Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Való-e kutya egy ilyen embernek?

Való-e kutya egy ilyen embernek?

Figyelt kérdés

Kb. fél éves volt már a kutya, amikor elhozta. A tulaj két ivartalanítatlan, oltatlan vizslája párosodott, így lettek a kiskutyák, ebből az alomból hozta el ő az utolsót, kb. 6-7 hónaposan. A pontos korát nem tudta az eredeti gazda sem. A kutyának semmi oltása nem volt, és a mai napig sincs. Természetesen chip sincs benne (bár ez szerintem nem probléma, de nem ide tartozik), veszettség elleni oltásokat sem kapott még, már két éves. Ahogy elhozta, két héten belül beteg lett a "kis"kutya, de nem vitte orvoshoz, csak hetekig simogatta, amíg magától meg nem gyógyult. Szerencsétlen jószág folyamatosan meg van kötve, mert mindent szétrágna, kikaparna, lerombolna a kertben. Mert a gazdának "nincs ideje" megnevelni. Reggelente kap enni, aztán ha a gazdinak is olyan kedve van, meg nem esik az eső, nincs túl hideg, vagy túl meleg odakinn, kimegy hozzá félórácskára, addig gyömöszöli kicsit. Télen természetesen nem ül ki hozzá a hóba-fagyba...

És ez az ember állítja, hogy szereti a kutyáját... Csak nekem ironikus a helyzet?


2013. júl. 2. 16:47
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

szegény kutyus :(

ez az ember nem normális!

2013. júl. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Határozottan nem való!
2013. júl. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Ő előadja magát, hogy nem fogja orvoshoz vinni soha, mert azok sarlatánok, ő annál jobban szereti a kutyáját (ha szomorú vagy rossz kedve van, igen, akkor nagyon tudja "szeretni"... félóráig-óráig tartó simogatás nagy szeretet...) És még én vagyok a hülye meg tájékozatlan, ha közlöm vele, hogy igen, valószínűleg ő biztos jobban tudja az internetről, fórumokból összeszedett tudásával, hogy miért olyan rossz az a PARVO oltás a kutyának... Például...
2013. júl. 2. 16:57
 4/23 A kérdező kommentje:
Ó igen, és sétáltatva a két éve alatt a kutya kb. háromszor volt, mert "nem tud viselkedni az utcán". Különben is, gazdi se szeret sétálni...
2013. júl. 2. 16:58
 5/23 anonim ***** válasza:

Nem is értem a kérdésedet, hiszen a válsz egyértelmű, a leírásod alapján számodra is.

Azért írtad ki, hogy szörnyülködjünk a sztorin, vagy van valami célod? Pl elhozni tőle a kutyát, vagy ilyesmi?

2013. júl. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Kérdezd már meg, hogy Ő jár-e orvoshoz vagy szed-e gyógyszert ha lázas vagy fáj a torka? A kutya is élőlény,mint Ő neki is szüksége van a kezelésre.
2013. júl. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Azért írtam ki, hogy később megmutassam neki a válaszokat, hogy lássa, hogy nem én vagyok a hülye.

Ő természetesen szed gyógyszert, ha beteg, bár nem sűrűn, csak már ha a "halálán van". Mivel férfiról beszélünk, ez akkor történik, ha megfázik kicsit, és hőemelkedése és/vagy torokfájása van.

Nem hozhatom el a kutyát, ugyanis vele élek, a vőlegényemről és a kutyájáról van szó.

Én személy szerint nem szeretem a kutyákat, de sosem bántanám őket. Kikerülöm őket, és kész. Megnevelni nem fogom a kutyáját, mert habár már próbálkoztam vele, le lett kiabálva a fejem, hogy mit szólok bele. Annyit foglalkozok a kutyával, amennyit muszáj, tehát kap friss vizet mindig, ha épp itthon vagyok délután, mert nem dolgozok.

Az ő lakásába költöztünk, amikor összecuccoltunk, amit a rokonáéktól bérel jutányos áron. Akkor még nem volt meg a kutya, úgy állított be vele anno, hogy engem meg sem kérdezett róla.

2013. júl. 2. 18:12
 8/23 anonim ***** válasza:
Hát, ez csak az én véleményem, de én ahhoz nem szeretnék hozzámenni, aki a kutyájával így bánik... mi lesz, ha gyereke lesz?
2013. júl. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Nem való nyilvánvaló.
2013. júl. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Nem lesz gyereke. Ő sem akar, és én sem. A vőlegényt viszont írhattam volna idézőjelbe, ugyanis csak magunk között az, nem igazán tervezünk esküvőt, csak van egy-egy "eljegyzési" piercingünk a bal gyűrűsujjunkon.
2013. júl. 2. 18:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!