.. de ez így nem mehet tovább.


SEGÍTSETEK KÉRLEK:(


nem ivartalanított..


2013. jún. 16. 11:56
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/73 A kérdező kommentje:
úristen nem lesz szegény semmiféle munkaedzésre v munkavégézsre befogva. TI JÓL VAGYTOK ??????????????????
2013. jún. 16. 22:50
 52/73 anonim ***** válasza:
Én szinte biztos vagyok benne, hogy nincs a kutya agyilag lefárasztva úgy ahogy kellene. Apám hozott 3 éve egy 2 éves nj kant, ami az utcán éldegélt 2 évet (nem kóbor volt, előző tulaj ott tartotta), szökött is, 1-2 óra múlva vissza jött, aztán elkezdődött a kutya kiképzése és már nem is szökött. Minden nap apportírózik vele, engedelmességit csinálnak, eldugott tárgyat felkerestet és ha van segítsége, akkor fürkészik meg őrző védőznek. Nincs is kedve elszökni, pedig ivaros, építkezés van és el van bontva a hátsó udvarban a kerítés nyugodtan egyedül lehet ott is hagyni nem megy el.
2013. jún. 17. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/73 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, te nagyon egyszerű vagy, tényleg sajnálom, hogy tarthatsz kutyát. A munkaedzés, az nem azonos a kapálással, vagy földhordással, hanem, amikről idáig beszéltek neked, amit lelkesen megfogadtál (eleve a gyors tempós és sok futás lehet munkaedzés).

Sötétség.

2013. jún. 17. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/73 anonim ***** válasza:

Egyébként a németjuhász fajtamentők sem örülnek, ha olvasnak ilyen tartási körülményekről. Sőt a tenyésztők sem (főleg a zsarukutyások).

Én személy szerint egy megyei állatvédelmi csapathoz tartozom és mi simán elkobzunk állatot helytelen tartás okán, és bármilyen bejelentést kivizsgálunk.Sőt, naponta 2 autóval járjuk a megyét.

Ajánlom, hogy nagyon gyorsan csináltasd meg a kerítést. Szerintem látogatók várhatóak 1-2-en belül.

2013. jún. 17. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/73 anonim ***** válasza:
1-2 héten belül.
2013. jún. 17. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/73 A kérdező kommentje:
:D ja valszeg Te tudnál az életembe turkálni.. kevés vagy ahhoz :))
2013. jún. 17. 12:57
 57/73 anonim ***** válasza:

Jól van.

Még annyit, mert fontos esetleg annak is, aki valah rákeres erre a témára. Az állatorvosoknak szintén bejelentési kötelezettségük van a második-harmadik megtalálás után, ha hozzájuk viszik azonosítani az ebet, ha tudomásukra jut az ismétlődő szökés ténye, ha kerítés olyan állapotban van, amelyik nem alkalmas kutyatartásra, ha a kutya a meghatározott hosszúságnál rövidebb futóláncon van.

Ilyenkor az álat elkobzásán túl, tetemes pénzbüntetésre, bizonyított veszélyeztetés esetén súlyosabb büntetésre lehet számítani.

Város határán belül (és sajnos kívül is) a rendőrök egybőli kilövés mellett dönthetnek (szoktak), amennyiben a kutya belátható közelében nincs gazda. Nagytestű kutyáknál egyáltalán nincs kecmec.

Nem passzióból, vagy szívatási vágyból basztergállak, hanem, mert nem játék az a téma, amiről írsz. Elég egy "jó" szomszéd. Ha a rendőrök viszik el a kutyát mindenképpen a gyepire kerül. Ha az állatvédelmisek, akkor alapítványhoz, ahol nincs altatás és szabadon, nagy kifutón vannak az ebek. De nem vidám megoldás egyik sem.

Javaslom, keresd fel a helyi állatvédelmi önkénteseket, ha kedves vagy velük, elmagyarázod a helyzetet, és biztosítod a hideg sört, biztosan segítenek neked egy-két délután rendbehozni azt a fránya kerítést.

2013. jún. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/73 A kérdező kommentje:

Köszönöm h normálisan írsz végre. Hidd csak el, hogy én is a megoldáson töröm magam. Tudod, most már nem kennelben van jelenleg, hanem még tegnap csináltattunk egy hosszú futót Neki, és most tud szaladgálni ELÉG NAGY területen.. de ez csak ideiglenes, mert a kennelt nem bírtam nézni se.

Ma du lesz bekamerázva a kerítés és javítás lesz folyamatosan! Meg lesz oldva, nem nyugszok addig úgy sem.

2013. jún. 17. 14:36
 59/73 A kérdező kommentje:

Elszökni pedig nem engedem, mert mint mondtam ha elütik vagy bármi történik vele... inkább lesz most egy kis időre ilyen hosszú futón, minthogy baja legyen.

Másrészről pedig most a garázsban kuksol, mert nagyon melege van.. óránként frissítem fel de nagyon meleg van.

2013. jún. 17. 14:39
 60/73 anonim ***** válasza:

Normálisan írsz, így én is normálisan írok. Megnyugodtam, hogy nem csak egy pici kennelről van szó és csináltatok kifutót.

Milyen hosszú az inkriminált kerítés? Milyen most, miből van?

2013. jún. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!