Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Való-e kutya egy ilyen embernek?

Való-e kutya egy ilyen embernek?

Figyelt kérdés

Kb. fél éves volt már a kutya, amikor elhozta. A tulaj két ivartalanítatlan, oltatlan vizslája párosodott, így lettek a kiskutyák, ebből az alomból hozta el ő az utolsót, kb. 6-7 hónaposan. A pontos korát nem tudta az eredeti gazda sem. A kutyának semmi oltása nem volt, és a mai napig sincs. Természetesen chip sincs benne (bár ez szerintem nem probléma, de nem ide tartozik), veszettség elleni oltásokat sem kapott még, már két éves. Ahogy elhozta, két héten belül beteg lett a "kis"kutya, de nem vitte orvoshoz, csak hetekig simogatta, amíg magától meg nem gyógyult. Szerencsétlen jószág folyamatosan meg van kötve, mert mindent szétrágna, kikaparna, lerombolna a kertben. Mert a gazdának "nincs ideje" megnevelni. Reggelente kap enni, aztán ha a gazdinak is olyan kedve van, meg nem esik az eső, nincs túl hideg, vagy túl meleg odakinn, kimegy hozzá félórácskára, addig gyömöszöli kicsit. Télen természetesen nem ül ki hozzá a hóba-fagyba...

És ez az ember állítja, hogy szereti a kutyáját... Csak nekem ironikus a helyzet?


2013. júl. 2. 16:47
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
ivaros?
2013. júl. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:

Igen.

Orvost nem látott, az alap oltásait sem kapta meg soha, így szerintem egyértelmű :/

2013. júl. 3. 14:36
 23/23 anonim ***** válasza:

szerintem keress annak a kutyának megfelelő gazdát,a párodnak meg hazud azt,hogy megszökött..


ha a párod "szereti" a kutyákat akkor nagyszüleimék már kutyafanok,ők a falusi felfogásukkal ahogy bánnak a kutyával nekem már az idegen volt,de még azok a kutyák több millárdszor több törődést kapnak mint a ti kutyátok!

Oltva,féreghajtózva vannak,ivartalanítva is, bár sétáltatva ők sincsenek,de van egy nagy telek amit őrizhet a két kutya( napi 5-6 órát vannak a láncon csak)

nekem ez sem volt egyenlő a normális kutyatartással,de amit olvastam,hogy a ti kutyátokkal mennyit van foglalkozva legszívesebben sírni tudtam volna :(


Tudom nem a te hibád,de én már a helyedben annak a kutyának rég új gazdát kerestem volna!

2013. júl. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!