Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi számít jó gazdinak egy...

Mi számít jó gazdinak egy kutyánál?

Figyelt kérdés
Nem értem, mert én pl. minden nap kétóránként kiviszem az udvarra játszani pisilni kakilni a kéthónapos goldimat, etetem naponta négyszer kevéskét, a kutya jó húsban van, szeretgetem, játszok vele kint-bent, hagyom hogy az előszobában aludjon, de rácsapok az orrára ha rosszat csinál, mégis azt mondja anya, hogy nem vagyok jó gazdi... szerintetek min kéne javítanom?
2013. jún. 24. 09:31
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
hú, köszi a válaszokat... a jó húsban van kifejezést úgy értettem, hogy a korának megfelelő a súlya. de könyörgöm ne itt veszekedjetek, mert várom a segítőkész válaszokat. :) köszi
2013. jún. 24. 12:01
 12/26 anonim ***** válasza:
0%

jól van kispalikee, látom veszed elő a szebbik stílusodat már megint. kérlek mutasd mr meg nekem hogy írtad azt hogy megfelelő immunrendszer mellett. jah hogy a harmadik válaszodban. ettől függetlenül az elsőben totális butaságot írtál. plusz mint már írtam jobb lesz ha utánna nézel ezeknek a dolgoknak. ne kelljen már nekiállnom bővebb magyarázattal alátámasztanom miért nem mérvadó abszolút a zsírréteg. és főleg egy kutya esetében aki még több napig is elvan kaja nélkül.


tudod miből van a zsír? a sok felesleges cuccból tevődik össze. de nem ám a létfontosságú vitaminokból nekem elhiheted. és azt tudod -hogy ha a zsírréteg annyira fontos mondjuk egy parvós kutya esetében- hogy a folyadékon és a vitaminokon van a hangsúly? láttál te már minőségileg táplált kölyköt? egy deka zsírréteg nincsen rajta. nah jó maxi egy nagyon minimális kis kölyökháj de attól nem fog egy parvót túlélni.

2013. jún. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
mellesleg ha annyira igazad van --> koplaláskor a zsírréteg használódik fel --> az emberek miért nem képesek leadni a hájukat puszta koplalással? ha fogy a duci kölyök, ő sem azért mert a zsírréteget használja fel. azért mert veszít folyadékot, esik az izomzat mert abból elveszi a szervezet a fehérjét és a glükózt stb stb. de ezt oldalakon keresztül írhatnám.
2013. jún. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
9%
Jó, nem fogok itt veszekedni, szerintem egyértelműen leírtam a válaszomban mindent, ki is javítottam, aki ezt nem érti, azzal nem tudok mit csinálni. Olyan egetverő hülyeségeket írsz, hogy az nem emberi, de legyen a te bajod. Mellesleg barátom élelmiszermérnök, úgyhogy köszönöm, van belátásom a témába.
2013. jún. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM SZÉPEN, DE A TÉMA LE VAN ZÁRVA, NEM KELL TOVÁBB VESZEKEDNI!!!
2013. jún. 24. 12:23
 16/26 anonim ***** válasza:
0%

az jó ha van egy élelmiszermérnök barátod. tőle is megkérdezheted ugyanezt. mit gondolsz az anorexiások -koplalnak- miért néznek ki úgy ahogy? mert totál leépíti a szervezetük mindenüket és csak legutolsó esetben a zsírt. mellesleg ha annyira biztos vagy abban hogy akkora nagy hülyeségeket írok, szeretettel várom megfelelő ellenérvekkel az alátámasztásodat akár priviben is ha úgy tetszik.


és még abba nem is mentünk bele hogy egy túlsúlyos/duci kölyöknek a fejlődése szempontjából abszolút nem nyerő ez az állapot. csak leterheli a plusz felesleg.

2013. jún. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
oké, akkor forduljunk egy kicsit erőszakosabb eszközökhöz. jelentelek titeket, aztán nézzétek meg magatokat, és legközelebb intézzétek el priviben. köszönöm!!!
2013. jún. 24. 13:31
 18/26 zsuzsabazsa ***** válasza:
70%

Muszáj védenem a kispleeket, mert tökéletesen igaza van.


Ne az immunrendszerekből induljunk ki hanem abból, hogy egy kiskutya növésben van jó sokáig és ehhez szükséges a bőséges tápanyag bevitel, mivel abból növekszik fejlődik.

Itt nem a mértéktelenségről beszélek.

Ha megnéztek egy almot és a kölykök szép dundik akkor azt is gondoljuk és látjuk, hogy megfelelően életerősek egészségesek.

Immunrendszer hiba meg bármelyik alomban előfordulhatnak némely kölyöknél. Az már más lapra tartozik.

Én magam sem a sovány kölyköket díjazom, hanem a gömbölyűbbeket.

2013. jún. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
54%

Megkérdeztem a barátomat, és elmondta mire való a háj, de íme egy link számodra, szakértőkém: [link]

Különös figyelemmel olvasd az energiaraktározás részt.

2013. jún. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

valóban? és akkor miért egy wikis oldalt linkeltél be?


no de mindegy is, le lehet engem pontozni, a wiki nem mondott újat számomra. én csak annyit mondok bárcsak ilyen egyszerű lenne hogy koplalással azonnal a zsír megy le. akkor egy csomó nő elégedett/sportos izmos lenne és az elhízott kutyáknak is bőven elég lenne csak ha nem/kevesebbet esznek.


a másik. leírtam hogy a kölyökháj az teljesen természetes és jó ha van. de szerintem az abszolút nem meríti ki a duci fogalmát, főleg ha megtekintünk néhány tenyésztői kiskutyát, minőségi táplálással. 2-3 hónaposan abszolút nem ducik.


zsuzsabazsa.


az immunrendszer nem úgy megy mint a mentalitás. egy egészséges megfelelően táplált anyakutyának egészséges, jó immunrendszerű kölykei lesznek. nem csak az egyik vagy a másik, hanem mind! és mint már írtam, lehet hogy egy kölyök jól táplált ha az immunrendszere pedig a béka segge alatt van! mellesleg ha már ennél a kijelentésnél tartunk, ha egy tapasztalatlanabb kutyavásárló ezt elolvassa akkor simán fog egy férges "ducinak" látszó kutyát választani mert az biztos egészséges. mellesleg pont a szapik kedvelt szokása hogy túletetik a kölyköt hogy "erősebbnek" látszódjon.

2013. jún. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!