Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pitbull kutya, miért ítélik...

Pitbull kutya, miért ítélik el sokan a fajtát és az olyan gazdát aki foglalkozik is vele?

Figyelt kérdés
Erős makacs jó erősen kell fogni a kutyát ez tény mint hogy az is hogy sok tudatlan csitri ilyen kutyát vesz és csak nagyzolnak vele de nem foglalkozik vele..! De gondolom az ilyen tudatlan “csitrik“ miatt néznek sokan ferde szemmel az ilyen kutyákra..??! ( Teszem hozzá sok ilyen embert ismerek fele keverék /pit és bull terrier keverék)
2013. júl. 11. 11:45
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Nekem bár corsom van, de őt is le harcikutyázzák, meg pit-nek nézik meg rettegnek tőle meg stb. Szóval úgy érzem hozzá kell szólnom ehhez a témához...

Rengeteg buta, legalábbis a kutyázáshoz buta kutyás emberrel találkozom és rájöttem, hogy azért félnek mert magukból és a saját kutyájukból indulnak ki. Nem tudják mi az, hogy nevelés. Azt hiszik az abból áll, hogy a kutya tudja a nevét,ismeri a gyere ide és az ül parancsot. De a nevelés az nem ezt takarja. Úgy gondolják, hogy az ő kutyájuk azért agresszív, azért ugat mert ő ilyen és kész, ezen nem lehet változtatni.Sőt azért mert ő ilyen mérges kutya, meg amúgy is fifike bolond, de azért szeretjük. Azért ugrál fel, mert ezt örökölte, az anyja is ilyen volt, nem lehet erről lenevelni. Mivel sok más kutya is így viselkedik így megnyugszanak, hogy igen ez természetes viselkedés. Azt hiszik minden kutya ilyen eleve elrendeltetten agresszív és félnek, mert a nagyobb kutyák nagyobbat tudnak harapni. Viszont az érem másik oldala, amikor sikerül rávennem valakit, hogy játszanak a kutyáink és többször is találkozunk, szép lassan megismeri a kutyámat, megismerkedik az amstaffos ismerőseimmel és azt mondják, hogy nagyon örülnek, hogy megismertek, mert előtte nagyon féltek az ilyen típusú kutyáktól és nagy ívben kerülték el, pedig milyen csodálatosak. Egyre több az ilyen ember hál' istennek. Volt aki elhozta a 60 év körüli anyukáját a nevelés mentes, elkényeztetett yorijával, mert hogy ráfér egy kis szocializálás és ezek a kutyák meg tudják tanítani neki a helyes viselkedést. És tényleg, azóta már az a yorki is teljesen más, mint akit kicseréltek és nem ő az egyetlen kutya akit a mi kutyáink "neveltek meg".

2013. júl. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Ja és még valami. Sok staff/pit azért van pórázon, meg szájkosárban, meg hermetikusan elzárva még a mező közepén is, mert ha egy pit akár csak vakkant egyet, mindenki összeszarja magát, és már viszik is karanténba nyomorultat. Nyílván mindenki védi a kutyáját, és még a legkisebb támadási felületet is igyekszik bedeszkázni, mert el sem képzeled mennyi atrocitás éri egy pit/staff gazdát, ezek miatt az előítéletek miatt.

Summa summarum ezek a kutyák nem feltétlenül azért vannak megkötve, mert másoknak ártanának, inkább nagyon is őket védik/védjük ezzel.

2013. júl. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
93%

bizony én is ugyanolyan vagyok mint az egyik válaszoló. a hajam hullik ki mikor bántják ezeket a kutyákat, a belinkelgetett videókról nem is beszélve. nemrégen volt egy vitám egy kérdezővel mert a pitet a c.gányhoz hasonlította. tökre igaza van annak a válaszolónak aki azt írta hogy azt se tudják valójában ezek a kutyák milyenek.

mindenki azt hiszi hogy szörnyként jönnek a világra. holott megfelelő foglalkozás mellett -nem több mint amit pl. egy roti igényel- csodálatos kutya lehet belőle. nekem ő az első pitem és nap mint nap elámulok rajta még magam is hogy mennyire nagyon nem igazak azok az állítások amik róluk terjengenek.


