Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem hagyja magát?

Miért nem hagyja magát?

Figyelt kérdés

Van egy négy éves bichon havanese fajtájú kislány kutyánk.Szeretnénk,hogy legyenek kiskutyái,a párja is megvan ( ugyan ilyen fajtájú és korban is megegyező), viszont mégsem hagyja magát.Mindent enged,de amikor oda kerül a sor,hogy "rámászik" a fiú,elzavarja.Miért lehet ez?Van valami megoldás?

Normális válaszokat előre is köszönöm!


2013. jún. 16. 21:16
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Nézz utána, mielőtt még hülyeségeket írkálsz! Az avval is helyes!
2013. jún. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

mert nincsenek meg szűrései, a havanese-nek is vannak betegségei amit a tenyésztők szűrnek és csak olyan kutyákat pároztatnak akik egészségesek és mentesek xy betegség alól,így nem születik beteg kutyus..


de te honnan tudod,hogy a te kutyád vagy a fiú kutyus nem - e hordozója vmilyen betegségnek,amit ha szűretnétek fény derülne,de így nagy eséllyel lesz az alom között beteg kutyus és akkor gazdi aki megveszi ráfázik,hogy a kutya beteg,epilepsziás és miegyébb..


másrészt a szukát nagyon megterheli az ellés, első alomnál pedig akár fenn állhat az is,hogy nem foglalkozik a kölykeivel és akkor nektek kell felnevelni őket 2 óránként tejjel etetni (speckó kutyáknak való tejporral)


a kutyákat 6 hetesen kell oltani elsőként ( 3500-6000/kutya)


féreghajtó,plussz chip nem olcsó..

2013. jún. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

jah és mesélj nekem arról is hogy 6-8-10 kiskutya hova fog kerülni? milyen környezetbe, milyen gazdikhoz?


plusz mesélj már nekem a terveidről hogy azon felül hogy "megesik a nagy eset" mi egyebet fogsz tenni? mit teszel a vemhes szukával? mit teszel majd a kölykökkel amíg az anyjuk mellett a helye? mennyi idősen fogod elválasztani a kölyköket?

2013. jún. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
93%

tanulj meg helyesen írni... az avval is elfogadott :D hehe....


a kutyádnak meg vannak a megfelelő orvosi papírjai? meg vannak a kutyák szűrései?


minden egyes tüzeléssel, közelebb hozod a kutyád halálát, az ellés erre még rádob egy lapáttal... (méhrák és különböző daganatok nagyobb eséllyel alakulnak ki nála, az állvemhesség emlőgyulladáshoz vezethet)


mivel magáról a párzásról sincs fogalmad látszik a kérdésből, az elléshez és vemhességhez még annyira sincs... szerintem hagyd a kiskutyádat párzás nélkül..


miért szeretnétek hogy kiskutyái legyenek?


fogadjunk törzskönyve sincs a te kis cukikádnak, az is egy szaporítótól van, kitudja milyen anyától meg milyen apától...

2013. jún. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
*3500-6000 FT
2013. jún. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Először is szeretném leszögezni, hogy nem áll szándékomban bárkit is megbántani, megpróbálom a tőlem telhető legnormálisabb módon leírni azt, amit az itteni emberek többsége már kb milliószor elmagyarázott.

A bichon havenese egy manapság igen kedvelt fajta, épp ezért a szaporítók legfőbb áldozata. A szaporító kifejezés alatt értendő minden olyan ember, aki hivatalos kennelnév nélkül kutyákat pároztat.

Ennek több hátránya is van:

-egészségügyi szűrések nélkül pároztat kutyákat, mindenféle örökletes betegséget továbbítva a születendő alomba (rossz fogak, diszplázia, allergia hajlam)

-szakértelem nélkül végzi a pároztatást, ezzel fölösleges fájdalmat okoz a kutyáknak, és olyan alapvető hibákat követ el, amelyek kiküszöbölhetők lennének

-nem megfelelő szempontok alapján választ párost, így nem a legjobb génállomány szaporodik az újabb alommal, ami a fajta romlásához vezet

-a hozzáértés hiánya miatt nem biztosított a szuka és a kölykök megfelelő ellátása

-a születendő kölykök csak gyarapítják a felesleges kutyák számát az országban, miattuk egy menhelyen élő kutya veszti el a lehetőségét a normális életre


Röviden és tömören ennyi a lényeg. Ha valaki szaporítótól vesz kutyát, nem tudhatja, hogy milyen betegséggel terhelt a kölyök, nem tud semmit a származásáról, pénzzel támogat egy nem hozzáértő személyt ahelyett, hogy egy a fajta nemesítését szolgáló tenyésztőtől venne jó vérvonalú, garantáltan egészséges kutyát, vagy megmentene egy kutyust a menhelyről.

