Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek ajánlanátok a keverék...

Kinek ajánlanátok a keverék kutyákat?

Figyelt kérdés
Mindig nézegetem a fajtákat de nem akad nekem megfelelő és mindig a keverék kutyáknál akadok el(persze nem baj)De félek hogy beteg kutyát fogok ki(ez a fajtatisztáknál is megrémit)És ti a keverék kutyákat kinek ajánlod?És nyugtassatok meg a betgségekkel kapcsolatba.
2009. okt. 18. 10:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Pont ez az előnyük, hogy jók a génjeik, csak nagyon ritkán hordoznak genetikai eredetű betegséget, meg persze kevésbé érzékenyek is. Személy szerint mindenkinek ajánlom, aki nem akar súlyos forintokat orvosra költeni...
2009. okt. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
21%
A kérdésre felelve: annak ajánlom, akinek nincs pénze fajtisztára!^^
2009. okt. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A keverékek kevésbé hajlamosak örökletes betegségekre, mint sok fajta. Persze a fajtatisztáknál is vannak egészségesek, de sok népszerű fajtánál probléma pl. a diszplázia.

Én csak felnőtt keveréket fogadnék be, mert nála tudod, hogy milyen tulajdonságai vannak és egy sokat bántott felnőtt kutya a leghálásabb, ha végre gazdához kerül.

2009. okt. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%

Azért ez nem ilyen egyszerű. A mai keverék kutyák általában nem olyan régen fajtatiszta ősökkel rendelkeznek, kevés az olyan amelyik generációk óta keverék. (sok 2-3 fajtatiszta kutya keveréke) Ezek ugyanúgy hordozhatják az ösök örökletes betegségeit.

Vannak DP-s, szembeteg, allergiás keverékek.

A keverék kutya lutri. Nem tudhatod milyen külső és belső tulajdonságokat örökölt.

Egy több éves keverékről ezt már jobban meg lehet mondani, de egy kölyökről nem.

A fajtatisztáknál (itt a tk-s, tenyésztett kutyákról van szó) a kötelező szűrések miatt a genetikai betegségek jelentős mértékben csökkentek, hiszen nem kap tenyészengedélyt az a kutya akinek nem negatívak a szűrései. És a kutya belső tulajdonságai is egyértelműbbek, hiszen a tenyészszemlén azt is tesztelik.

Tehát én kölyöknél a fajtatiszta tenyésztett kutyát ajánlanám, idősebbnél a keveréket.

2009. okt. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%

Egy fajtisztánál nagyobb az esély betegségkre, persze senki nem garantálja hogy a keverék sosem lesz beteg, ezek élőlények pont mint az emberek ők is ugynaúgy lehetnek betegek...

Ments meg egy keverék kutyát, megéri...

2009. okt. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%

Mindenkinek ajánlom a keverékeket, ők a legjobbak. Sokkal-sokkal immunisabbak a betegségekre, jobb a védekezőrendszerük, és mivel két fajta keverékei, a génjeik is. Nem hajlamosak az öröklött betegségekre, csak abban a szélsőséges az adott betegség. Stabil, jó idegrendszerű esetben ha mindkét szülőnél megtalálható kutyák, nem található meg náluk az ideggyengeség, és a korai epilepszia.

Csak hogy saját példámmal éljek: egy keverékem van (német vizsla-keverék keverék :)), egy border collie-m, és három hónaja kellett elaltatni a spánielemet (7 éves korában!). A spaninak epilepsziája volt, és négy éves korában megsüketült fülgyulladás következtében, amit orvossal kezeltettünk, és mégis hasztalan volt a kezelés. A borderemnek bőrgombája van, és recehártyasorvasása. Évente kétszer menetrendszerűen köhögni kezd és csinálja egy-két hétig, állítólag a hörgők nem jól állnak és ezért.

Bezzeg a keverékem már 12 éves múlt, és semmi baja! Két hónapos korától nálam van, és köszöni, semmi problémája nincs azon kívül, hogy az öregség jeleit mutatja, őszül a szentem és már inkább értékeli a hosszú estéket a cserépkályha mellett, mint a hosszú túrákat az erdőben. Persze ha eset van, megy, és nagyon jól bírja a túrákat, egy hangja nincs, de látom rajta hogy olyan öreguras lett.

Szóval, inkább a keverékeket ajánlom. Hihetetlen egyediek tudnak lenni, nem hasonlítanak sem külsőre, sem belsőre a fajtársaikhoz. És nagyon szeretem őket.

2009. okt. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Mielőtt szó érné a ház elejét, a spánielt és a bordert is tenyésztőtől vettem, olyan tenyésztőtől akit ismerek, és nagyon jól tudom hogy megvannak a szűréseik a kutyáknak, és nincs beltenyészet. A borderem testvéreit máig látom a kiállításokon, terelőverszenyeken.
2009. okt. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
81%
én azért örülök a keverék kutyámnak, mert annyira egyedi, h ilyen a világon nem nagyon van még egy:) Komolyan, hozzá hasonlót a google sem ismer. Nekem ez fontos volt, h ne olyan kutyám legyen, mint minden 2. kutyásnak, ezért ajánlanám. Aztán lehet, h 50 év múlva már népszerű fajtának fog számítani a keverékem:)
2009. okt. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs kifejezett célod a kutyával (vadászat, versenyszerű agility, úszás, akármi), csak egy társat szeretnél magad mellé, akkor bátran ajánlom a keverékeket. Akár felnőtt, akár kölyök. Egy jó menhelyen tudnak annyi infot a kutyák jelleméről, amennyi alapján ki tudod választani a neked megfelelőt. Gondolok ezzel arra, hogy melyikük pörgősebb, nyugodtabb, bújós vagy magának való... Kölyköknél mondjuk ez elég lutri, de esetükben meg kezedben a lehetőség formálni... Szóval, ha nem vagy szerelmes egyik fajtába sem, akkor irány egy menhely. Szerintem :)
2009. okt. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
36%

Ha bátor és ha nem nézed le akik mégis fajtatisztát választanak. Egyik válaszolónak üzenem: nekem olyan kutyám van akiből egy sincs a környéken, de meg az országban sem sok, mégsem kerlült sokba és fajtatiszta! Tehát csak népszerű divatkutyák jönne veled szembe az utcán és az nem az összes fajtatiszta. Sők merem állítani, így értőbb szemmel: nekem két fajtatiszta is ordítóan különböző.

Szóval ha bátor vagy és nem félsz attól, hogy nem tudod milyen méretű és jellemű lesz a kutyád. Ha pedig felnőttet hozol akkor akármit mondanak, igenis van esélyed, hogy váratlan dolgokat fog produkálni, mert nem biztos, hogy a menhelyen tudják, hogy ő a piros táskás nőket utálja. De mész az utcán akkor meg neki ugrik vagy elszalad... Suóval érted. Szerencsétleneket annyi minden érte. Tudom jó kutyák, de sajnos nem csak sikersztorik vannak. Én nem mondanám, hogy sokkal egészségesebbek, mindenki azt látja meg amit akar. Én azt állítom hogy nem egészségesebb így azt látom, hogy több beteg keverék is van a környezetemben. Aki szerint egészségesebb, az meg a beteg fajtatisztákat látja meg. Szóval ha nagyon eltökélet vagy akkor hajrá.

2009. okt. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!