mellesleg azokat a piteket amik a saját gazdájukra támadnak szerintem tuti hogy nagyon pocsékul tartották! egy pitnek az a legeslegutolsó hogy bármilyen csúnyább reakciót is tegyen nemcsak a gazdi felé de még az egész család felé sem! a párom nővérének van egy pici ovodás kislánya. a kutya feje nagyobb az övénél. látni kellene hogyan bánik vele, valami eszméletlen. full gyengéd a kislányhoz holott senki nem tanította meg neki. ráadásul domináns. a páromat pl. lazán elhúzza vagy bárkit. mikor a partra megyünk a kislány szeretné vinni pórázon, komolyan mondom gyönyörűbben megy mellette mint én mellettem -engem nem húz- viccen kívül a kutya egy az egyben megváltozik mellette. a kislány a fülét is téphetné még arra sem reagál. hagyja neki. az egyetlen "probléma" hogy állandóan meg akarja puszilgatni a kislányt amit persze nem hagyunk.


a másik számomra új felfedezés hogy egy pit igenis nagyon jól tud viselkedni kutyatársaságban is. eszméletlen jól kommunikál az enyém más kutyákkal. tudja mit csináljon ha egy idegesebb kutyával áll szemben, milyen módszerekkel kerülje el az esetleges támadást. ha van vállalkozó kedvű kutyagazdi én a kutyámmal mindig szívesen állok elébe az ismerkedésnek.


a harmadik. én nem magyarországon élek. természetesen itt is van rossz híre ennek a fajtának, mégis egy igen érdekes és nagy különbségre lettem figyelmes. itt a szemmel láthatóan primitív tájékozatlan "olyan" emberek félnek tőle. a többség pedig egyenesen odavan érte. én nagyon boldog vagyok hogy rendszeresen kijárhatunk a partra emberek közé anélkül hogy bármi gond lenne a mienkkel vagy bárki különösebben félne tőle. sokkal többen vannak azok akik -látván hogy milyen szépen viselkedik a kutya még szabadon is- érdeklődnek iránta és mikor rákérdeznek hogy pitbull e a kutya el sem hiszik, mert ugye a pit az öl, gyilkol, idegbeteg. holott a röhej az hogy a parton általában mások kutyái nem tudnak viselkedni, pórázon tartják őket, vagy kissé agresszívan reagálnak más kutyákra, esetleg a pórázról idegbeteg módjára a mienkét ugatja, miközben a gusztustalan pitünk példamutatóan csendben van és fegyelmezetten ül vagy fekszik.


"És most nem a fajtát szólom le, csak csupán papírhoz és komoly engedélyekhez kötném, hogy emberek ilyen vagy hasonló kutyafajtákat tarthassanak. De hát az utcán minden 3. kutya már ilyesmi és a gazdáik 90%-a ostoba."


ezzel az állítással én nagyon egyetértek. elképedek ahogy itt a gyik-on is végignézem hány buta ember engedi meg magának ennek a fajtának a tartását, holott még annyit sem képes áldozni az ügy érdekében hogy egy megfelelő tenyésztőtől szerezze be a kutyát -idegrendszerei problémák maximális minimalizálása érdekében- és ezáltal még kutyasulira sem áldoz. persze megértem én azt hogy senki sem úgy születik hogy egyből keni vágja a témát, de legalább akkor megfelelő segítséget igénybe venne.


én áldom az eget hogy a kutyámnak nagyon jó stabil idegrendszere van. ahogyan azért is mert meg volt bennem az akarat hogy bebizonyítsam a pitekről szállingózó abszolút téves sztereotípiák nem igazak és nagyon alaposan odafigyeltem a nevelésére hogy a legkisebb hibát se kövessem el vele szemben.


mellesleg az esetek többségében a kutyával és nem a pittel mint fajtával van a gond. pl. a lovas videóban azért van probléma mert a ragadozó kipécézte magának a zsákmányállatot. ugyanígy megtámadná egy akármilyen másik kutya is, akár egy kis csivava is, mert ez ösztön, és nem pedig a pit egyetlen állatra támadó sajátossága.


