Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi baja lehet a kutyámnak?

Mi baja lehet a kutyámnak?

Figyelt kérdés

5 éves mudiról van szó.

Az utóbbi három napban nem fut rendesen, csak ügetni hajlandó, szinte csak lépésben követi a biciklit, pedig egy hete még alig lehetett leállítani, úgy futott. Nem hiszem, hogy a meleg a baj, mivel ez eddig sosem állította meg, ha futkosásról, játszásról volt szó.

Nem látom, hogy sántítana, vagy csapott farral járna. Nem mutatott fájdalmat, mikor megtapogattam a lábát, hátha észreveszek valamit(bár úgy tudom a kutyák nem szokták kimutatni a fájdalmukat). Nem kedvetlen, ki akar menni velem, de mintha nem bírná olyan jól.

Lehet, hogy valami mozgásszervi megbetegedése van, vagy csak túlreagálom a dolgot? Le tudnám tesztelni valahogy?Orvoshoz leghamarabb kedden tudom vinni, ezért kérdezgetek itt.



2013. jún. 16. 19:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet a hirtelen meleg vidd ki estefele 8kor futni ha akkor minden oké akkor nincs baj, ha nem akkor sajnos tippem sincs nem értek annyira hozzá.
2013. jún. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. jún. 17. 06:04
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is az óriási hőség miatt nem bír futni, nagyon hirtelen jött ez a kánikula a hűvös, csapadékos időjárás után. Minél jobban ritkítsd meg a bundáját a kilazult aljszőrzettől, én a Furminátort javaslom, mudinak a Classic M méret a megfelelő. Próbaképp vidd ki holnap nagyon korán reggel biciklivel, amikor még hűvösebb van. Ha akkor is így mozog, akkor tényleg gond lehet... Aszfalton fut? Az hosszútávon árt az ízületeknek. Én úgy viszem ki a saját mudim, hogy minél közelebb megyek az út széléhez, hogy inkább a füves, kavicsos részen kocogjon. Csak a földúton váltok gyorsabb iramra, itt már el is engedem. Érdemes lenne adni neki zöldkagyló-kivonatot, és hetente egyszer-kétszer disznófület, marhalábszár-csontot (csak kicsit leforrázva) a porc miatt.
2013. jún. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Valószínű tényleg a melegtől van, mert meg sem mozdul mostanság. Este jól viszont sokkal aktívabb lett.

Nem aszfalton futtatom, hanem kint a határban, homok- földúton vagy gyepen.

Köszönöm a válaszaitokat!

2013. jún. 21. 18:11
 5/7 A kérdező kommentje:
És tényleg kijött belőle egy csomó szőr, sajnos ráadásul gyapjasodik is neki, amióta ivartalanítottuk. Rendesen megkönnyebült szegény :D
2013. jún. 21. 18:12
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor csak tényleg ennyi a gond szerencsére :) Az enyémeket hajnali öt körül viszem ki, és/vagy este 7 körül. Napközben nem akarnak mozogni, meg is értem őket. Néha azért leviszem őket a folyóhoz, de nem a legnagyobb hőségben.

Fésüld őt továbbra is, nem kell naponta, de legalább hetente, amíg ilyen erősen vedlik. Ha már nem jön belőle szőr, elég két-három hetente is. De vedlési időszakban én nagyon durván megkopasztom a mudimat, olyan ritka lesz a bundája, hogy még a bőre is kilátszik néhol, például a szügyén és a hasán, combján, ahol sok volt az aljszőrzet :D

De nagyon élvezi a szellős, nyári bundáját.

2013. jún. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szívesen fésülöm én, csak nagyon utálja. A fenekén ráadásul nem is engedi(vagyis nem akarja) amióta kasztráltattuk. Azt hiszem tud valamit...

Valami tipp esetleg erre, hogy hogyan nyugtassam le, hogy ne morogjon és kapkodjon oda? A nyugtatgatás, a közömbösség/nyugodtság, a jutalomfalat adás nem segít.

2013. jún. 24. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!