Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért morog? Harap?

Miért morog? Harap?

Figyelt kérdés

Van egy fél éves Angol cocker spánielem,szuka,fekete színű.Naponta sétál,kétszer is,4km-t(ez nem elég?) jár a Tiszára fürdeni,rengeteget játszunk vele,soha nem bántottuk.Tenyésztőtől.(a környéki legjobb!)

nyugodt.Az utóbbi napokban morog ránk,és harap(a gazdára)

a szülei nagyon nyugodtak,barátságosak.A kutyám neve Lili.Vannak kutyabarátai is.Miért harap,és morog ránk???



2013. júl. 17. 10:00
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
48%
Little Red, te úgy haraptatod meg magadat bármelyik kutyával, ahogy neked jól esik, de azért ne javasold már minden gazdinak, hogy ők is legyenek kamikázék!
2013. júl. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
100%

egyetértek az utolsóval. nekem a pittel volt ilyesmi gond -nyilván nem én voltam a vezér- igaz ő nem kezdett bele konkrét gyilkolászásos harapásba de egyértelműen kiröhögött. emlékszem amikor ezt én dühösen, tapasztalatlanul taslival akartam megoldani, csak durvábbra fordult a helyzet. nem akarom most leírni hogy pontosan mik történtek, de legyen elég annyi hogy egyértelműen leszerepeltem ott, beszereztem egy harapást és a tehetetlenség miatt le se tudnám írni mit éreztem akkor. én értem amit a 85%os mond. ha egy erős, nagy fájdalom küszöbbel rendelkező, esetleg domináns kutyád van (TAPASZTALATBÓL MONDOM!) kevés az az ember akit ne tudna lesöpörni a kutya a pályáról.


ha pedig a pozíciód teljesen rendben van és stabil akkor meg bőven elég teljesen más módszerekkel helyretenni a rendetlenkedő kutyát.


igaz, a cocker spániel nem egy pit kategória, de egy biztos, sajnos itt nem a gazdi a főnök. és bár egy ilyen kistestű kutyánál hatásos ha jól képen törlik, egy keményebb kutya esetében én kétlem hogy az volna. mellesleg a kutya esetében is. jobb ha a viszonyt teszi azonnal rendbe így ha tekintélye van akkor meg sem próbálja ezt de ha mégis bőven elég egy rászólás is vagy teljesen más módszerek! a legegyszerűbb az lenne ha elvinné kutyasuliba (tükör, alfa, cerberos) és ott alaposan rendbe szednék a kapcsolatukat.

2013. júl. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
24%
Pitet földre kell szorítani, mert ütheted amíg akarod, akkor is ő nyer.
2013. júl. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
100%
Diesellel egyetértek. Azt hangoztatják a kutyasulikban, hogy nem szabad ilyen helyzetekbe belemenni, mert elfajulhat. Lehet, hogy egy kaukázusival valóban meggondolandó, de egy cocker spánielnek nyugodtan meg lehet ilyenkor mutatni, hogy ez nagyon nem kívánatos viselkedés. Dominánsabb kutyáknál előfordulhat, hogy megpróbálják az erejüket a gazdin, az enyém is megtette, egyszer. Nem tette zsebre, amit akkor kapott...
2013. júl. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
oké, ezt nem tudom honnan szedted, de földre se tudod szorítani, vagyis hazudok ha full testtel rátehénkedsz akkor talán nem tud mozdulni (nem tud tiltakozni stb), de egyszer eygetlen egyszer engedd el, minden kezdődik előlről sőt keményebben fog neked esni, és annak csak örülhetsz ha ő még viccre veszi a dolgot és jól kiröhög! SZINTÉN TAPASZTALATBÓL TUDOM. mellesleg tudomásom szerint nem csak a pit az a kutya amelyiknél nem válik be a földre nyomigálás (alpha-roll), persze domináns kutyákról beszélünk. egy megadó kutyát te úgy versz ahogy akarsz, te úgy nyomigálod le ahogy akarod, meg úgy pofozhatod ahogy akarod... a 85ös is pontosan erről beszél, istennek nem jössz ki ezzel nyertesen egy erősebb domináns kutya esetében.
2013. júl. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
36%
mert valószínűleg nem tisztel titeket,nincs falkavezére és el van kényeztetve!!
2013. júl. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
10-es vagyok. Erdélyi kopó is nagyon kemény kutya, még akkor is, ha szuka. Ráadásul igencsak megszenvedte valamelyik vadász kiképzési módszereit! Élete végiéig viselte a verések nyomait, pedig amikor elhoztam, nem volt fél éves se. Mély nyomot hagyott benne ez, minden zöldre (ruha, csizma, kabát) támadott. Idősebb korában megharapta az állatorvost, pedig jól ismerte, csak utálta a tűt.
2013. júl. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
14:01-es! Mondjuk onnan szedem, h a kiképzőmnek pitjei vannak és ő csak így dolgozik velük. Az egyik személykereső, a másik meg még nem tudni mi lesz, most kezdte vele a munkát, a harmadik csak idiben van nála, gazdikereső (ő staff keverék, de jelen esetben egykutya). Mellette van még mali, 2 pressa canario, egy terrier keverék, törpe pincher, 2 dobi és asszem ennyi. Remélem egyiket se hagytam ki :D
2013. júl. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
53%
Mi ez, középkor? Kutyát földre kell szorítani hogy dolgozzon? Remélem, a gyerekének is lekever pár nyaklevest: sakkozzál ba..zmeg!
2013. júl. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
Nem a munkáért szorítja le nagyokos. Hanem azért, h ha nekiáll arcoskodni.
2013. júl. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!