érdekes számomra az is hogy az emberek előszeretettel linkelgetnek pites kutyatámadásokról is videót, holott egy ivarérett domináns esetleg neveletlen AKÁRMILYEN MÁS FAJTA VAGY KEVERÉK ugyanezt megteszi! tehát ott sem a pit hanem a kutya az ami főszerepet kap.


a másik érdekesség pedig -bizonyított tény!- hogy sokkal elenyészőbb a pitek körében az emberre való támadások hányada mint bármelyik egyéb fajtájé -tudtommal egyébként a német juci viszi ebben a pálmát!- de messzíre sem kell különösebben menni. hány olyan -feltehetőleg domináns- kutyáról lehet csak itt a gyik-on olvasni amelyik emberre és állatra egyaránt ártalmas és kezelhetetlen. fél éves német juhászra szöges fojtó kell mert lehetetlenség végigmenni vele rendesen az utcán?


szóval ezek is azt bizonyítják hogy nem a pit egyetlen sajátossága ez. ahogyan nem is fajtához köthető. hanem maga a kutya! és a dominancia kap szerepet ezekben az esetekben. sok ember veréssel próbál érvényt szerezni az akaratának. így nem csoda hogy a kutya is "veréssel" reagál. vagy hogy a kutya helyreteszi a rendetlenkedő falkatagot. ezek mind mind nem a fajtához köthetőek hanem az állathoz, a kutyához.


képtelen vagyok felfogni hogy az oly sok kutyaszakértő hogyan nem lát ilyenkor a dolgok mögé? és hogy képesek elkönyvelni ezeket a fajtákat valami született gyilkológépnek. vagy csak hogy a kedves említett kérdező kérdését idézzem: lec.gányozni a fajtát.

2013. júl. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

mellesleg még annyit hozzátennék:


mikor a páromhoz ideköltöztem a család összes tagja odajött hogy hát a pitbull öl!


szépen mindenkinek elmagyaráztam hogy ez nevelés kérdése, idővel majd rájönnek stb stb.


mire a párom unokahúga rohant be a szobába, a telóán mutatott egy képet hogy jól nézzem meg azt a pitet mert még a szélre is totál agresszív, csoda hogy a gazdáját még nem ölte meg.


a képen valami sivatagra emlékeztető totál sík terület. egy majd széteső kutyaházszerű valami. kb. max 2 méteres hatalmas szemű láncon egy totál befeszült pit. szerintetek? én azt gondolom ez önmagáért beszél és mindent elárul.

2013. júl. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Utolsó: nálunk ugyanez volt, amikor anyósomék megtudták, hogy amstaffunk lesz. Jött a sok "egyszer harapjon meg elföldelem a kertbe" beszólás, meg természetesen a harcikutyázás. Én is elmagyaráztam nekik, hogy ez egyáltalán nem így működik. Mióta megvan, mindenki odavan érte, természetesen tenyésztőtől vettük szűrt szülőktől és járunk oviba, meg mindenhova. Csak egy példa: akkor 4 hónapos kis vakarccsal jöttünk haza busszal oviból. Kis drágaságomra öröm volt ránézni, olyan szépen és nyugodtan üldögélt a lábam között, ahogy a nagykönyvben meg van írva. Tőlünk kb 3-4 méterre meg egy kis spániel egész úton őrjöngött, nyüszített meg rohangált a kis flexijén persze szájkosár nélkül (én egyszer próbálnám meg kosár nélkül buszra vinni...), a gazdi meg csak zavartan vigyorgott és ráncigálta vissza...
2013. júl. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

