Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek mi erről a videóról a...

Henihund kérdése:

Nektek mi erről a videóról a véleményetek? Nehéz lehet így megtanítani egy kutyát?

Figyelt kérdés

Épp egy huskyt tervezek venni, és nézegettem videókat neten, meg facebookot, és ezt a videót találtam.

Azért ezt emelem ki, mert ez egy magyar videó, és huskyt trükközni még csak külföldi videón láttam, és ez úgy ösztönöz, hogy ha ez a lány meg tudta tanítani, akkor biztos, hogy én is. Nem tűnik nehéznek, bár, lehet, hogy túl könnyen veszem...

Amúgy első kutya lenne. Tudnátok írni véleményt, hogy szerintetek nehéz így tanítani egy kutyát?

és tudnátok írni huskykról? tapasztalat?

Vajon ezzel a kutyával mennyi van foglalkozva? Mennyi időbe telne, míg megtanítanám én is ilyenekre?


https://www.youtube.com/watch?v=V1fGk19ezj4

Minden érdekel!



2013. júl. 5. 14:00
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
0%

1 percig néztem, de ezek egyszerű trükkök. Bár nem mindegy, milyen kutyának szeretnéd ezeket megtanítani.

Van egy tacskó keverékem, neki nem kellett fél óra ezekhez és szépen csinálta. Sőt ugrik-kúszik, ül-szépen ül (ez nálunk annyi volt, hogy kidobja a lábait oldalra, nem maga alá húzza). Ő szeretett tanulni, és imádja a hasát is.

Másik kutyám menhelyről van, 6 hónaposan hoztuk, szeret, körberajong, szépen sétál mellettem, visszajön, leül, de hogy ő hemperegjen a kedvemért, na azt aztán nem. Én meg nem akarom ráerőltetni, szükségtelennek érzem, főleg ha ő ezt nem élvezné... Ugrani szeret, pallón sétálni a feléig, aztán leugrik.

2013. júl. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 Imola Ágnes ***** válasza:
Ha kezdő vagy, nem ajánlok én sem Huskyt...ha mégis, ajánlott kikérni egy szakember segítségét....a kutyát nem lehet kétszer nevelni...amit elrontottál nála kölyökkorban max változtathatod, de semmissé tenni nem fogod...szép, mutatós kutyák, de azt ajánlom először járj utánna a fajta jellegzetességeinek...vagy ami még egy bevett, jól működő eljárás...fogadj be ideiglenesen egy Huskyt...rengeteg állatvédő szervezetnek van szüksége ideiglenes befogadóra... keress egy Huskyt, kérdezd meg a szervezetet, hogy szerintük a fajtára jellemző viselkedése van-e a kutyának, aztán indulhat a tesztkör+ jót cselekedtél...
2013. júl. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Nahát, az állam leesett, ügyes a kislány és ráadásul magyar is.

Nekem is huskym van, de mivel első kutyám és tapasztalatlan voltam, ezért sok mindent nem úgy csináltam, ahogy ma már csinálnám. Azóta számtalan könyvet kiolvastam, jártunk suliba, de későn kezdtük, amit ma már bánok. A huskyk okosak, viszont nagyon makacsak. Kajával nagyon jól motiválható, de hamar beleun mindenbe és fogja magát és odébb áll. Nagyon öntörvényű, emiatt tapasztalt, határozott gazdit igényel. Hogy őszinte legyek, nem ajánlom első kutyának.

2013. júl. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Állítólag 8 hetes kora óta képzi, oda van írva a videó alá.

Hát lehet, hogy igazatok van de azt se lehet tudni hogy a lánynak első kuyája-e mert elég fiatalnak néz ki ezért gondolom hogy első kutya. Megpróbálom ezzel a lánnyal felvenni a kapcsolatot valahogy és megkérdezem tőle hogy hogy csinálta ezeket, ha tényleg nehéz megtanítani.

Amúgy már vagy ezerszer végignéztem a videót és így sokadjára tényleg elgondolkoztam hogy a videó végén levő trükköket vajon hogy taníthatta meg. 11-es nem értem, hogy miért csak egy percig nézted, én elsőre végignéztem és azóta is mindennap megnézem, mert egyszerűen annyira tetszik s annyira kedvet kaptam a kutyázáshoz tőle. tuti ha ijeneket tudna a kutyám akkor mindenkinek mutogatnám

2013. júl. 9. 10:18
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, nagyon nagy a különbség a trükktanítás és a nevelés között. Egy kajával jól motiválható kutyát trükkökre tanítani valóban nem olyan nehéz.

