Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni egy megbolondu...

Mit lehet tenni egy megbolondult kutyával?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


A kutya egy angol stafi (kan), akinek mostanában elgurult a gyógyszere, méghozzá jó messzire. Nemrég lett 2 éves és kissé kezd eldurvulni a helyzet. Már kiskora óta feltűnt, hogy elég szemtelen a kutya, de többé - kevésbé ezeket a helyzeteket sikerült kezelni, némelyikről le is szokott. Ám néhány héttel ezelőtt a lányom már jelezte, hogy elég furcsán megugatta a kutya, de ekkor még úgy voltam vele, hogy ez nem feltétlen probléma, és akár félre is érthette a gyerek.. 5 nappal ezelőtt mentem ki az udvarra, és elkezdett hátulról agresszívan lökdösni, majd amikor megfordultam, akkor a lábam után kapott, amit szerencsére sikerült elhúznom még időben. Ezután alaposan megszidtam, nem volt semmi, egészen tegnap estig. Jöttek vendégek, simogatták, minden rendben volt, de amikor mentek el, akkor a feleségem megfogta a kutya nyakörvét, hogy ne piszkálja őket. Ezután a kutyát elengedte, az pedig megfordult, lelapított és idegbeteg módon elkezdett vicsorogni, morogni, ugatni, és ment felé folyamatosan, ezt látva odamentem és próbáltam kézbe venni a dolgot, de a kutya már velem is ezt csinálta. Őszintén szólva, nem ijedtem meg tőle, de ez így nem mehet tovább, nem várnám meg, amíg megsebesít valakit. Mielőtt kapnám a hozzászólásokat, hogy "hülyének nem való ilyen kutya", azért azt leszögezném, hogy már volt 2 Rottweilerem és egy amerikai stafim, egyikkel sem volt sosem gond, szófogadó, aranyos kutyák voltak..


Tippek?



Előre is köszönöm a választ.


2013. júl. 14. 13:34
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%

Elhiszem, hogy korábban volt már rotid, amstaffod, de most kifogtál egy makacs és domináns egyedet. Írtad, hogy a póráz felrakása is problémát jelentett már korábban is, na ez viszont egyértelműen a szigorú és következetes nevelés hiánya.

Ennél a kutyánál nem elég az, ami a többi kutyánál elég volt. Sajnos tippet nem tudok adni, de én is ajánlom a Csodálatos kutyadoki részeit megnézésre, Cesar sok problémás és agresszív pitet, és amstaffot nevelt már meg.

2013. júl. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
100%
A póráz felrakása miért jelent gondot? Séta előtt a kutya túl izgatott? Vagy "csak" nem szereti a pórázt és sétálni sem akar menni? Sétánál hogyan viselkedik?
2013. júl. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
100%

Sétáltatáskor nagyon nem ajánlom a hámot, mivel az eredetileg arra lett tervezve, hogy a dolgozó kutyák nagyobb erőt legyenek képesek kifejteni (pl. szánhúzók esetében a kutya testére erősített hámmal sokkal erősebben képes húzni). Ebből adódik, hogy sétáltatáskor ha hámot raksz a kutyára, felruházod további erővel, így még nehezebb lesz kezelned a kutyát. Tapasztalatból mondom hogy sokkal könnyebben korrigálható egy kutya ha a pórázt a nyakához kötöd. Fontos ahogy a nyakának a legfelsőbb részén, közvetlenül a füle alatt legyen a nyakörv. A legegyszerűbb szerintem ha fojtót használsz, nem azt a baromi drága fém meg szöges baromságokat (ezek csak azért vannak mert van aki megveszi, hanem egy teljesen egyszerű pórázt, aminek a végét áthurkolód a fogójánál és így már kész is van a fojtó nyakörv + póráz (kb 500 ft-ból).


Szeretetet sose adj egy izgatott, agresszív, frusztrált, félelemmel teli, domináns kutyának. Ha ezt teszed, jutalmazod az ilyesfajta viselkedést. Szeretet csak a nyugodt, megadó kutya kapjon. Ne felejtsd, a sorrend a Testmozgás, Fegyelem, Szeretet. A kutyáknak nem igazán van szükségük szeretre, az csak az embernek kell hogy simogathassa a kutyáját. Ami nekik fontos hogy mozogjanak, és hogy egy erős falkavezér legyen akinek az irányítása alatt boldogan élhetnek (semmiképpen sem zsarnoki irányításra gondolok, hanem hogy úgy tereled az életét hogy minden igényét kielégítsd).

2013. júl. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:

22:

Alapvetően a kutya viselkedése változott meg gyökeresen mostanra. Ha megsimogatja (bárki), akkor is, szinte mint egy idióta rángatja magát össze, vissza. Nem bír magával, pl. ma reggel, amikor hazajöttem, az udvar egyik végétől a másikig rohant izomból oda-vissza legalább négyszer, majd le-fel rohangált a lépcsőn. A póráz felrakásánál azt érzem, hogy túlságosan izgatott, de ez a dolgok nagy részére igaz, mindig izgatott. A sétánál már nincs gond, az elején még rángat egy kicsit, de aztán felhagy ezzel...

