Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámban kullancsot vettem...

A kutyámban kullancsot vettem észre, de eltűnt! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az utóbbi napokban ez a harmadik kullancs amit felfedeztem rajta. Az egyik nagy fehér volt,a másik kettő meg kisebb lila színű. Na de az egyik lilát ma fedeztem fel,de mire hazaért valaki aki ki tudta volna jól szedni addigra eltűnt. Nem találom,és nagyon -nagyon aggódok. Már eleve az az előző kettö is lehetet fertőzött... Nem tudom mit tegyek. Ugye nem lesz baja ennyi kullancstól? :( 3 hónapos tacskó,akit kint tartok. Segítsetek kérlek,nagyon aggódok!koszonom
2013. jún. 24. 22:11
 1/6 anonim válasza:
Holnap mindenféleképpen vidd el orvoshoz! Nem szabad az ilyennel szórakozni, szörnyen veszélyes!
2013. jún. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Az én kutyámban is volt tavasszal, hogy 3 kullancs volt egyszerre. Érdemes őket mielőbb kiszedni/kiszedetni.

Viszont már pár kísérlettel bizonyították, hogy a kullancs amit megszívja magát, leválik az állatról. Szerintem nem kell nagyon aggódnod. Max nézd át majd pár szór a bőrét, hogy nem e kezd bevörösödni, mert ha igen jobb orvoshoz fordulni.

2013. jún. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Már jól megszívta magát? Mert akkor valószínű hogy levált. De az is lehet hogy kivakarta.
2013. jún. 25. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kullancs elleni nyakörv van rajta? vagy dezodoráld be ilyesmivel, nekünk sajnos volt egy kutyánk, aki babéziában halt meg. Akkor még nem volt ismert betegség.

Ma már gyógyítható.

2013. jún. 25. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom milyen az mikor megszivta magát,ez ilyen kicsi lila volt.De egyébként a kutyámon nem vettem észre semmi furát,játékos,futkározik,eszik,iszik és a vizelete sem söteétszínū. Ha valami változik akkor állatorvos azonnal,vagy vigyem már most??
2013. jún. 25. 09:13
 6/6 anonim válasza:
szerintem a BIZTONSÁG KEDVÉÉRT, jobb elvinni. rengeteg betegséget terjesztenek a kullancsok. hogy biztosak legyetek nézessétek meg dokival.
2013. jún. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!