Ahogy nézem, ez a videó otthon -de legalábbis zárt helyen- lett felvéve, ami nem feltétlenül mutatja meg, hogy hogy viselkedik egy kutya a szabadban, ingerek között, akkor mennyire figyel.

Mikor elkezdtem tanítani a kutyámat klikkerrel két hónapos korában, meg voltam róla győződve, hogy hát ez nem is olyan nehéz. És igen, trükkökben nagyon penge, a videókban látottak nagy részét tudja. Csak épp elengedni nem lehet akárhol, mert addig figyel rám, amíg nem lát meg egy madarat... A trükkök tanítása szuper szellemi fárasztás, de ennél jóval többről szól egy kutya nevelése (és a "fennmaradó" rész, mondjuk az, hogy bármiről le tudd hívni, jóval nehezebb...)

2013. júl. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 Imola Ágnes ***** válasza:

A trükktanítás messze egyszerűbb mint a nevelés. + ha elhibázol egy trökktanítást, a kutya max nem fogja azt tudni...ha a nevelésében vagy szocialiíációjában hibázol, akkor viszont végzetes következményei lehetnek (megtámad valamit, valakit, elszalad és elüti egy autó, vagy akár téged is megtámadhat...) nem egy példát láttam már. Legutóbbi esetem egy 5 hónapos Husky, aki megharapta a gazdáját, nem egyszer, és nem felületesen. A gazda nem egy határozott személyiség, és még mindíg kérdéses, hogy maradhat-e nála a kutya. és ne értsd feélre, nem rossz kutyafajta a husky...egyszerüen csak erős jellme van, ami határozott és tapasztalt gazdát igényel. Az amit ezen a videón láttál, nem kutyanevelés...

A lány a videón láthatóan gyakorlott kutyás, ismerek olyat aki 12 éves korában már saját kutyával munkavizsgát tett szóval a kor nem indokol tapasztalatlanságot...

2013. júl. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nem az a legfontosabb, hogy ezeket a trukkoket tudja. Az enyem is tudja ezeknek az egy reszet, meg kint a reten is megcsinalja. Viszont, ha meglat egy masik kutyat vagy valami izgit akkor elrohan.. Es emiatt csak zart helyen engedhetem el, sose vagyok nyugodt. En azt mondom, hogy inkabb ne tudna egy trukkot se, de hivasra minden korulmenyek kozott jonne vissza... Ha kutyad lesz akkor te is rajossz, hogy mi az ami igazan fontos
2013. júl. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Makacsabb, önfejű kutyát azért nem ajánlanak első kutyának, mert marha könnyű elrontani és hamarabb a fejére nőhet az embernek. Ha kevésbé önfejű egy kutya nem azt jelenti,hogy nem aktív, csupán 1000x könnyebben tanul, mert nem csak magára figyel. Ha egy aprót hibázol akkor ezt kihasználják, míg egy másabb fajta "észre sem veszi". Persze nem minden esetben,és nem mondja senki,hogy ne legyen. De ha lesz majd neked, javaslom,hogy próbálj ki egy bordert mondjuk. Ég és föld :D Amúgy ha husky kell akkor hajrá, nagyon megkönnyíted a dolgodat ha kutyasuliba mentek. :)
2013. júl. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 Imola Ágnes ***** válasza:

A bordert nem ajánlanám... a mai példányok jelentős többsége szocializációs viselkedészavarban szenved...álltalában túl félénkek, vagy agresszívek... kutyasportokban kiválóak, de a versenypályán kívül nem egyszerű velük...

Ha trükköket akarsz tanítani számos fajta van, akik alkalmasabbak erre...

2013. júl. 10. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

na facebookon megtaláltam a lányt. hamarabb, mint hittem...azt hittem hetekig keresgélnem kell...ezt írta:


" Szia, nem nem zavarsz, írtak már rám egy páran, hogy adjak tippet trükkökhöz:)

Amúgy nem olyan egyszerű, mint amilyennek leírod, de nem is mondom, hogy olyan nagyon nehéz lenne, sok mindentől függ, pl hogy a kutyának is milyen kedve van, vagy hogy nekem milyen, hogy mennyire fáradt, vagy pörög a kutya, mert ha túl pörgős, akkor hajlamos nem annyira figyelni, és csinál mindent, amit már tud, de újat olyankor csak olyat tanítok, amihez jó, hogy ha pörög, pl az ugrások. Ha valami lightosabbat akarok tanítani, akkor előtte jól megfuttatom, hogy kicsit fáradjon, és nyugton tudjon ülni a kis fenekén. Ha van egy trükk, amit viszonylag már megtanult(ingerszegény környezetben megcsinálja, ha kérem) akkor elkezdem vele új helyen is gyakorolni, pl sétáknál, vagy amikor kimegyek vele a határba, ott mindig elengedem, és ha ott is megcsinálja, akkor tekintem megtanultnak.

