Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor jó a domináns...

Most akkor jó a domináns kutya, vagy sem?

Figyelt kérdés
Nemrég voltam egy kutyakiképző előadásán, ahol azt mondták, hogy az a gazda jár a legjobban, akinek domináns kutyája van. Közben meg az ember mást se hall, mint hogy a domináns kutyákkal nagyon észnél kell lenni, egy percre se lankadhat a gazdiban a vezető szerep, stb. Akkor most jó végülis a gazdának, ha domináns a kutyája? És ha jó, akkor miért jó? (Arról van elképzelésem, hogy miért rossz, azt nem kell leírni :) Amúgy csak azért kérezem, mert én eddig akárhányszor választottam kutyát, mindig nagyon figyeltem arra, hogy ne legyen domináns, hiszen akkor szerintem könnyebb nevelni, könnyebben szófogadó lesz, és most elgondolkodtam, hogy mi lehet annak az álláspontja, aki ezt máshogyan gondolja.
2013. júl. 15. 12:17
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az előadás a kutya testbeszédéről szólt, hogy mikor milyen jelekből milyen viselkedésre következtethetünk. Az előadó eközben, mintegy mellesleg mondta, hogy az emberek, akik felkeresik őt a viselkedésproblémás kutyáikkal, negatív dologként mondják neki, hogy "dominàns a kutyám, javítsuk meg" - de közben szerinte nem rossz dolog, ha a kutya domináns, azaz nem viselkedésprobléma alapvetően.
2013. júl. 16. 07:28
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
az a probléma alapvetően, hogy az emberek hajlamosak összekeverni a dominanciát a félelemből jövő agresszióval pl. Közel sem biztos, sőtt biztos, hogy nem az a kutya a domináns, amelyik örjöngve ugatva meg akar gyilkolni mindenkit:)
2013. júl. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Persze, ez igaz. Itt inkább az volt a kérdés, hogy milyen 2 kutya egymás közti viszonya. És az volt a kérdező problémája, hogy a domináns kutyánál mindig figyelni kell, hogy hogy jön ki más kutyákkal, míg egy megadó kutyánál ez szinte soha nem probléma. Ebből jött a felvetés, hogy a domináns kutya "problémás", a megadó (szubmisszív) kutya meg nem az.
2013. júl. 16. 09:39
 14/14 anonim ***** válasza:
Kézbentarthatóság a lényege.
2013. júl. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!