Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért morog? Harap?

Miért morog? Harap?

Figyelt kérdés

Van egy fél éves Angol cocker spánielem,szuka,fekete színű.Naponta sétál,kétszer is,4km-t(ez nem elég?) jár a Tiszára fürdeni,rengeteget játszunk vele,soha nem bántottuk.Tenyésztőtől.(a környéki legjobb!)

nyugodt.Az utóbbi napokban morog ránk,és harap(a gazdára)

a szülei nagyon nyugodtak,barátságosak.A kutyám neve Lili.Vannak kutyabarátai is.Miért harap,és morog ránk???



2013. júl. 17. 10:00
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
50%
mellesleg most nézem hogy havi két három alkalommal arcoskodik a pitje, az szerintem még domináns kutyához mérten is brutál sűrű. amikor a domináns kutya "bepróbálkozik" az minden esetben annak a jele hogy nem nyújtottál 100%ot. én pl. magamról tudom is hogy valóban amikor már kissé ratyi vagyok akkor akar automatikusan babérokra törni a kutya. tényleg nem könnyű egy domináns kutya esetében mindig a maxit nyújtani na. ez maxi esetben is havonta egyszer. de mióta előre észreveszem lényegében nincs gond egy szál se. büntetni se kell mert nincs miért.
2013. júl. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
50%

amúgy ha már annyira belelendültem kiragadtam pont cesar videóiból néhány elgondolkodtató példát.


itt -bár sanszos hogy ez a pit nem tiszta- cesar egyszer sem nyomja le a kutyát pedig még szájkosár is van rajta szóval a harapástól sem kell félnie. vajon miért? mert már ott látszik ahogyan a nyakát megfogja hogy a kutya nem hagyná magát, sőt valószínűleg csak jobban bepörögne.


http://www.youtube.com/watch?v=KNW0860ncMQ


mellesleg az őt megharapó mollyt sem teperte le ahogyan azt sokan ilyen esetben tanácsolják, de még taslit sem kapott. vajon miért? mert az ilyesmikkel nem old meg semmit. sőt csak durvább lesz a helyzet, ezt ő is tudja nagyon jól.


http://www.youtube.com/watch?v=9ihXq_WwiWM


a másik példa hogy ugyanakkor mennyire hasztalan a lenyomigálás ez az argentín dog. ő abszolút nem domináns, csak egy jó kis útmutatásra vezetésre van szüksége és a kutyákkal szembeni agresszíóját leszámítva nincs különösebb gond vele. az első öt percben lehet látni ahogy a saját gazdája megpróbálja lenyomni a kutyát. nem sokat mutat de úgy látszik a kutya ezt hagyja is. ugyanakkor ha ez annyira hatásos lenne akkor gondolom mindenkinek nyilvánvaló hogy a kutya már régen megértette volna hogy nem elfogadott viselkedés miatt van lenyomigálva és lévén mi vagyunk a vezérek (hiszen hagyta is magát lenyomni) a tiltásnak használnia kellene tehát nem volna szükség cesar millanra.


http://www.youtube.com/watch?v=_df15LGYtIQ

2013. júl. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
50%
Nekem erről a lenyomogatásról eszembe jutott hogy miket bohóckodtam régen a 60 kilós domináns kutyámmal. Én is lenyomogattam, illetve megfogtam a bőrt a hátán és úgy húztam le a földre. Eleinte még büszke is voltam magamra, hogy milyen f_sza gyerek vagyok, mert egyre könnyebben megadja magát. Akkor kezdtem ráeszmélni, hogy ez a kutya totál h_lyére vesz engem, amikor már lazán két ujjal megfogva, kicsit megbillentve a kutya fél métert repült és puffant. Eldobta saját magát. Megtanítottam rá, hogy ha "megadja magát", akkor békén hagyom. Több ismerősöm is CM tanításait követve ezt alkalmazza, és vicces de egyben szomorú is látni, ahogy őketi is h_lyére veszik a kutyáik. A látszólagos megadás után van egy tudatlanul boldog gazdi, meg egy kutya aki folytatja azt, amit előtte is csinált. És évek alatt se jöttek még rá, hogy értelmetlen amit csinálnak, mert nincs semmiféle pozitív változás a kutya viselkedésében.
2013. júl. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim válasza:

hát..nekünk is volt egy spániel kutyusunk sajnos meghalt:((

De igy tapasztalatból meg mondták is h nem spániel az aki nem morog nagyon jellemző rájuk

mikor mi leraktuk neki a kaját morgott ránk nagyon

de leginkább az is lehet h túl elvan kényeztetve

2013. aug. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!