Azért azt jó tippnek mondanám, hogy mielőtt neki állsz trükköket tanítani, amik viszonylag feleslegesek, a legfontosabbakat tanítsd meg neki, amik az ül, fekszik, marad és a behívás. ha ezek tökéletesen mennek, akkor jöhet bármi, de ezek a legfontosabbak. Pl ha nem tudnám behívni, akkor biztos, hogy nem engedném el sose pórázról, mert rettegnék tőle, hogy jön egy macska, és viszlát a kutyámnak, így viszont hiába jön macska, és hiába látja a kutya is, mert ha szólok neki, hogy hé, hozzám, akkor jön.

Igen, szoktam póráz nélkül is sétáltatni, de úgy, hogy a hátára teszem a pórázt, meg nem a városközpontban, mert ha esetlegesen találkoznék egy közteressel, akkor azt mondanám, hogy elejtettem a pórázt...kicsit szabálytalan, de ez van.

Igen, járunk kutyasuliba is, az engedelmes nagyrészét(90%át) ott tanultuk meg, de muszáj gyakorolni, mert ha a kutyasuliban engedelmes, de máshol nem akkor nem sokat ér. Illetve a kutyasuliban tanulunk agilityt is, nagyon imádja, és nagyon ügyes. Ha minden jól megy, és eléri a másfél éves kort, akkor versenyre is mehetünk:) Nem hiszem, hogy nyernénk, de mindenképpen ki akarom próbálni:) Ki tudja:P

A trükköket azokat itthon tanítom neki, önszorgalomból.

Voltunk már bemutatózni is, a legutóbbin dogdancing is volt, bár, balszerencsémre pont székelnie kellett, meg amúgy sem volt formában, ezért nem úgy teljesített, ahogy vártam, de a többiek azt mondták, hogy jó volt...hát én nem éreztem jónak, de a gyerekeknek szerintem mindegy volt. Amikor meg vége lett a "műsorunknak" akkor kb rögtön guggolt le kakilni XD szóval vicces volt, hogy kb 100 ember előtt elvégezte a dolgát...

Amúgy azért nem tökéletes kutya ő, van, hogy ha elmegyek valahova, mikor hazaérek agy meglepetés vár...ablakból leszedett virágok, szárítóról lerángatott ruhák, meg egy hiperaktív kutya, de ezt csak akkor csinálja, hogy ha elvagyok havazva, és nincs időm rá egy két napig. akkor megőrül. Folyamatos foglalkozást igényel, mert ha kihagyok egy pár napot az nagyon meglátszik. Nem könnyű eset. De hát ezért szeretem, mert egy bolond:)

Sok huskyt személyesen nem ismerek, hogy ők milyenek, de husky gazdikat igen, és elmondhatom, hogy szerencsére az enyém pl nem szökős, eléggé figyel rám, és véleményem szerint jól nevelt.

Ha huskyt akarsz, és és az enyémből indulok ki, akkor azt mondom, hogy hajrá, vágj bele, de akkor napi órákat kell vele foglalkoznod. És az enyém azt is nagyon igényli, hogy ne csak fárasszam, hanem kényeztessem, ha kimegyek hozzá, sokszor rögtön a hasát mutatja, hogy simogassam neki, és sokszor nyaggat is, hogy simogassam, de ha nagyon nyaggat, akkor mindig várok pár percet, mielőtt jönne a kényeztetés, hogy ne az legyen, amit ő akar.

Ha kimegyek gazozni, akkor segít, odajön mellém, és ő is ás, illetve szájjal tépi a gazokat:D nagyon nagy arc.

Én a helyedben meggondolnám, de ha mégis a husky mellett döntesz, akkor ha írsz, és tudok, akkor segítek;)

Remélem minden kérdésedre válaszoltam, ha nem akkor írj."


Szóval ezt irta nekem, bár, remélem nem fogja észre venni hogy ide kimásoltam...nem bisztos hogy örülne neki.

igasság szerint még mindig huskyt akarok, majd ha valami nem megy irok neki

2013. júl. 10. 08:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!