2013. júl. 14. 14:52
 25/35 anonim ***** válasza:
100%
Azért rohan összevissza az udvaron mert tele van energiával ami nics levezetve. Az ismerősön a 3 éves staffját az alap séták mellet napi egy órát futtatja biciklivel. Azonkivűl tanítani is kellene hogy agyilag is fáradt legyen.
2013. júl. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
64%
A legvalószínűbb hogy nincs lemozgatva. A felesleges energiái izgatottságban, esetleg agresszióban törhetnek ki. Fogd a bicikliz és menj vele 1,5 - 2 órát, hogy majd kipurcanjon, és ha elégedetten eldöglik, nah akkor látod hogy jó munkát végeztél :)
2013. júl. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%
Első alkalomkor ne menj vele 1,5-2 órát, csak fokozatosan szoktasd hozzá az efféle terheléshez, mert ez számára túl sok lenne első nekifutásnak. Barátomnak az ismerősének a kutyája (boxer) így kapott egyszer szívrohamot.
2013. júl. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%

Hű! Ez tényleg "érdekessé" válhat ha a gyerekre támad.

Lehet tényleg olyasmi amit előttem írtak, hogy fáj valamije (be van gyulladva egy foga, vagy a füle, vagy tüske, vagy akármi ment bele, stb), de ahogy írtad, hogy már régebben is bepróbálkozott, valszeg át akarja venni az irányító szerepet.

Én pont fordítva voltam.

Hoztam egy menhelyről egy felnőtt rottweilert. (Nem ő az első kutyám.)

Nem volt idegbeteg vagy bármi, de azért látszódott rajta, hogy szeretne irányítani.

Engedély nélkül bejött a házba, ha kizártam, akkor verte az ajtót, majdnem betörte. Játék közben tök durva volt, volt hogy megkapott, vagy ha én "nyertem" akkor ahogy írtad a lábam-kezem után kapott, vagy csipkedett. Ha azt mondtam neki hogy 'A' akkor szándékosan 'B-t' cselekedett, bármikor ha épp neki úgy tetszett hogy valahová siet, vagy fut, mindent és mindenkit lökött fel mint egy tanki, ha az udvarra álltam be a kocsival meg kellett kötnöm nehogy kimenjen, vagy a kocsi mögé kerüljön, ha valami nem úgy volt ahogy neki tetszett, akkor a fekhelye puha részét széttépte darabokra, és mindent amit talált (virágok, seprű, partvis, műanyag lapát, teregetett ruhák, stb.) Aztán nálam a következők váltak be:

Ha verte az ajtót, akkor nem vettem róla tudomást (mert ha kimentem rászólni, akkor látta, hogy elér vele valamit).

Ha össze-vissza ugrált amikor sétára indultunk, és nem ült le rendesen (persze az "ül"-t szót már előtte megtanítottam neki), akkor visszaakasztottam a pórázt, és vártam kb. 20 percet, majd újra kezdtem. Egy idő után már tudta hogy szépen tartsa a fejét. Játék közben nem kiabáltam vagy hasonlók, hanem ha úgy alakult löktem rajta egy nagyot (hogy érezze, nem ő van fizikai fölényben), ha kapott volna a kezem-lábam után akkor egy határozott NEM-el rászóltam, esetleg a fenekére legyintettem, ha nagyon bedurvult vagy hasonlók, akkor egyszer csak hirtelen otthagytam játék közben és nem foglalkoztam vele. Az autós sztorit segítséggel oldottam meg, mert a párommal felváltva valamelyikünk mindig kiszállt a kocsiból, bement gyalog, és leültette a kutyát egy olyan helyre ami nincs útban és mondtuk neki hogy: MARAD!

(persze eleinte fogni kellett a nyakörvét)

Aztán mostmár tudja hogy nem mehet ki, hanem magától leül és megvárja míg betolatok majd becsukom a kaput.

Ahogy valaki előttem is írta, valahogy tekintélyt kell szerezned, és nem úgy hogy ordibálsz vele, vagy agyonvered, hanem hogy határozott és következetes vagy.

Pl. ha ellop egy kaját, akkor (mint nagyon sokan ROSSZUL) nem azt teszed, hogy jaj, már úgyis összenyalta akkor egye meg, hanem igenis ha rajtakapod akkor elveszed tőle, és nem hagyod hogy megegye.

2013. júl. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat! :)

Remélhetőleg mielőbb megoldódnak a problémák...

1-2 hét múlva újra írok!

2013. júl. 14. 15:37
 30/35 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kutyátokban annyi a le nem vezetett energia, hogy sokszor amiatt válik agresszívvá.

Napi 1 óra lődörgés nem elég neki, legalább 2x1 óra kellene, és sokkal nagyobb fizikai terhelés.

Ha van olyan a családban, aki szeret futni, akkor próbáljátok ki a canicrosst, vagy a súlyhúzás is segíthet, esetleg úszás.

2013. júl. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!