A szaporítás óriási károkat okoz a tenyésztőknek, mivel a szaporított kutyák lényegesen olcsóbbak, ők is kénytelenek áron alul, sokszor pénzveszteséggel eladni a kiskutyákat.

Ne szaporíts! A fedezés fájdalmas a kutya számára, a vemhesség és az ellés nagyon megterheli a szervezetét, és akár éveket vehet el az életéből. Arról nem is beszélve, hogy valószínűleg mínuszba jönnél ki egy alom felnevelése után. Szükség lesz állatorvosi ellátásra a vemhesség ideje alatt (UH, féreghajtás, szülés levezetése, egyéb komplikációk), a kölyköknek szüksége lesz féreghajtóra, chipre, és oltásokra is. Egy kiskutyára durván 10 000 forintot lehet számolni, és ez csak az alap ellátás. Akkor még nem beszéltünk a normális minőségű, tápanyagban gazdag tápról, ami szintén nem 2 forint. Ha esetleg komplikáció lépne fel, akár több tízezer forintot is felemészthet az orvosi számla. És persze a temérdek idő, ami rendelkezésedre áll, hogy a nap 24 órájában bármikor rá tudj nézni a kölykökre, ellátni őket, takarítani a szart alóluk, állandóan készenlétben állni...

És mindezt egy olyan alomért, aminek se származása, se szűrései, se törzskönyve. Szakértelem nélkül, vakon próbálkozni, mikor vannak, akik hosszú éveken át tanulnak genetikát és tenyésztést, hogy szívük fajtáját nemesítsék. Remélem nem voltam goromba, de sajnos ez van, ez az igazság, és mivel naponta kutyák százai halnak meg menhelyeken a helyhiány miatt, talán inkább csökkenteni kéne az utcára kerülő ebek számát.

2013. jún. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Mind a két kutya törzskönyvezett,chip is van bennük,rendszeresen vannak oltva.Az én kutyám egy idős házaspártól van,rendszeresen állatorvoshoz vitt,normálisan nevet kutyáktól egy szem "gyerekként" született kutyus.Illetve a másik kutyus szülei is normálisan voltak ellátva,minden papírjuk megvan,szintúgy törzskönyvezett kutyáktól,náluk két kutya született ebből az egyik kisfiú lenne az enyém párja.
2013. jún. 16. 22:10
 18/24 anonim ***** válasza:
Mert már lehet túl van azon az időszakon mikor termékeny. Vagy mert tapasztalatlan. Nem kéne erőltetni...
2013. jún. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként, mert chipje van (ezen jót mosolyogtam amúgy) és mert a doki adja neki az oltásokat, még lehet egy betegség hordozója... A miénk is epilepsziás, és 4 évesen jött elő rajta...
2013. jún. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
én komolyan nem értem az ilyen gazdákat. nekem is jó helyről van a pitem. épp ma ketten estek neki szó szerint miközben azt nyafogták a képébe hogy milyen gyönyörű. 4 szuka jelöltel zaklattak ezidáig. a jelleme bár domináns de imádnivaló , épp ma találkoztunk egy sajnos antiszoc kutyussal amelyik idegbajosan esett neki szó szerint (vicsorítva, morogva ment neki a kutya!) de ő legénykedés helyett nagyon ügyesen lerendezte a dolgot. szóval tapasztalatlan fejjel nekem is olyan a kutyám amit sokszorosítani kellene. mégis! nem teszem. mert nem vagyok tenyésztő, mert nem tudom hogy milyen párosítás lenne egy idegen szukával. mert lehet hogy a dominanciája a szaporításnak hála rossz értelemben ütközne ki a kölykökön. és mert attól mert az utcán mindenki gyönyörűnek találja lehet egy küllembíró körberöhögne mert ahhoz nem eléggé szép hogy a fajtát nemesítse. stb stb. pedig számomra is gyönyörű, öröm ránézni de ez korántsem elég ahhoz hogy kölyköket gyártsak amikkel ki tudja mi történik. én egyszerűen képtelen vagyok felfogni hogy főleg egy szuka tulajdonosa hogy nem foglalkozik ezekkel. illetve azzal hogy az ellés még az embernek sem leányálom. a kölykökkel vacakolni takarítani utánnuk stb. csak azért mert szép a bichon kislánykám, meg a szomszéd julinéni is elájul ha ránéz. a hajam hullik már ki az ilyen emberektől de komolyan mondom!
2013. jún. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!