jaj, hát mi rengeteg ilyennel találkozunk. egy hete volt hogy a parton összetalálkoztunk egy neveletlen blökivel. mi épp érkeztünk, ők épp mentek. amint mi kiszálltunk a kocsiból a kutya eszeveszett örjöngésbe kezdett. az enyém meg csak lesett hogy akkor ezzel most mi van? szépen lefektettük amíg szedtük elő a motyót. ezalatt a másik végig így viselkedett. ráadásul a gazdái még csak nem is tiltották a viselkedését. csak köré álltak és látszott a fejükön hogy azt várják az enyém mikor esik neki az övéknek. akkor eléggé meg is sértődtem. mondtam a páromnak hogy azért az ilyen embereket nem kedvelem akik a kutyájuknak ezt a jellegű "táncra felhívó" viselkedését még csak tiltani sem tiltják, de bezzeg ha az enyém egyet morranna válaszul máris mi lennénk a hibásak. azt hiszem te írtad hogy nagyon oda kell figyelnünk nekünk pont ilyenekre is mert egyet vakkant a kutyánk és máris el van könyvelve agresszív állatnak. ilyen emberekkel kapcsolatban azért akárhogy is nézzük megszólal a sértődött oldalam hogy hogyan nem szégyellik magukat hogy a kutyájuk egy az egyben örjöng a mienkre letiltani nem kell mert ő cukin néz ki, meg ő biztos nem akar balhézni miközben az én kutyám még normálisan sem reagálhat az ilyenekre, figyelmen kívül kell hagyja okosan ezeket mert hát a pit meg ehhez hasonló gyilkológépek ugye. ezekre a buta emberekre nagyon haragszom, de szerencsére mifelénk mindezt látván a kutya és a gazdája járatja le magát.


van a házunkban egy pomerámiai spicc -nem biztos hogy jól írtam- az a nő mikor meglát minket mindig azzal kezdi JAJ JAJ holott az övé az amelyik -póráz híján ugyebár- rögtön rongyol a mienk képébe idegbetegen ugatva/ morogva. tegnap már mondta neki a párom hogy még akkor sem bántaná ha nekiesne (ezt tapasztalatból tudjuk) de a nő válasza erre az volt. nembaj, akkor is ez egy pit! sütött az egészről a mondanivalója. szó szerint azt figyeli mikor megyünk el hogy ne találkozzon össze a két kutya. röhej. holott az ő kutyája az idegbeteg ráadásul hallgatni se hallgat a gazdájára hogy ne rongyoljon már a képünkbe. állandóan fel kell kapnia kézbe. de nem baj, nekünk született szörnyetegünk van minket kell elítélni, meg lenézni, meg cüncögni mert létezünk.

2013. júl. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Mert főleg az USA-ban sok az idegbeteg túltenyésztett, vagy épp nem szelektáltan tenyésztett kutya, és sok a "gengszer" aki tartja. Ha ilyen kutyával látnak valakit az emberek akkor rögtön előítéleteik vannak, mert megszokták, hogy az ilyen kutyások b.nkók.
2013. júl. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
még annyit, hogy nekem is ellenezték a családban a tartását aztán végül semmi gond nem lett, de még mindíg az én kutyámtól retteg a falu, mer hát ugye régebben veszélyesnek is volt nyilvánítva, sok a rossz gazda...
2013. júl. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Nekem is pitem van és hihetetlen mennyire szeretetre méltóak olyanok mint a kis gyerekek folyamatossan a nyomomban van és olyan értelmesen figyel bármit is mondok neki. Egyszer azt monták nekem hogy sokat beszéljek a kutyának mert jót tesz :D hát ezt mondani sem kellet mindig beszélek hozzá. Soha sem gondoltam volna hogy ennyire meglehet szeretni egy kutyust!! Nagyon okos bár néha makacs de tudja hogy én vagyok a főnök rendessen megvan nevelve 2hónapos korába került hozzám második nap már megtanulta h ül és a parancs szóra evést.. rengeteget sétáltatom más kutyákkal nagyon szépen eljátszik egy hang nélkül :)
2013. júl. 13. 13:50
 20/21 A kérdező kommentje:
A szivem szakad meg amikor bántják őket!! Ők nem bántást hanem óriási szeretetet érdemelnek!! Azok az emberektól pedig feltudnák robbani akik nem is ismerik a fajtát és lehorják a sárga földig..! Elég sok fajta kutyával találkoztam már fiatal korom ellenére..nem szok
2013. júl. 13. 13:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!