Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit gondolnátok egy ilyen...

Ti mit gondolnátok egy ilyen (tükör) iskoláról?

Figyelt kérdés
A kutyusommal jártunk oda alapfokra, és volt egy elég domináns roti vagy roti keverék, pontosan nem tudom. Kamasz volt még csak, agresszív nem volt, csak simán domináns. Talált egy labdát, és gyakorolni kellett volna, de őt csak a labda érdekelte. A gazdája megpróbálta elhívni a kutyát, majd elvenni a labdát, de a kutya nem adta. A pályán volt 3 oktató és 2 segítő, és ők sem vették el. Tudom, meg kellett volna kérdeznem, hogy miért nem, de cikinek éreztem:/ Végül a kutya kb. 20 percen át feküdt a pálya szélén a laddával, míg a többi gazda gyakorolt a kutyájával. Végül megunta, és odament. Szerintetek miért nem vették el? Végülis nem volt gondom a sulival, de ezen elgondolkodtam, és nem tudom, menjek-e hozzájuk alapfokra. Végülis ha nem tudták a labdát elvenni, annyira mégsem lehetnek tapasztaltak, nem?
2013. júl. 21. 18:53
1 2 3
 1/21 zsuzsabazsa ***** válasza:
24%
Lehet, hogy még a Roti is most volt ott először és azért hagyták rá.
2013. júl. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Hát én nem hagytam volna ezt, de őket kérdezd meg, mert mi nem voltunk ott, nem ismerjük se a kutyát, se a konkrét szituációt.
2013. júl. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
45%

A segítők valószínűleg azért nem vették el, mert az lenne a cél, hogy a gazdi oldja meg az ilyen helyzeteket. Az, hogy ő lúzerként rohangál a kutya után, egy segítő meg helyette elveszi a labdát, nem segít a dolgon.

Azt nem tudom, hogy miért nem csináltak valami mást. Elképzelhető, hogy azt akarták elérni, hogy a kutya menjen a gazdájához és ne a gazdi koslasson utána. Ismerni kéne a részleteket. Szerintem nyugodtan kérdezd meg, ha érdekel az ok.

2013. júl. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
0%
Miért vették volna el tőle? Alapfokon a gazdi még nem fegyelmez, csak a segítők, ők meg nyilván nem fognak belenyúlni a szájába, vagy ilyenek. Nem igazán értem a kérdésedet.
2013. júl. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
61%
szerintem meg azért van ott az oktató, hogy sgeitsen a tapasztalatlan gazdinak megoldani a helyzetet. Meg amugy is mit keresett ott egy labda.? Ezzel el lett érve az, hogy a kutya azt csinált amit jónak látott, igy ráerősitve arra , hogy cselekedhet önállóan. Én fogtam volna, labda el, kutya be a csoportba gyakorolni.
2013. júl. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
48%
"Alapfokon a gazdi még nem fegyelmez" - akkor mit csinál?
2013. júl. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
De a segítők fegyelmeztek alapfokon, az ő feladatuk lenne elvenni. Ahhoz meg nem kell belenyúlni a kutya szájába, hogy elvegyék szerintem. Most szünet van, nem tudom őket megkérdezni, középfokra már nem biztos, hogy megyek. Ez így nekem nagyon furcsa helyzet volt, hogy a gazda és a segítők álltak 20 percet, míg a kutya a labdáját rágta, a többi ember meg gyakorolt.
2013. júl. 21. 22:16
 8/21 anonim ***** válasza:
78%

"csak a segítők, ők meg nyilván nem fognak belenyúlni a szájába"

És akkor ki fog eljutni odáig, és mikor, hogy belenyúl a szájába? És akkor addig azt csinál a kutya, amit akar, gazdi tekintélye meg épül le? Vagy hogy van ez?

2013. júl. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
52%
Nekem meg az a véleményem, hogy volt ott két 20 éves tanfolyamot végzett "kiképző", még egy kicsit fostak is a kutyától, igy azt csinálták, hogy nem csináltak semmit.
2013. júl. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
60%

Ez a story még jobban ráerősít h a tükör suli egy felfújt lufi - semmivel sem jobb vagy rosszabb mint bármilyen másik iskola, módszer, tanfolyam.

Megjegyzendő: én agilityt oktatok és hozzám két olyan kutya is jár akik a népszigeten vizsgáztak középfokon, nagyon jó eredménnyel, a kutya mégis tojik a gazdira, nem tudnak játszani, nem tudja felhívni magára a figyelmet és nekem úgy tűnik, h nincs is különösebb kontakt kutya-gazda közt. ...lehet azt mondani h a gazdi elcseszte meg minden, meg kér kutya tényleg nem releváns, de nekem akkoris fura.

2013. júl. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!