Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni egy megbolondu...

Mit lehet tenni egy megbolondult kutyával?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


A kutya egy angol stafi (kan), akinek mostanában elgurult a gyógyszere, méghozzá jó messzire. Nemrég lett 2 éves és kissé kezd eldurvulni a helyzet. Már kiskora óta feltűnt, hogy elég szemtelen a kutya, de többé - kevésbé ezeket a helyzeteket sikerült kezelni, némelyikről le is szokott. Ám néhány héttel ezelőtt a lányom már jelezte, hogy elég furcsán megugatta a kutya, de ekkor még úgy voltam vele, hogy ez nem feltétlen probléma, és akár félre is érthette a gyerek.. 5 nappal ezelőtt mentem ki az udvarra, és elkezdett hátulról agresszívan lökdösni, majd amikor megfordultam, akkor a lábam után kapott, amit szerencsére sikerült elhúznom még időben. Ezután alaposan megszidtam, nem volt semmi, egészen tegnap estig. Jöttek vendégek, simogatták, minden rendben volt, de amikor mentek el, akkor a feleségem megfogta a kutya nyakörvét, hogy ne piszkálja őket. Ezután a kutyát elengedte, az pedig megfordult, lelapított és idegbeteg módon elkezdett vicsorogni, morogni, ugatni, és ment felé folyamatosan, ezt látva odamentem és próbáltam kézbe venni a dolgot, de a kutya már velem is ezt csinálta. Őszintén szólva, nem ijedtem meg tőle, de ez így nem mehet tovább, nem várnám meg, amíg megsebesít valakit. Mielőtt kapnám a hozzászólásokat, hogy "hülyének nem való ilyen kutya", azért azt leszögezném, hogy már volt 2 Rottweilerem és egy amerikai stafim, egyikkel sem volt sosem gond, szófogadó, aranyos kutyák voltak..


Tippek?



Előre is köszönöm a választ.


2013. júl. 14. 13:34
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
7%
Kutyasuli? Minek? Pénzkidobás, kell egy jó rádióantenna vagy rózsavessző és időnként olyanokat rá kell sózni hogy 1 héten át hurkás legyen a háta, ne félj, 1 hét alatt megtanúlná ki a főnök...
2013. júl. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
0%
Ki kell találni vaami olyan büntetést amit nagyon utál a kutya Pl. meg kötni, bezárni. ilyenmik ha nem javul akkor állatorvos.
2013. júl. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
100%

#31 A legnagyobb tévedés agresszióval válaszolni a nem helyes viselkedésre. Ha így csinálná csak súlyosbítaná a dolgokat. Azt kell megnézni hogy a természetes közösségben hogyan nevelik egymást a kutyák. Egy egy apró harapás, érintés, amelynek nem az a célja hogy fájdalmat okozzon hanem hogy fegyelmezzen. Semmiképp sem szabad fájdalmat okozni egy kutyának, és aki ennek ellenkezőjét mondja az vagy maga is agresszív vagy tehetetlen.


szonja: Ez lehetséges hogy embereknél működik, de a kutya az nem ember. Pl. ha bezárnád, és így büntetnéd, csak tovább növelnéd a szorongását, nem oldanál meg vele semmit. Emberek esetében ez egy "megoldás", mert agyunk sokkal fejletteb, memóriánk sokkal jobb mint a kutyáké. Képesek vagyunk következtetéseket levonni a múltból, tudjuk ha hibáztunk, még el is szégyeljük magunkat. A büntetés ez esetben az emberekben tudatosul, hogy miért van. Ellenben a kutyák agya kevésbé fejlett, aminek köszönhetően mindig a jelen pillanatban élnek. Ha a kutya rosszat tesz korrigálni kell és nem büntetni. Ha mondjuk megharap valakit és utána te bezárod, azt nem képes felfogni hogy miért kapta és elgondolkodni hogy hogyan kellene máshogy. Az egyik kutya, a másik ember. Nem szabad a kutyát emberi pszichológiával nevelni, ebből adódnak a gondok. A kutyákat azonnal kell korrigálni egy kisebb érintéssel (nem kiabálva, lehetőleg némán), hogy tudja mik a korlátok. Az ilyen "humán" büntetések csak fokozzák a gondokat, segíteni nem segítenek.

2013. júl. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
75%
Megbolondult kutya nincs,csak tehetetlen, hozzá nem értő gazda!!!
2013. júl. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:

Szia!

Hogy haladtok a kutyával?

2013. aug. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!